Skocz do zawartości

Mover


koncewka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!

Ciekaw jestem czy zamontowaliście napęd od Szantymena? Jeżeli tak, to czy były jakieś problemy z montażem? Jak ten sprzęt działa? Mój  napęd (z kilku względów) leży nadal w kartonie. Dzwoniłem dzisiaj do kilku wrocławskich serwisów, sklepów kempingowych, gdzie wykonania takiej usług należałoby się spodziewać, ale nie za bardzo chcą się tego podjąć. Marudzą, że to słaby napęd (?!?!?!), że nie dają gwarancji itp. Trochę denerwująca rozmowa, zresztą na odległość, mało konkretna. Tak było w dwóch miejscach w innych nie było albo szefa, albo elektryka, więc od pani przez tel. niczego się nie dowiedziałem. Być może będę próbował umówić się na montaż w miejscu zakupu. Sam nie chcę eksperymentować, chciałbym żeby wszystko było na tip, top.

 

Witam,

udało się. Po kilku miesiącach leżakowania w weekend zamontowałem mover. Montaż mechaniczny bardzo prosty, elektryczny też prosty aczkolwiek zeszło się kilka godzin. Bardzo przydatna może być zagniatarka do tulejek. Jutro podeślę fotki. Wszystko śmiga jak należy ;) Jako akumulator zastosowałem 2 nieduże baterie od UPS'ów komputerowych (takie mi się ostały po wymianie w UPS'ie klienta ;) ). Daje rady. Nie trzeba wcale wielkiego klocka ładować a u mnie ze względu na walkę z przeładowaniem użycie małych akumulatorów było niejako wymogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki poniżej. Dołożyłem sobie wyświetlacz, który po włączeniu "hebla" pokazuje napięcie na akumulatorze. W moim przypadku bardzo przydatne bo układ będzie doładowywany w razie potrzeby. Brakuje jeszcze prostownika procesorowego, który będzie na stałe wpięty do 230V i po podłączeniu przyczepy akumulatorki w sposób inteligentny będą się ładowały. Na ostatnich zdjęciach widać spadek, który sprawiał mi problemy przy parkowaniu przyczepy. Jeśli ktoś potrzebuje do "badań" mogę zmierzyć jaka różnica wysokości na jakim odcinku. Wygląda jakby było prawie płaskie ;) ale przy mojej lekkiej przyczepie DMC 1200 potrzeb było 4 ludzi i rozpędu. Najgorszy ten krawężnik. Te dwa małe akumulatorki z UPS'a radzą sobie z podjazdem pod krawężnik. Testowałem też np.: przejazd przez cegłę. Nie powiem, że z lekkością ale się udało!! ;)

 

post-16092-0-93637800-1435425462_thumb.jpgpost-16092-0-74303500-1435425463_thumb.jpgpost-16092-0-25138400-1435425464_thumb.jpgpost-16092-0-69679000-1435425464_thumb.jpgpost-16092-0-67497500-1435425465_thumb.jpg

Edytowane przez sokes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gratuluję! Mój nadal leżakuje w garażu. Czekam na fotki i opis. 

Jeśli jeszcze nie zamontowałeś, to zerknij do tego tematu, może coś znajdziesz jakieś podpowiedzi:

http://forum.karawaning.pl/topic/16249-mover-czyli-nap%C4%99d-do-przyczepy-uwagi-do-samodzielnego-monta%C5%BCu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kristofer za link.

Napędu jeszcze nie zamontowałem, trochę musiałem zmienić plany wakacyjne w tym roku z przyczyn "zależno-niezależnych".... Przyda się taka instrukcja krok po kroku, np. o zróżnicowanej sile dociągu śrub bym prawdopodobnie nie pomyślał - cenna uwaga obok innych zresztą. Trochę "się pękam" wierceniem w podłodze i elektryce. Pewnie powiesz Ty i inni, którzy to przerabiali, że to proste, ale jak ktoś już to przećwiczył przynajmniej raz....

Jak zwykle profesjonalnie wytłumaczone.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego bees nie  "pękaj" dasz radę. Ja także nie jestem orłem w takim majsterkowaniu a z elektryki to już wogóle :oslabiony: , lecz z fachową opisową instrukcją montażu Kristofera to jak się mówi " bułka z masłem".... sama przyjemność. Po montażu i pierwszym odpaleniu movera uśmiech na twarzy od ucha do ucha jest bezcenny!

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pro omnibus!

 

Mover + nawigacja GPS = dar niebios !

Ostatnie ładowanie aumulatora przed wyjazdem 10.06.2015 r.

Cztery razy korzystaliśmy na kempingach z movera przyjazd/wyjazd spisuje się doskonale WCIĄŻ bez doładowania.

 

Pozdrawiamy z Włoch,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!
Pewnie, że można, zwłaszcza jak byś miał odpowiednio długi przewód przyłączeniowy do przyczepy, a w niej zasilacz o mocy chociaż z 1200 W ;)

Napęd przydaje się też w wielu innych sytuacjach, niż "manewrowanie kempingowe" :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pewnie, że można, zwłaszcza jak byś miał odpowiednio długi przewód przyłączeniowy do przyczepy, a w niej zasilacz o mocy chociaż z 1200 W ;)

Napęd przydaje się też w wielu innych sytuacjach, niż "manewrowanie kempingowe" :hmm:

Rozumiem,że bez zasilacza też można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że bez zasilacza też można?

 

:look:  Jak chciałbyś to zrobić :niewiem:

 

Napędy są zasilane z akumulatorów.

Zadałeś pytanie: "czy napęd mozna zasilać prądem 12v z przyczepymtzn. jak chcę ustawić budkę na kempingu i moge sie podłączyć do 230v i wtedy manewrować?", co zrozumiałem, jako pytanie o zasilanie alternatywne (bez stosowania akumulatora, a jedynie tylko przy podłączeniu przyczepy do ~230 V ).

Odpowiedź zawiera post #175.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:look:  Jak chciałbyś to zrobić :niewiem:

 

Napędy są zasilane z akumulatorów.

Zadałeś pytanie: "czy napęd mozna zasilać prądem 12v z przyczepymtzn. jak chcę ustawić budkę na kempingu i moge sie podłączyć do 230v i wtedy manewrować?", co zrozumiałem, jako pytanie o zasilanie alternatywne (bez stosowania akumulatora, a jedynie tylko przy podłączeniu przyczepy do ~230 V ).

Odpowiedź zawiera post #175.

Dzięki za wyjaśnienia.A jakie koszty są takiego zasilacza,większe niż akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty były by bardzo duże, ale przede wszystkim nie widzę jakiegokolwiek sensu dla takiego rozwiązania.

 

Tak mniej więcej dla zobrazowania tego, o co pytałeś:

http://www.hed-radio.com/de/15V-Netzteil-RSP-1500-15.html

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty były by bardzo duże, ale przede wszystkim nie widzę jakiegokolwiek sensu dla takiego rozwiązania.

 

Tak mniej więcej dla zobrazowania tego, o co pytałeś:

http://www.hed-radio.com/de/15V-Netzteil-RSP-1500-15.html

;)

OK ,dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.