Skocz do zawartości

Gdzie nad jezioro i spływ kajakowy?


Gitner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W dniach 12 - 19.07.14 chcemy się wybrać budkami nad jezioro i przy okazji zaliczyć spływ kajakowy. Miałem plan zajechac do Przechlewa, ale w tych samych dniach odbywa sie międzynarodowy spływ po Brdzie, a co za tym idzie natłok ludzi i brak kajaków. Gdzie na pólnocy, może Mazury znajdę spokojne miejsce na pływanie, spływ i wędkowanie razem? A i jeszcze obowiązkowo trasy rowerowe. Najwazniejsze to spływ musi być na spokojnej płytkiej rzeczce, bo 3 osoby nie umieją pływać wpław.

 

Gitner

Edytowane przez Gitner (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mazury to polecam spływ Krutynią. Możesz poczytać na stronie http://www.ukta.pl/ .Rzeka jest czysta i piękna a w okolicy znajdziesz dobre kempingi (polecam Cierzpięty http://www.stanicawodna.mazury.pl/ ) gdzie można połowic rybki i wypocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znajdziesz to czego szukasz  :yes: . Fajna okolica, a wokół cisza i spokój, Kajaki, ścieżki rowerowe i piesze w najbliższej okolicy.

 

 

http://czystejeziora.pl/noclegi-nad-jeziorem/61-osrodki-kwatery/927-pole-namiotowe-wieczorne-mgly

Edytowane przez Ksara (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krutyń jest przepiękną rzeką. Od kilku lat ją prawie rok w rok zaliczam.Jest czyściutka i bardzo malownicza. Jednak w weekendy potrafi być bardzo tłoczno. Mimo to dla mnie jest numerem 1 , a kilka spływów w swoim życiu zaliczyłem

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. W tym sezonie wybieram Krutynię, w kolejnym Wdzydze, za dwa lata pomówimy o kolejnych. Teraz rozglądam się za noclegiem w okolicach Krutyni. Camping nie za drogi, ale z prysznicami. Rapid jakie są koszty wędkowania? To wody PZW czy prywatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscowości Zgon są 2 kempingi....Są tanie i nad samym jeziorem. Nie pamiętam tylko, czy mają prysznice.... Do miasteczka Krutyń (gdzie najbardziej popularny odcinek rzeki) jest około 8 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale są duże i przy samej drodze, więc nie sposób nie zauważyć. Więc możesz jechać w ciemno,bo jak Ci nawet nie podpasują , to masz bazę na czas szukania odpowiedniego kempingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żeby był prąd, kran z wodą i WC, za prysznic wystarczy jezioro. Cieszy mnie odległośc budki od jeziora :)

Edytowane przez Gitner (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Rapid jakie są koszty wędkowania? To wody PZW czy prywatne?

Z tego co pamiętam Jezioro Mokre nad którym polecałem ci kemping należy do gospodarstwa rybackiego w Mrągowie (http://www.it.mragowo.pl/cennik-polowu-ryb-w-gospodarstwie-rybackim-mragowo,3,689,pl.html). pozwolenia można było kupić w większości sklepów wędkarskich w okolicy np w Pieckach czy w Ukcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w Zgonie u Haliny niestety właścicielka wpuszcza wszystko co popadnie :gitara::kosz::pub::mlot: zwłaszcza w weekendy a reaguje dopiero na drugi dzień jak już wszyscy posłuchali muzy z bagażnika

od wody ma być wolny pas ok 8m ale na week jak "młodzież" zjedzie z okolic toby najlepiej kołami w wodzie stali

ogólnie pole fajne duże

minusem jest bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowej po której pomykają TIRY a pobocza tam brak

jezioro leszczowe można sie leszczami obłowić jak wędek nie zjumaja bo pole nie jest pilnowane i częsciowo nie ogrodzone...

Edytowane przez marcin traker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.