Skocz do zawartości

campery z polski


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przymierzam się do zakupu kampera ( tzn blaszaka przebudowanego na kampera ) marki voyager  z firmy el camp  - czy ma ktoś może doświadczenie z tą firmą  ? 

 Z tego co piszą to specjalizują się w przebudowie ducato i wizualnie fajnie to wychodzi ,ale ja mam zamiar kupić najnowsze Iveco   i dać im do przerobienia - tylko nie wiem czy to wezmą i czy to dobry pomysł .

Może ma ktoś lepszy pomysł  na firme która przebuduje blaszaka  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

takich firm w Polsce jest kilka

 

tu masz inne propozycje:

 

Duni.pl - podpytaj, choć mi niedawno pisali, że nie przerabiają już blaszaków. (mają w sprzedaży swoje Iveco, które zabudowali, i wynajmowali przez pewien czas)

http://www.balticamp.eu/

http://www.camperspol.pl/ (na naszym forum znalazłem kiedyś pozytywną opinią

http://www.balcamp.pl/

 

tutaj masz jeszcze wątek: http://forum.karawaning.pl/topic/3957-firmy-robi%C4%85ce-zabudowy-samochodu-na-camper/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie najpierw pytanie, czego oczekujesz.

Jak znam życie, to wybór będzie pełnym sprzeczności kompromisem.

Czy auto ma się mieścić w DMC 3,5t., na ile osób do jazdy, ile do spania, całoroczny czy nie, z rowerami wewnątrz, czy nie, klimatyzacja, wielkość butli z gazem, ilość wody, wersja stealth.

No i budżet.

Rozpoznawałem temat i spełnienie kilku naszych warunków/założeń się wyklucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Zastanawiam się od dawna, co powoduje ludźmi, którzy chcą robić takie rzeczy, co powoduje, że mają takie pomysły? Rozumiem, że nie ograniczają Cię kwestie finansowe i masz taką fantazję, żeby sobie kupić auto i zapłacić komuś za nadbudowanie coś tam z tyłu? Tylko to się wszystko ze sobą kłóci. Bo rozumiem taką sytuację: mam auto i nie wiem co z nim zrobić, więc zrobię kampera. Własnym nakładem sił i swoją robotą, to jest pewna forma modelarstwa, mam fantazję i ją realizuję niezależnie od kosztów. Jeśli mi się uda to super, a jeśli nie, to zabawa i tak była warta świeczki. Nie rozumiem zupełnie sytuacji, że ktoś chce kupić w miarę nowe auto i zapłacić za jego przebudowę. Czy Ty myślisz, że to będzie kosztowało pięć tysięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, a ja nie rozumiem Twoich wiecznych pretensji i niezadowolenia do wszystkiego i wszystkich. Szczerze mówiąc Twoje dogadywanie mocno mi się już przejadło...

Czasy takich, którzy wszelke rozumy pozjadali już minęły.

 

Jubi-tom tak się składa, że byłem kilka razy w tym centrum i widziałem te ich wyroby. Trzeba powiedzieć śmiało, że wykonanie powoduje opad szczeny. Auta są dostępne w wypożyczalni, jednak z tego co widziałem można je też od ręki kupić. Ceny są wysokie, jednak od klasycznego kampera mniejsze grubo niż połowę.

Gdybym miał wybierać to chyba poszedłbym w blaszaka od nich, bo robi wrażenie i jak twierdzą pracownicy - przy 140 km/h nic nie odleci i spalanie nie szokuje. Uwierzyłem widząc dzikie roje much naciete na przodzie fury. Osoby korzystające z serwisu są zwykle zadowolone, jednak jak pisałem w innym wątku osoby w sklepie i obsługujace strefę serwisową są co najmniej z łapanki.

Acha jeszcze cena... Podstawowa zabudowa zaczyna się od ok 60 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commander, jeśli Ci się przejadło, to nie jedz więcej, bo to może powodować rozstrój. Cieszy mnie to, że byłeś i widziałeś i zaliczyłeś opad, tylko jak to się ma do mojego wpisu? Twoje ostatnie zdanie to jest kwintesencja mojego poprzedniego posta.

Nie pozjadałem wszystkich rozumów, nie uważa się za fachowca, ani nawet za "Weterana karawaningu" (w moim przypadku to bardzo, bardzo mocno naciągnięta ranga), tylko nie bardzo rozumiem, kiedy miałem do kogokolwiek pretensje i byłem niezadowolony? Może napisz mi łaskawie na PW, żebym mógł się jakoś do tego odnieść. Chyba, że Cię poniosło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Wiem że będzi kosztowało ok 300tys z najnowszym Iveco 205 konnym , ja wiem że na rynku wtórnym można kupić sporo ale nie w takiej konfiguracji jak  ja chce .

Dla większości z Was kamper będzie przeznaczony na fajne wakacje , a ja potrzebuje na  krótkie wyjazdy z synem na zawody kartingowe do Włoch .

dlaczego Iveco - bo jest na ramie , oraz jest najdłuższy do 3.5 t a ducato maxi które mam jest za krótkie na przebudowanie .

Muszę zostawić z tyłu auta ok 1.70cm  z długości na sprzet a reszta to sypialnia na ew  4 osoby , i wszystko co powinien mieć kamper . zdaje sobie sprawę że ciężko będzie się zmiescic z wagą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muszę zostawić z tyłu auta ok 1.70cm  z długości na sprzet a reszta to sypialnia na ew  4 osoby , i wszystko co powinien mieć kamper . zdaje sobie sprawę że ciężko będzie się zmiescic z wagą

Wg mnie nierealne.

W Camperspolu rozmawiałem o Ducato czy Mercedesie.

Założyłem 2 osoby + okazjonalnie 2 kolejne, z tyłu przestrzeń na skuter i dwa rowery.

Z zalanymi płynami bez jedzenia, bagażu, zostaje około 350-400 kg do 3,5t.

Dla mnie lipa.

Nawet, gdyby założyć wyjazd we dwie osoby, to jest za mało, a stresować się wagami i nie daj Bóg jakimś dzwonem i późniejszym ważeniem z ryzykiem przekroczenia DMC, to nie dla mnie.

 

Skoro Ty zakładasz wożenie sporej ilości gratów, to możesz sobie darować.

To jż lepsza zabudowana przyczepa.

Tylko nie wiem, co dla Ciebie lepsze.

Przyczepa czy wszystko pod jednym dachem i >3,5t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na czasie bo mogę już polecieć ze 160  , a z zestawem jaki mam teraz to aż tak szybko  to nie pojade  - bo mam busa blaszke do którego ładuje sprzet  i do tego cepke 2 osiową.

tak w ogóle to zapraszam wszystkich do kibicowania bo jedziemy we wtorek na  mistrzostwa świata :) 

link do  mojego stronki mojego  synka https://www.facebook.com/hubert.laskowski.racing.driver?fref=ts

Edytowane przez jubi-tom (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też boje się tej masy - możliwe że ją będę przekraczał a kamperków to raczej nie waża  . Gokarty są lekkie ale z 500 kg się uzbiera


Do kubicy to jeszcze choo........cho.... bardzo ale to naprawdę daleka droga -bo takich chłopców tez jest trochę , w niedziele będzie relacja na żywo , na facebooku wrzuce linka  na tą stronę , to będzie można kibicować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.