Skocz do zawartości

Gdzie mogę kupić taki adapter


tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to typowy "Jaeger".

Wszelkie informacje na temat wszystkich gniazd, zaczynają się od tego miejsca:

http://forum.karawaning.pl/topic/16821-słownik-nie-tylko-karawaningowy/?p=373882

 

Wnioskuję, ze na fotce Kol. Tomala jest część wymontowana z gniazda umieszczonego przy haku.

Zdarzają się takie gniazda (często w rozwiązaniach fabrycznie montowanych), w których montowano płytkę bez pełnej obsady pinów (nie były wykorzystywane).

 

Natomiast, jeśli jest to zwykła przejściówka "7/13" ew. "13/7", to logiczne jest, że więcej pinów, niż siedem nie ma tam racji bytu, ponieważ fizycznie nie uda się ich sensownie i zgodnie z normą połączyć.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest adapter do przyczepy Hobby zapomniałem wyjąc wtyczkę jak odpinałem przyczepę i się uszkodziły kupiłem w sklepie na siedem ale nie działa lodówka podczas jazdy i oświetlenie :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie:

tu należałoby poprosić o fotkę lub zapytać się o rozkład i dostępność pinów oraz jak wygląda ta przejściówka od strony gniazda/ wtyku:

http://allegro.pl/przejsciowka-z-13-7-firmy-westfalia-orginal-i4377434576.html

 

natomiast tu, moim zdaniem najlepsza opcja (z przesyłką 31,50 zł.), ponieważ rozbieralna i gdyby cokolwiek nie działało, to można wykonać połączenia w/g Twojej uszkodzonej wersji:

http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-redukcja-7-13-7-13-przyczepka-i4348433644.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

to jest adapter do przyczepy Hobby zapomniałem wyjąc wtyczkę jak odpinałem przyczepę i się uszkodziły kupiłem w sklepie na siedem ale nie działa lodówka podczas jazdy i oświetlenie :miga:

 

A to poprzednio działało ? Tak jak Krzysiek pisze, na siedem pinów nie ma takiej możliwości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie po stronie wtyczki "7 pin", miałeś zrealizowane podłączenia, jak kiedyś w Niewiadówkach (dla zasilania oświetlenia wnętrza). Przy okazji ten sam przewód bylo wykorzystany dla zasilania grzałki lodówki.
W przejściówce, od strony gniazda 13 pin wykorzystano (byc może nawet dołożono) odpowiednie piny które we wtyku "13 pin" mają swój odpowiednik dla oswietlenia wnętrza oraz zasilania lodówki.
IMHO

P.S.
http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-redukcja-7-13-7-13-przyczepka-i4348433644.html
W przykładowej ofercie, którą Ci wcześniej podałem, przejściówka posiada wszystkie (13) dostępne piny.
Nawet jeśli się okaże, że nie są w niej przyłączone te, których potrzebujesz, to jest ona rozbieralna i bez problemu możesz je odpowiednio podpiąć do drugiej strony (wtyk 7 pin), czyli zmodyfikować dla własnych potrzeb. :hmm:

Oryginalnie zrobionej przejściówki pod Twoje wymagania raczej nie znajdziesz, ponieważ moim zdaniem ta Twoja była modyfikowana lub jest bardzo stara (z okresu, gdy istniały takie rozwiązania, jak w przykladzie z N126).
IMHO
 

post-8228-0-11673200-1405284019_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem poprzednio napisać, że jeśli robiłbyś jakieś dodatkowe połączenia w tej przejściówce, to przewodem nie mniej, niż 2,5 mm²

Zakładam, że skoro poprzednio wszystko działało, to instalacja w samochodzie jest odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. a ja ci poradzę to jak ja to mam zrobione. na haku mam zamontowane gniazdo 7 pin i 13 pin to co pokazałeś po obu stronach haka. i nie ma problemu z podłączeniem czegokolwiek. :)

plus schematy znajdziesz na forum jak podłączyć. nie dużo roboty a przydatne :)
a jak nie to tutaj masz 13 pin to co masz
auto%20-%20gniazdko%2013-pin.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.