Skocz do zawartości

Okazywanie DR na bramkach


old

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten problem dotyczy konkretnego wjazdu na A4? Wiele razy jeździłem i nigdy nie miałem takiego problemu. Może temat został "przetarty" zanim zacząłem ciągać przyczepkę? Gdyby mnie coś takiego spotkało stanąłbym okoniem w poprzek.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

...

Gdyby mnie coś takiego spotkało stanąłbym okoniem w poprzek.

Słusznie. Prawidłowa postawa! Po co pozwalać robić z siebie osła/kłamcę. 

Większość rodaków woli dla świętego spokoju i oszczędności czasu ulegać wszelkim głopotom (-om, w liczbie mnogiej).

Za nieuzasadnione zatrzymanie też można domagać się zadośćuczynienia za postępowanie niezgodne z prawem. 

Otumanianie społeczeństwa sprzyja tworzeniu/wdrażaniu kolejnych debilnych* decyzji. 

*w Polsce ma się rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomniało mi się jeszcze. :hmm:

raz jeszcze na bramkach w Koninie pani poprosiła mnie o DR i okazało się, że w ogóle go z chałupy nie zabrałem. :mlot:

coś tam kojarzę, że nie wierzyła i myślała że coś kręcę, ale bramkę otworzyła

 

tak w ogóle to wszystko działo się chyba na "początkach" A2, znaczy takie przypadki bywały - parę lat temu - teraz powiem Wam nikt nie pyta...

może z czasem i świadomość obu stron jest większa to odpuścili :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przypilnuj poprawnej pisowni Jan.

.

Twój zestaw na wadze może nie wykazać, ale pod uwagę bierze się wpisy w DR - czysta cyfrologia.

Udasz, pojedziesz, zdarzy się coś - odbekniesz. No tak to jest.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bramkach Viatoll są kamery i one rejestrują przejazdy ,mając Twoje tablice rejestracyjne mogą skonfrontować wątpliwości ,a liczą się wpisy a tam 3520 kg ,musi płacić :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu jechałem autostradą A1 w stronę wybrzeża i przy okienku panienka przywitała mnie słowami: "dzień dobry, bliźniaki?". Moje wielkie oczy chyba zrobiły chyba na niej wrażenie, bo wychyliła się z okienka ze słowami "na pewno bliźniaki". Dopiero to nakierowało mnie na to, o co jej chodzi i powiedziałem, że nie i to wystarczyło, żeby skasowała mnie jak za poniżej 3,5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie... kultura rodzi kulturę, a agresja - agresję :D

Ja to widzę Commander trochę inaczej - po paru akcjach i pismach z ministerstwa i od Rzecznika, wreszcie douczono personel co mu wolno a co nie. 

I samo to już jest jakimś pozytywnym załatwieniem sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja dziś na a4 Katowice Wrocław jechałem za free. A teraz od poczatku, pobrałem bilet w Sosnicy i pedem na Wrocław, podjeżdżam pod bramkę na Wrocławiu a pani do mnie z dziwnym pytaniem jak ma mnie sklasyfikować. A ja do nie ze mój zestaw jest poniżęj 3.5t, a ona do mnie ze przecież ta przyczepa jest dwuosiowa (dodam ze jechałem fordem galaxy DMC2400 i dwuosiową towarówką o DMC700kg) a ja i co z tego , powtarzam pani ze zestaw jest poniżęj 3.5t. Pani z okienka kazała sobie pokazać dowód auta oraz przyczepy,  odmówiłęm mówiąc jej iz nie ma uprawnien do kontroli. po około 1 minucie otworzyła mi bramke nie pobierając opłaty za przejazd bo po konsultaćji z górą kazali mnie sklasyfikować jako pojazd ciężarowy (kat03). Normalnie paranoja. Natomiast w drodze powrotnej już nie było żadnych problemów zapłaciłem 16.20 zł kat02.

Edytowane przez Pyrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności.

Wedle przepisów za przyczepę dwuosiową uważa się przyczepę, gdy odstęp pomiędzy osiami jest co najmniej 1 metr.

W innym przypadku to przyczepa jednoosiowa. Inaczej oś bliźniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności.

Wedle przepisów za przyczepę dwuosiową uważa się przyczepę, gdy odstęp pomiędzy osiami jest co najmniej 1 metr.

W innym przypadku to przyczepa jednoosiowa. Inaczej oś bliźniacza. 

ilość osi określa pozycja 'L' w DR.

czy przyczepa z 2 osiami i odstępem między nimi mniejszą niż 1m. powinna mieć wpis w DR liczba osi 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość osi określa pozycja 'L' w DR.

czy przyczepa z 2 osiami i odstępem między nimi mniejszą niż 1m. powinna mieć wpis w DR liczba osi 1?

U mnie w towarówce mam w poz l2 a w kempingu l1 choć ma dwie osie. Diagności różnie to interpretują, a jak jest poprawnie tego nie wiem.Ale liczba osi do viatolla nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.