Skocz do zawartości

Przyczepa dla Grubera


Gruber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam na oku taką o to przyczepkę http://allegro.pl/hobby-650-2011r-klima-wc-jak-nowa-ledy-max-i4620690941.html

Czy jesteście w stanie mi coś podpowiedzieć z samych zdjęć? Może ktoś już był i oglądał. Mam zamiar jutro podjechać. Mam 200 km i fajnie jak ktoś z was mi coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja się za bardzo nie znam więc mogę CI namieszać ale napiszę.

Przyczepka ma folie na materacach więc albo chodziła w wypożyczalni (a z zewnątrz nie wygląda), albo była wykorzystywana stacjonalnie cały rok.

Drzwi zewnętrzne mają paski na innym poziomie niż reszta czepki - były wymieniane albo często otwierane i się obsuneły.

Moim zdaniem przyczepa w środku może być poobcierana i wymęczona - co oczywiście samo w sobie jej nie dyskwalifikuje bo rocznik i cena wyglądają ok natomiast radzę jednak dobrze ją sprawdzić.

Łazienka też wygląda podejrzenie - jakiś dziwny ciemny kolor nad kasetą na tylnej ścianie tam jest.

 

Tak czy inaczej radziłbym dużą dawkę podejrzliwości ale czepka może być całkiem ok.

Edytowane przez toa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale dziwna ta Twoja opinia. "Nie znam się, ale w sumie coś sobie tam napiszę, przyczepka podejrzana, ale może być ok, pasek na drzwiach za nisko", może się obsunął od trzaskania drzwiami :) Na zdjęciach przyczepka wygląda bardzo ładnie, jest zadbana i dobrze wyposażona, ale wydaje mi się, że nie ma movera, a ma dwie osie, wysokie DMC. Ta przyczepa była wystawiona na allegro w lipcu za 46k.

Ale sądzę, że wpisując w tym dziale koledze bardziej zależy na osobistych oględzinach przyczepy, a nie na subiektywnej opinii na podstawie zdjęć z oferty.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję do mode, by uporządkować ten temat i przenieść/utworzyć nowy dla zainteresowanego, nie podklejony.

Skoro już się wtrąciłem, to folia ma pełnić ochronę by materace nie ciągnęły wilgoci z powietrza by później nie generować smrodu.

Poza tym, marketingowo taka folia wygląda ;)

Pasek na drzwiach jest ok, po prostu drzwi nie są domknięte.

Na TV zwrócić uwagę czy posiada MPEG4 bo nie wiem jakie standardy obowiązują we Francji - inaczej jest to niepełnosprawny gadżet.

Najzabawniejsze jest "sprowadzona po opłatach" Jakich?

Ogólnie: Śliczna.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że w przyczepie z 2011 roku jest zamontowany najstarszy model toalety kasetowe z początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Według mnie dołożono ją. Do tego folia na kanapach, przyczepa z Francji, więc pewnie przyczepa po Romach, eksploatowana całorocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale dziwna ta Twoja opinia. "Nie znam się, ale w sumie coś sobie tam napiszę, przyczepka podejrzana, ale może być ok, pasek na drzwiach za nisko", może się obsunął od trzaskania drzwiami :) Na zdjęciach przyczepka wygląda bardzo ładnie, jest zadbana i dobrze wyposażona, ale wydaje mi się, że nie ma movera, a ma dwie osie, wysokie DMC. Ta przyczepa była wystawiona na allegro w lipcu za 46k.

Ale sądzę, że wpisując w tym dziale koledze bardziej zależy na osobistych oględzinach przyczepy, a nie na subiektywnej opinii na podstawie zdjęć z oferty.

 

Nie jestem ekspertem - napisałem co zauważyłem ale mogę nie mieć racji. Chciałem pomóc i dać kilka wskazówek bo kolega pytał również o oględziny ze zdjęć:

 

Witam,

Czy jesteście w stanie mi coś podpowiedzieć z samych zdjęć?

 

 

Dalej będę się trzymał, że drzwi są jak dla mnie opuszczone w dół mimo, że może są nie do końca domknięte.

Zdjęcia są marnej rozdzielczości i mogą sporo ukrywać ale za dużo rzeczy jest w niej podejrzanych np łazienka, drzwi, materace, dziwne logo z przodu (jakby dorabiane).

Nie wiem też do końca czy tak powinna wyglądać przednia ściana w 2011 roku - mam wrażenie, że takie były do 2010 ale tutaj jakiś spec od hobby powinien się wypowiedzieć.

Znalazłem z 2011 Hobby 650 - wygląda tak: http://www.caravansforsale.co.uk/images/large/A791973.jpg?id=259

 

a tak wygląda z 2010 roku:

 

http://www.nettikaravaani.com/en/hobby/650/1410518

 

Ta z allegro ma przód taki jak mój czyli do 2007 roku.

I idąc dalej cała ta przyczepa nie wygląda na 2011 rok - boki są inne itp.

Na miejscu kupującego zachowałbym ostrożność bo jest potencjalnie możliwe, że czepka jest kilka lat starsza.

Edytowane przez toa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem - napisałem co zauważyłem ale mogę nie mieć racji. Chciałem pomóc i dać kilka wskazówek bo kolega pytał również o oględziny ze zdjęć:

 

 

 

Dalej będę się trzymał, że drzwi są jak dla mnie opuszczone w dół mimo, że może są nie do końca domknięte.

