Skocz do zawartości

Gdzie nad jezioro i spływ kajakowy?


Gitner

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem z powyższą "mgłą" i wyliczyła mi za 2 osoby, auto, przyczepę i prąd 45zł, a za wędkowanie na stawie mamy się dogadać. Narazie staw szczupakowy, biała ryba mała, dopiero wpuszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy z Borow Tucholskich, a konkretnie z Małych Swornychgaci. Biwakowaliśmy na polu namiotowym "Za mostem" nad jeziorem Charzykowskiem. Właściciel załatwia też spływ kajakowy. Byliśmy tu już trzeci rok.Spływaliśmy Brdą,Zbrzycą /piękna/ ,Chociną /bardzo kręta i wąska, ale ciekawa/.Ceny na polu niskie /2 osoby -28zł+prąd/. Warunki sanitarne może nie luksusowe, ale jest tam pięknie i cicho.Rowery jak najbardziej, bo trasy fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Wczoraj wróciłem ze stanicy w Cierzpiętach. Byłem tam 5 dni i o 5 dni za krótko :) Byliśmy 2 przyczepami. 55zł za 2 osoby, auto, prąd i cepkę. Nie było dodatków za przedsionki, jest dopłata za psa, biegało ich tam sporo, a że lubię zwierzęta to te mi nie przeszkadzały. Miejsca dużo, blisko do pryszniców / łazienek. Z minusów to brak plaży (tzn jest ale o tym niżej) i często chłodna woda pod natryskami. Drogie posiłki w ichnej stołówce. Ja zajadałem z kuchni przyczepkowej, albo w Ukcie na placu (polecam pierogi), albo jeszcze gdzies tam. Spłynąłem Krutynią z Krutynia do Ukty (czas ok. 5h) 50zł za kajak dwójkę i transport, polecam, tak mnie to wciągnęło, że planuję co roku jeździć na spływy, płynąłem w tygodniu, mniejszy ruch kajaków na rzece. Teraz mogę powiedzieć, że ten kto nie płynął Krutynią ten nie był na Mazurach. Płynąłem też statkiem z Rucianego do Mikołajek i z powrotem, w Mikołajkach jest postój ok 1,5h 50zł/os (polecam Żeglugę, nie Fareje), poza tym rower, pływanie i obijanie się między przyczepami.

Ogólnie w stanicy jest spokój i cisza. Pierwszego wieczoru pijany koleś z sąsiedniej przyczepy nadawał głośną muzykę z auta, nic nie dały reakcje właścicielki obiektu więc sprowadziliśmy go do parteru i od tej pory był spokój, od właścicielki dowiedzielismy się, że wcześniejszej nocy robił też trzodę na stołówce podczas finału MŚ. Przejechałem się też rowerem z Cierzpięt do Kosewa (w obie 43km w 2,5h, nie polecam, droga tragedia), ale nie mogłem trafić na tamten camping. Żadnych oznaczeń w Kosewie, za to do stanicy tablice kierują.

Podjechałem też do Zgonu obejrzeć camping u Haliny, bardzo ładny teren i plaża o długości z 500m z płytką wodą, czego brakowało właśnie w stanicy wodnej. Minusem to słabe sanitariaty, a za prysznice właścicielka żądała 8zł za jedno wejście osoby.

Co do wędkowania to drogie opłaty, ponad 60zł za 3 dni, ja odpuściłem pomimo zabrania całego sprzętu z sobą. Wędkować w stanicy da się tylko z pomostów (tu małe płotki i leszczyki) lub z łódki, poza nimi brzegi porośnięte trzciną lub drzewami. Woda głęboka. za pasem trzcin kończy się grunt. Stanica dysponuje sprzętem pływającym.

Podsumowując jestem bardzo zadowolony. To był mój pierwszy wyjazd cepką i od razu zakochałem się w carawaningu. Klimat niespotykany w wyjazdach pod domki czy na pokoje. Z niecierpliwością czekam sierpniowego wyjazdu do Dźwirzyna.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Gitner za opis wybieramy się do stanicy jakoś 5-10 sierpnia, interesuje mnie spływ czy można to załatwić w stanicy ? czy trzeba gdzieś dzwonić ? masz jakiś namiar ?

wędkowanie mnie przerasta :(  cena zniechęca :( - czy można w stanicy wykupić pozwolenie ? - tak na wszelki wypadek pytam

piszesz że kłopot z plażą :( czy  przy pomostach kąpieliska nie ma ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaży w stanicy nie ma, jest wydzielone kąpielisko przy pomoście, ja pływałem przy drugim mniejszym, po lewej od dużego pomostu. Są jeszcze dalej w krzakach poukrywane małe służące wędkarzom, ale dużo drzew nad nimi. Cennik wędkowania wisi u szefowej stanicy, jak będziesz się "meldował" to zobaczysz. Z tego co mówili wędkujący na dużym pomoście, to podobno ten pomost kontrole omijają, może mają umowę ze stanicą :)

Spływ możesz zacząć w stanicy, mają swoje kajaki (chyba 40zł), a za 50zł (zaprzyjaźniony kierowca) przywiozą Cię z kajakiem z powrotem. Jako, że dla mnie za drogo, to udałem się do Krutynia, przed samym miastem po prawej będzie tablica i wielki ogrodzony plac z cepką i kajakami. Zostawiasz u nich auto i za 50zł (2 osoby) w sumie masz spływ i transport, w Ukcie czekał już na nas samochód powrotny. Namiarów nie mam. Po Krutyni pływało też sporo z kajaki.pl. Druga sprawa to czy dasz radę płynąć z samej stanicy, to kilka km więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Chciałam wrócić do tematu miejsc na szlaku Krutyni. Znam kilka kempingów, ale z perspektywy turystów namiotowych. W tym roku debiutujemy w przyczepie, a już zdążyliśmy się przekonać nad Jeziorakiem, że nie każde pole na budki swawole :-)

 

Znam stanice wodną w Spychowie i zarówno polecam, jak i zniechęcam. Jak ma się szczęście, to sie nie trafi na dowciapnego nocą buraka i chichoczące boćwiny. Ale to zapewne wszędzie tak samo.

 

Polecacie Cierzpięty, ale ten kemp jest położony nad Mokrym a ja wolałabym nad Krutynią albo Strugą lub jakimś mniejszym jeziorem.

 

Czy zna ktos Bieńki lub Babięta? Czy są godne polecenia? Pamietam, że dobijałam tam kajakiem w ucieczce przed burza lub na obiad, ale wówczas nie interesowały mnie strefy parkowania budek.

 

A moze ma ktos namiary na pola agroturystyczne, przy gospodarstwach? Lubimy sielskie klimaty, im mniej infrastruktury, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.