Skocz do zawartości

jaki model ultrahet pasuje do Pieca S3002 P


michtom

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

 

Według mnie truma ma tylko jeden model ultraheat. Problemem może być instalacja w starszych piecach - nowsze w tym i Twój są odpowiednio przystosowane.

 

Ja zamontowałem u siebie w kwietniu i jestem baaardzo zadowolony z tego wynalazku ( jak znajdę chwilę to zamieszczę relację z montażu).

 

Na allegro możesz znaleźć modele ze starszym lub nowszym panelem sterowania. Ja kupiłem właśnie ze starszym nowiutkie za 600 zł ( normalna cena ok 1200 zł).

 

Szczerze polecam montaż i jak masz pytania to śmiało.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam !
Wkład grzania elektrycznego "Truma Ultraheat" jest produkowany przynajmniej w dwóch wersjach.
Może występować tylko w urządzeniach grzewczych Trumatic S 3002 (P) od roku prod. 07/81, Trumatic S 5002 od roku prod. 04/98 (z nową obudową półokrągłą) oraz w wersjach o nr art. 30402- 08 do 14 z przeznaczeniem dla urządzenia grzewczego Truma S 55 T. Użytkowanie z urządzeniami grzewczymi Trumatic S 3000 P, S 3002 K, S 5002 K oraz Trumatic S 5002 do roku produkcji 04/98 (z dawną obudową prostokątną) nie jest dozwolone.
Tak na marginesie:
zabronione jest jednoczesne włączanie ogrzewania gazowego i elektrycznego.

 

post-8228-0-74405900-1418837160_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam moje 0,03 PLN

Bardzo ważną o ile nie najważniejszą sprawą przy zakładaniu ogrzewania ULTRACHET, jak również przy montażu-demontarzu pieca gazowego jest  wymiana  za każdym razem uszczelki wylotu spalin na nową

Koszt około 5 euro .

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer - założyciel wątka zamontował urządzenie i jest podobnie jak ja zadowolony ( dostałem info na PW)

 

Dopytywał w Trumie o rodzaje urządzenia i powiedzieli mu, że robią jeden rodzaj ultraheat pasujący do modeli pieców, które podałeś.

 

Maras co do uszczelki - święte słowa ! :]

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że na rynku można do tej pory kupić dwie wersje (zewnętrznie identyczne, ale różniące się elektroniką).
Najłatwiej je rozpoznać po wyglądzie sterownika / regulatora montowanego na ścianie.

Bardzo dobrze, że wspominacie o wymianie oringu :ok: , ponieważ należy o tym pisać przy każdej okazji (mało kto zdaje sobie z tego sprawę).
Oring dla komina jest zresztą na wyposażeniu elementów dostarczanych razem z urządzeniem grzewczym, więc już ten fakt świadczy o tym, jak istotna jest jego zmiana. Warto sprawdzać jego stan i wymieniać okresowo, zwłaszcza po każdej czynności wymagającej demontażu rury komina oraz po zakupie używanej przyczepy, a było o tym kiedyś tu, tyle że temat ginie w gąszczu pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.