Skocz do zawartości

Piana natryskowa zamiast styropianu


andross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 Ostatnio czytając książki :piwko:  :piwko:  :piwko:  z kolegą rozmawiając przy okazji o remontach budek wpadł pomysł żeby zamiast styropianu zrobić  piane  natryskową 

pomysł wydaje sie super 

po pierwsze piana jest twardsza

po drugie ładnie usztywni bude

a po trzecie odprowadza wilgoć nie zatrzymują ją w sobie 

Co o tym myślicie ?

jestem bardzo ciekawy waszych opinii 


Oczywiście chodziło mi o styropian sorry 

nie wiem jak to poprawić a przypał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Musisz poszukać w forumowych tematach. Na 100 % była już o tym dyskusja, chyba przy rozmowach / opisach związanych z samodzielną budową kampera. Osobiście nie uważam tego za dobry pomysł. Chociażby trudno zapanować nad planowanym rozprężaniem i utworzeniem warstwy o jednolitej grubości. Z tą wilgocią też jest różnie, a i z czasem może się łatwo wykruszyć, ale szukaj tematu, bo było dużo sensownych spostrzeżeń.
 

P.S.

Poprawisz wysyłając prośbę o poprawkę do moderatora. Klikasz pod postem przycisk "Zgłoś" i opisujesz krótko w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A co w przypadku kolejnej naprawy, gdzie będzie trzeba zdemontować tę ścianę? Może być słabo...

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kruszenia to bym sie nie zgodził ponieważ ja pisze o pianie elastycznej

co do trudności z rozprężeniem jest też mała bo tą piane można nakładać po 1 cm grubości

co do wilgoci -to tą piane nakłada sie na dachy kiedyś pokryte starą papą które np podwiewało,pokrywasz tym i po robocie malujesz farbą przed pianowaniem i po,i masz po wilgoci,można spokojnie po tym chodzić bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenia 

usuwanie nie jest trudne specjalny rozpuchol i po pianie oczywiście miejscowo

myśle jednak że to może mieć duże korzyści, nie wspominając że dużo lepiej izoluje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pianka nie jest rozprezna, czyli grubosc kotrolujesz czasem nakladania.

dokładnie tak ona nie działa jak zwykła montażowa

W sumie może to być alternatywa do styropianu, pytanie co to za piana, wypróbuję za tydzień, bo właśnie ten etap remontu mam...

tą piane nakłada właśnie mój kolega trzeba mieć do tego profeske sprzęt 

ona akurat ma cały samochód przystosowany do tego ,robi to zawodowo

cene 10 zł za grubość 1cm za m2

także nie jest źle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie jak to potem obrobić, żeby było równo do naklejenia wewnętrznej warstwy? Sporo szlifowania (czym?) może być. Bo wtryśniecia do środka gotowej konstrukcji raczej sobie nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po trzecie odprowadza wilgoć nie zatrzymują ją w sobie

 

I tu zapala mi się czerwona lampka, bo to, że odprowadza wilgoć oznacza, że ma otwarte pory. A więc woda, która w jakiś sposób dostanie się pod poszycie zewnętrzne przyczepy popłynie sobie bez przeszkód do środka. A już na pewno to ułatwimy usuwając zewnętrzną "skórkę" na piance przy wyrównywaniu jej powierzchni.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiedziałem to szlifowanie nie ma wpływu na przyjmowanie i oddawanie wilgoci tu chodzi o strukturę pianki i jej skład chemiczny bardziej

ps tego dowiedziałem sie u zródła


szlifować można tzw szlifierką ręczną(walcową) taśmową bardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa rodzaje piany : otwarto i zamknięto komórkowa ................ do ocieplenia budy to bym chyba wziął o zamkniętych porach , wprawdzie nie będzie można napisać że "ładnie odprowadza wilgoć" ale też nie pije tej wilgoci :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa rodzaje piany : otwarto i zamknięto komórkowa ................ do ocieplenia budy to bym chyba wziął o zamkniętych porach , wprawdzie nie będzie można napisać że "ładnie odprowadza wilgoć" ale też nie pije tej wilgoci :-) 

Dokładnie takie same oczekiwania powinno się odnieść do warstwy izolacyjnej w przyczepie. Dodatkowo wilgoć w warstwie pianki zdecydowanie obniża jej parametry izolacyjne i to kolejny minus pianki o otwartych komórkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.