Skocz do zawartości

Zakup nowej przyczepy


Rob3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

 

Jestem zainteresowany zakupem pierwszej przyczepy.Nasza rodzina to ja z żoną oraz dwójka dzieci 6 i 11 lat. Jako że jestem z południa Polski kilka razy odwiedziłem dwa komisy w Bieruniu (około 50 km ode mnie). W komisie Klaja stoi przyczepa która mi sie bardzo podoba (nie jest wystawiona oficjalnie na stronie) tj. Dethleffs model family z 99 roku. Przyczepa zarejestrowana w Polsce na numerach SK (Katowice) Myślę że ktoś z Was był w tym komisie, (ewentualnie może podjechać i ocenić wtedy zapraszam na grlila :)) i coś więcej powiedzieć o niej. Z tego co pytałem to cena to około 18 tys. złotych, wyposażenie i wygląd zewnątrzy i wewnętrzny  wydają się być ok ale jak wspomnmiałem nie znam się na tym.

Zaczyna mnie to kręcić, i żona też napaliła się, nie wiem co robić. Piszczie w temacie lub  na email rob3@op.pl.

 

Pozdrawiam

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Byłem kolejny raz oglądać przyczepę będąca w moim zainteresowaniu, zrobiłem kilka zdjęć które zamieściłem poniżej. A więc trochę jestem zdziwiony że przednia ściana przyczepy posiada na rogach pęknięcia, po prawej stronie dwa po lewej jedno- widoczne na zdjęciach . Pęknięcia poszycia długości około 10 cm. To widoczne na jednym ze zdjęć podklejone od środka (tam gdzie są butle z gazem) taśmą. Nie znam się więc nie wiem skąd takie pęknięcia mogły powstać, można przypuszczać że powstały na wskutek użycia zbyt dużej siły podczas ustawiania przyczepy (pomiędzy pęknięciami są uchwyty). Chodząc po przyczepie nie moge stwierdzić aby się "zapadała"  w rogach raczej wydaje się być sztywna. Spód przyczepy też nie wygląda na poprawiany, śruby, wkręty, zaślepki, przeloty wydają się być oryginalne, oryginalnie oszadzone.   Środek raczej zadbany, porównując oczywiście inne w tym komisie i pozostałych w Bieruniu, nic nie jest urwane, naderwane, raczej ok, czyściutko. Narożniki górne przednie i tylne przyczepy (miejsca w pólkach) sprawdziłem nie widać żadnych zacieków, dolne niestety zabudowane trzeba by bylo odkręcać tapicerkę itp. nie wiem. Łazienka też po wejściu do niej sztywna ( a jest w narożniku) tak więc nie wiem co o tym sądzić. Z zewnątrz ok poza tymi pęknięciami których wcześniej nie widziałem. Wyposażona w zaczep antybalansowy, wtyk 7 pin, bagażnik na tylnej ścianie na dwa rowery, na dachu jakaś niebieska antena (nie znam szczegółów), koło zapasowe (nowe) Cena jak wcześniej pisałem ok. 18 tys. ma być kompletna tj. przedsionek i sprawne wszystkie sprzęty.  Myślę że cena trochę wysoka, jest taka sama na allegro za ponad 19 tys. dwa lata młodsza ale nie widziałem jej osobiście.  Proszę o poradę, może ktoś z Was bęzie tamtędy jechał zerknijcie proszę. Pozdrawiam Robert.

 

PS

Jeżeli cena jest zawyżona to mniej więcej o ile.

