Skocz do zawartości

Prosze o fachową pomoc


Msey373

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy i to mój pierwszy post. Mam okazję nabyć na zasadzie zamiany taki domek Elddis Force 2 91r nie widziałem go jeszcze osobiście, jest wystawiony na OLX

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-elddis-force-2-lalka-CID5-ID6GEnX.html#e3f29c5063

Poprosiłem sprzedającego o dodatkowe zdjęcia bo w opisie widnieje jako "lalka" 

Co myslicie o tych uszkodzeniach?

 

post-17555-0-04526900-1409173441_thumb.jpg

post-17555-0-63535100-1409173466_thumb.jpg

post-17555-0-41793500-1409173487_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

LALKI do tej pory to handlarz "Mirek" sprzedawał :)

Przyczepa na pierwszy rzut oka ładna, ale ja popatrzyłem, co ten nr telefonu sprzedawał do tej pory.

 

BMW 530 (rok prod. 2002, przebieg jak wszystkie samochody poniżej 200 tys.) - "Samochód regularnie serwisowany w tej chwili po wymianie olejów filtrów+przeciwpyłkowe klimatyzacji wymieniony płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, nowe oryginalne tarcze hamulcowe przód, nowe klocki przód i tył Limuzyna garażowana, ze względu na specyfikę mojej pracy (częste delegacje) używana okazjonalnie . Samochód w stanie bardzo dobrym wsiadać i jechać"

 

A na to handlarz "Mirek" - "szóste auto w rodzinie jeżdżone tylko w słoneczne dni, na co dzień stał pod kocem w ogrzewanym garażu. Tydzień przed sprzedażą ten pierwszy właściciel dokupił dwa komplety opon, wymienił rozrząd, oleje, płyny, paski i kompletne zawieszenie. Ze względu zmiany miejsca zamieszkania zostaliśmy zmuszeni do zmiany auta"

 

Jak widzę hasło "Lalka" czy "Igła", to zawsze się zastanawiam, ile będzie kosztować laweta po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pęknięcia nie wynikają do końca z tego, że użyty materiał był słaby. Ilość i lokalizacją pęknięć pozwala mi sądzić, że ta przyczepa ma przednią ścianę mocno luźną. Czyli od pracy zaczepu podczas jazdy i bujania zestawem dół i góra i na boki moim zdaniem poluźniła się ściana grodziowa pod przednimi oknami i za razem cała konstrukcja przodu. Pęknięcia przy rączkach manewrowych wskazują, że było to ostatnie miejsce gdzie dobrze się trzymało i konstrukcja tam pracuje, lub ktoś kto naprawiał - poskręcał tam, a gdzie indziej już zapomniał.

 

jest realna szansa na naprawę tego, ale najpierw trzeba by usztywnić cały przód i złożyć równo tak jak wyjechał z fabryki, dodać wzmocnienia i wtedy pospawać te plastiki. Ale sprawa jest taka, że na 90% pod pęknięciami nie ma tam już drewna a tylko zgniłe belki - absolutnie bym się za to nie brał.

 

nie wskazując konkretnej firmy, robota bez spawania przedniej ściany na gotowo to z tego co wiem ok 3500zł + spawanie i dalej zostajesz ze starą przyczepą po przejściach i bez pewności, że zaraz znowu coś nie przecieknie, albo po otwarciu nie okaże się, że namokła też podłoga, albo boczne ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msey, czy opłacalne :hmm: na tak zadane pytanie są dwie prawidłowe odpowiedzi: TAK, NIE. Obie są w pełni uzasadnione i znajdą potwierdzenie w argumentacji.

 

Większość przyczep u handlarzy to cepki z NL i czasami z GB. Im się opłaca, czy Tobie będzie to zależy od tego czy i jak się czujesz z ew. załatwieniem spraw formalnych, kosztów przejazdu i ewentualnej możliwości obejrzenia przyczepy np w NL na miejscu.

Warto też mieć kilka do obejrzenia a nie jechać tylko po 1 szt bo może to być kosztowna wycieczka. 

Trzeba też przemyśleć/doliczyć koszty ewentualnych noclegów.

W zamian za to może się okazać, że kupisz cepkę w cenie jak w PL może delikatnie drożej ale za to z pełnym wyposażeniem które pozostawia w niej właściciel w NL a po drodze do polskiego komisu często to wyposażenie staje dodatkowo płatnym dodatkiem.

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć czy się opłaca. Ale na pewno jest to pomysł warty kalkulacji. Dużo zależy też od samego budżetu przewidzianego na ten cel. Jak by nie patrzeć, tam mimo wszystko też nie oddają dobrych cepek za kilka centów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie:

1. Pierwsze co jest to przyczepa przywieziona typowo z angli więc ze stanem może być różnie, a zazwyczaj jest kiepsko.

2. Jak już koledzy wspomnieli coś już było kombinowane przy rączkach i zrobionę na sztukę. Mam pod tymi wstawkami mogą być pęknięcia od ciągniecia przyczepy za rączki + ewidentne pęknięcia na rogu pod oknem. I tamtym miejscem bedzie na 100% ciekło, wczesniej czy póniej (a może już) bedzie się dostawała woda, a żeby zrobić to tak jak należy trzeba sciągnąć cały przód i zakleić od spodu (bardzo duży koszt).

Podsumowując ja bym nie polecał tej przyczepy, chyba że lubisz i masz czas się bawić w naprawy. Z resztą nie polecam, żadnych przyczep ani z Angli ani Francji- najgorsze śmiecie.

 

A jeżeli masz w planach wyjazd do NL lub GB to też bym Ci odradził. Powiem tak trzeba mieć bardzo dobre rozeznanie w rynku, dobrze znać się na przyczepach i mieć znajmości. Po za tym sprowadzenie jednej przyczepy jest nie opłacalne (koszty transportu, opłat, noclegów NL min. 50euro za dobę- sumując taniej kupisz w Polsce). Znam osoby, które jeżdziły do Holandii kupić przyczepę a potem płaciły w Polsce w Euro, bo tam były za drogie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tej przyczepie Budżet na zakup przyczepy 10tys

 

budka z przedsionkiem i solarem  :ok:   cena  :ok: oglądaj bo ciekawa oferta.

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.