Zdjęcia są marnej rozdzielczości i mogą sporo ukrywać ale za dużo rzeczy jest w niej podejrzanych np łazienka, drzwi, materace, dziwne logo z przodu (jakby dorabiane).

Nie wiem też do końca czy tak powinna wyglądać przednia ściana w 2011 roku - mam wrażenie, że takie były do 2010 ale tutaj jakiś spec od hobby powinien się wypowiedzieć.

Znalazłem z 2011 Hobby 650 - wygląda tak: http://www.caravansforsale.co.uk/images/large/A791973.jpg?id=259

 

a tak wygląda z 2010 roku:

 

http://www.nettikaravaani.com/en/hobby/650/1410518

 

Ta z allegro ma przód taki jak mój czyli do 2007 roku.

I idąc dalej cała ta przyczepa nie wygląda na 2011 rok - boki są inne itp.

Na miejscu kupującego zachowałbym ostrożność bo jest potencjalnie możliwe, że czepka jest kilka lat starsza.

Według mnie ta przyczepa nie jest z 2011 roku tylko starsza ,oglądałem taką u klai w bieruniu  2007r

coś chyba ktoś z rocznikiem pokąbinował

Edytowane przez andross (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zdjęcia mogą lekko przekłamywać ale jedna ściana ma inny kolor niż druga - mogę tylko zgadywać, że albo stała stacjonarnie cały rok w słońcu 1 stoną co nie jest tragedią albo jakaś naprawa lub przekładka była robiona - np po pożarze.

 

Moja rekomendacja : szkoda paliwa na te 200 km jazdy - ja bym omijał ją z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam tego modelu od dłuższego czasu w necie i coś mi nie pasuje. Może handlarz pomieszał zdjęcia (co już się zdarzało)?. Dodatkowo sprzedający założył nowe konto. Niemniej przyczepka jest nieźle wypucowana, Co do pokrowców, to zdaje się, że fabrycznie przyczepy są sprzedawane z takimi opakowaniami foliowymi. Przeglądałem wiele takich modeli i wszystkie modele nowsze mają kibelek innego typu, tylko pytanie: po kiego miałby ktoś założyć stary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tej o której mówisz i możliwe, że sprzedawca coś pomieszał ale napisałem pierwszego posta właśnie dlatego aby zachować ostrożność.

 

Romowie nie mają kibelków w czepkach - nie wiem dlaczego ale może używanie kaset stacjonarnie nie bardzo im się sprawdza.

Ktoś ją picował na sprzedaż - wstawił zręcznie kilka zdjęć, na których ukrył szczegóły - mogę z nich się domyślać, że czepka ma kilka innych mankamentów - nie pisałem o nich celowo bo nie jestem ich pewien.

Rocznik jednak nie zgadza mi się, przednia ściana wygląda starzej niż tylnia - tutaj jednak kupujący powinien przewertować zdjęcia i to sprawdzić w necie czy przypadkiem przód nie jest z 2006 roku a tył 2008.

Itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze.

Drzwi są zamknięte. Góra przylega dół odstaje.

Malatura - po bokach na pasku niebieskim z tyłu napis VIP. Jednak z przodu napis Exclusif na pasie już tylko od strony przedsionka co dziwne bo hobby raczej lubi symetrię. Malatura pasów również mi nie pasuje. Od przedsionka błękit pozostałe granat. To samo tyczy szarych pasów na samej górze i nisko przy podłodze.

Kibelek - cenna uwaga. Podobnie oświetleniowy plafon w łazience montowany w latach 90-tych po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze.

Drzwi są zamknięte. Góra przylega dół odstaje.

Malatura - po bokach na pasku niebieskim z tyłu napis VIP. Jednak z przodu napis Exclusif na pasie już tylko od strony przedsionka co dziwne bo hobby raczej lubi symetrię. Malatura pasów również mi nie pasuje. Od przedsionka błękit pozostałe granat. To samo tyczy szarych pasów na samej górze i nisko przy podłodze.

Kibelek - cenna uwaga. Podobnie oświetleniowy plafon w łazience montowany w latach 90-tych po lifcie.

Apropos z tego co pamiętam Gruber (porucznik) poruszał się swoim małym czołgiem :) (allo allo).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu macie model z 2009: http://otomoto.pl/hobby-prestige-650-wfu-T4457006.html

 

Ta z 1 linka wygląda też na starszą niż ta: http://allegro.pl/hobby-650-wfu-prestige-2008-r-i4598136879.html

 

Czyli czepka pewnie jest z przedziału 2003-2007 - co czyni cenę zupełnie kosmiczną a dodatkowo papiery są raczej kombinowane - tutaj nie chcę pisać podejrzeń, niech każdy sobie sam dopowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz pod ostatnim zdjeciem opis.............

Treść ogłoszenia nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej jest jedynie treścią informacyjną w myśl art.66 & 1 Kodeksu Cywilnego Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia

opcja ,,kup teraz" możliwa po wcześniejszym obejrzeniu przyczepy  ...wiec przepraszam ale co to robi na allegro?  bezwypadek stan idealny moze byc takze błędem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.