Może właściciel będzie przeglądać forum, byłoby super gdyby powiedział co nieco o tej przyczepie.

post-17419-0-47998000-1407442059_thumb.jpg

post-17419-0-35618900-1407442198_thumb.jpg

post-17419-0-61512500-1407442242_thumb.jpg

post-17419-0-06195600-1407442383_thumb.jpg

post-17419-0-28860300-1407442433_thumb.jpg

post-17419-0-01955000-1407442480_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pęknięciami na przedniej scianie to niby taka norma, też o tym nie wiedzałem kiedy w marcu oglądałem po raz pierwszy mojego aktualnego Dethleffsa również z 1999:-) u Klaji ale z  Lęborka. Jak poszperałem w ogłoszeniach i opisach to się trochę wyjaśniło z tym tematem. Kwestia teraz czy ktoś potrafi z tym żyć. Mnie to szczególnie już nie razi,a oba pęknięcia mam ponad uchwytami a zdjęcie pochodzi z ogłoszenia . Wytarłem tylko sylikon a przez to mniej to widać. No i z tego co widzę rynienka do przedsionka też jest łaczona. 

post-12883-0-90618100-1407444345_thumb.jpg

Edytowane przez NOBOCAMP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ała, kolejny przypadek Dethleffs-a  tymi pęknięciami. Osobiście jeżeli woda przez to nie przenika, ani Ci to wzrokowo nie przeszkadza - to może kup? Ale ja bym nie kupił obawiając się kolejnych pęknięć. Widziałem taką sztukę z pęknięciem prawie 40cm, które się przesunęło - i można było do wnętrza wsadzić np śrubokręt do szpary.... a woda wchodziła aż miło.

 

nie wiem czy jest sens zaczynać przygodę z niepewną przyczepą i się zniechęcić na start ? ja bym szukał dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Byłem kolejny raz oglądać przyczepę będąca w moim zainteresowaniu, zrobiłem kilka zdjęć które zamieściłem poniżej. A więc trochę jestem zdziwiony że przednia ściana przyczepy posiada na rogach pęknięcia, po prawej stronie dwa po lewej jedno- widoczne na zdjęciach . Pęknięcia poszycia długości około 10 cm. To widoczne na jednym ze zdjęć podklejone od środka (tam gdzie są butle z gazem) taśmą. Nie znam się więc nie wiem skąd takie pęknięcia mogły powstać, można przypuszczać że powstały na wskutek użycia zbyt dużej siły podczas ustawiania przyczepy (pomiędzy pęknięciami są uchwyty). Chodząc po przyczepie nie moge stwierdzić aby się "zapadała" w rogach raczej wydaje się być sztywna. Spód przyczepy też nie wygląda na poprawiany, śruby, wkręty, zaślepki, przeloty wydają się być oryginalne, oryginalnie oszadzone. Środek raczej zadbany, porównując oczywiście inne w tym komisie i pozostałych w Bieruniu, nic nie jest urwane, naderwane, raczej ok, czyściutko. Narożniki górne przednie i tylne przyczepy (miejsca w pólkach) sprawdziłem nie widać żadnych zacieków, dolne niestety zabudowane trzeba by bylo odkręcać tapicerkę itp. nie wiem. Łazienka też po wejściu do niej sztywna ( a jest w narożniku) tak więc nie wiem co o tym sądzić. Z zewnątrz ok poza tymi pęknięciami których wcześniej nie widziałem. Wyposażona w zaczep antybalansowy, wtyk 7 pin, bagażnik na tylnej ścianie na dwa rowery, na dachu jakaś niebieska antena (nie znam szczegółów), koło zapasowe (nowe) Cena jak wcześniej pisałem ok. 18 tys. ma być kompletna tj. przedsionek i sprawne wszystkie sprzęty. Myślę że cena trochę wysoka, jest taka sama na allegro za ponad 19 tys. dwa lata młodsza ale nie widziałem jej osobiście. Proszę o poradę, może ktoś z Was bęzie tamtędy jechał zerknijcie proszę. Pozdrawiam Robert.

 

PS

Jeżeli cena jest zawyżona to mniej więcej o ile.

Może właściciel będzie przeglądać forum, byłoby super gdyby powiedział co nieco o tej przyczepie.

Ja na taką napalałem się w Scampie w Bieruniu, myślałem, że to ta sama. Tamta z SCAMP miała caś z meblami uszkodzone na wysokości wzroku z przodu. Ten cały absowy przód można sprowadzić ale raczej sobie odpuść. Szukaj przyczepy z łuską z przodu. Na naszej giełdzie forumowej ostatnio fajne sprzęty się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.