Skocz do zawartości

dodatkowa lampa tylnia - dziwna modyfikacja


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że podobnie, jak Ty, coś takiego w lampie pozycyjnej widzę po raz pierwszy.
To jest właśnie doskonały przykład na to, jak nieoczekiwane mogą być modyfikacje instalacji elektrycznych w przyczepkach z drugiej ręki. Czy ktoś mógłby wpaść na to, że poprzedni użytkownik umieścił jakieś urządzenia elektroniczne pod kloszem lamp oświetlenia zewnętrznego ?
Bardzo jestem ciekawy, jaki cel przyświecał temu rozwiązaniu (jeśli to jest wyłącznie lampa pozycyjna, a nie np. przeciwmgielna).
Moim zdaniem powinieneś to teraz usunąć, czyli odlutować wszystkie przewody od płytki i połączyć je z sobą (czerwony z czerwonym, a czarny z czarnym).
Co to było, to wiem, ale w jakim celu, to już zagadka ...
Do tego urządzenia powinieneś mieć jeszcze mały pilocik, ponieważ jest to prosta radiolinia, która uruchamia będący na PCB przekaźnik. Działa tylko wtedy, gdy jest włączone oświetlenie zewnętrzne przyczepy. Jeśli połączenie wyglądało tak, jak to narysowałem, to po włączeniu świateł przyczepy, można było wyłączyć pilotem tą właśnie lampę.
Skoro nie masz pilota i nie widzisz zastosowania dla tego, to lepiej odłącz, ponieważ wilgoć może z czasem spowodować problem z działaniem bardzo ważnego światła.
IMHO

 

post-8228-0-01958900-1405887693_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w przyczepie był pilot ... wyrzuciłem go ze 2 tyg temu :)))))))) myślałem ze to jakaś zguba poprzedniego właściciela (pilot wyglądał jak od bramy garażowej)

czyli ta lampa przeciwmgielna (kolor szkła czerwony) była uruchamiany na pilota ...

w sumie ciekawie :), ale i tak wywaliłem.

pozdr i jak zwykle b. dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, faktycznie jest to moduł sterowany pilotem i patrząc że moduł zajmuje miejsce światła kierunkowskazu to myślę że jest to modyfikacja instalacji w celu posiadania światła przeciwmgłowego z tyłu przyczepy ( tak jak Krzysiu również kombinuje) . Nie chciało się komuś przerabiać całej instalacji z 7 na 13 i w ten prosty sposób sobie wykombinował  i ma przeciwmgłowe tylne.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Witam, faktycznie jest to moduł sterowany pilotem i patrząc że moduł zajmuje miejsce światła kierunkowskazu to myślę że jest to modyfikacja instalacji w celu posiadania światła przeciwmgłowego z tyłu przyczepy ( tak jak Krzysiu również kombinuje) . Nie chciało się komuś przerabiać całej instalacji z 7 na 13 i w ten prosty sposób sobie wykombinował  i ma przeciwmgłowe tylne.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Przeciwmgielne zapalane pilotem, a lodówkę i oświetlenie na stałe, a wszystko włączane przełącznikiem od przeciwmgielnych w aucie - niezłe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.