Skocz do zawartości

przyłacze wody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie gdzie można kupic albo może ktos ma przyłacze  wody,ktore wychodzi z boku przyczepy do pompki wody.przyczepa to angielka Abi maruder,szukam i nie moge znalesc czegos podobnego.


tak to wyglada i wymiary 17x13 po zewnatrz a wewnatrz 15x10

 

post-14083-0-06376100-1402335461_thumb.jpg

post-14083-0-27538900-1402335465_thumb.jpg

post-14083-0-12374000-1402335471_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda do boilera jest tłoczona przez pompkę zanużoną w zbiorniku. Tak na prawdę to, co podłączałem na zewnątrz przeniosłem do środka i nieco rozbudowałem. Przy kożystaniu z prądu ciepłą wodę mam w kurku od zimnej ale nie przeszkadza mi to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie gdzie można kupic albo może ktos ma przyłacze  wody,ktore wychodzi z boku przyczepy do pompki wody.przyczepa to angielka Abi maruder,szukam i nie moge znalesc czegos podobnego.

tak to wyglada i wymiary 17x13 po zewnatrz a wewnatrz 15x10

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=pompa+wody+przyczep*+ang*&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać na E-bay. http://www.ebay.pl/sch/i.html?_trksid=p2055845.m570.l1313&_nkw=CARVER+CRYSTAL+2&_sacat=0&_from=R40 

Czasami się trafia używka na All.

Możesz sobie również zobaczyć jak ja zrobiłem wodę u siebie. http://forum.karawaning.pl/topic/13114-przyłącze-wody-miejskiej/

To jest najbardziej komfortowe rozwiązanie. Możesz podłączyć wąż bezpośrednio, nalać wiadrem, jak również np. z jeziora.

Polecam chociaż sam zbiornik w środku cepki. Nikt Ci wody nie zasyfi :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kolego Zbyszku bardzo spodobał mi się Twój patent :) Nie powiem już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zamontowaniem zbiornika w cepce. (też angielka)

Takich parę pytań :)

1. Czym kleiłeś/ uszczelniałeś zbiornik??

2. Widzę że montowałeś chyba zbiornik tam gdzie i ja planuje (siedzenie przód, pomiędzy akumulatorem a bojlerem) jaki Ci tam się zmieścił?? (litrażowo)

3. Napisałeś "Borykałem się z podobnym problemem - pęknięta obudowa, zapowietrzająca się pompka." - zastanawiam się czy nie mam podobnego problemu. Mianowicie jak używam np. prysznicu to po powiedzmy minucie tracę ciśnienie, pompka pracuje jak szalona wody brak. Jak zakręcę wodę to po chwili woda wraca, tylko na chwilę. Dodam że mam trochę problemów z zamontowaniem pompki zewnętrznej- jeden chwytak (ten biały pierdolnik), po prostu go nie ma.

4. Możesz pokazać na zdjęciu i opisać jak właśnie wpoiłeś na stałe pompkę do obiegu??

5. Cały czas zastanawiam się czy dobrze rozumiem schemat :P Mianowicie masz dwa systemy napełniania?? Albo wąż, albo, konewka?? Ja zastanawiałem się nad Kupnem jeszcze jednej pompki, pozostawienie starego systemu do napełniania, plus wężem. Tylko nie mam tego jeszcze rozpracowane :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kosi . Wykorzystałem na zbiornik standartowy kanister 30 l w którym wycięłem otwór do zamontowania pompki i zaworu napełniania spłuczki , uszczelniałem sikaflexem 221.Pompkę podpięłem pod trójnik rozdzielający wodę na obieg zimnej i do bojlera. Wcześniej odcięłem kostkę przyłącza wody i prądu. Mam dwa sposoby napełniania. Wszystko uzupełniłem podwieszonym zbiornikiem na ścieki. Pisałeś o zakupie pompki ; myślęże to nie ma sensu. Jak będziesz potrzebował więcej zdjęć to służę. Moje przeróbki od kilku lat działają bez problemów

Edytowane przez zbyszek 65 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź :)

Ja im więcej planuje, tym bardziej więcej wymyślam. :hmm:

Postanowiłem zamontować zbiornik w szafie na ubrania, a dokładnie pod nią jest prze zemnie bardzo rzadko używany schowek. Z 30l wyszło 60l (dwie połączone sikaflexem 30) do tego jeszcze zawór spustowy i reszta już podobnie tak jak Ty masz. Co do napełniania chce zastosować stary system z pompką i z węża (szybkozłączka). Jak mi wyjdzie i uda mi się wrzucić fotki (a nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić to wrzucę) :yay:  No oczywiście jak mi wyjdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam..! Jest o wodzie, jest o pompkach ,więc nowego wątku nie zakładam, a tylko pytanie mam, może jednak przedtem  pokrótce ,o co "biega". Poszukuję pompy zanurzeniowej o niezbyt dużej wydajności ~100l/min i wysokości tłoczenia 8-10m /tak myślę/..!? Jest tak; nad wodą, na skarpie 3m wysokiej, stoi mój kemping.. Od lustra wody w jeziorze /i też pompy/, do zb.wody w kempingu jest ~20m /nie ,wiem jak straty poziome i miejscowe policzyć,dobrać/, pompa zanurzona na pomoście pod podłogą 0,5-1m,pomost wysunięty w jezioro ~5m..! Czy ma ktoś wiedzę taką, by dla tych podanych parametrów 'zaproponować'  pompę, która poda wodę pod sensownym ciśnieniem przy kempingu.!? Nie chodzi mi wcale o to,by ciśnienie wody wąż w ręku prostowało, tylko abym swobodnie podlał np. mini ogródek przy przyczepie,umył się i auto spłukał oraz napełnił zbiornik wody /30l/. Wszystko gdzieś w granicach przyzwoitych tzn. 400W ,230V i do 200zł pompa, max..!? W ofertach 'Aledrogo' i innych, rozrzut informacji ogromny i zalecenia jakże różne/wszystkie ich działania,sprowadzają się do; kup, spadaj i ... następny proszę/...! Kołomyjka jednym słowem, a ofert ogrom...Czy wys. tłoczenia pompy zawsze liczy się od poziomu lustra wody /minus straty/ i czy zmieniając wys. ssania pompy z 5m do np.1m , to wys tłoczenia wzrasta /pamiętam o stratach po drodze/ o ~4m.!? Jedni mówią tak, inni mówią inaczej,bądź tu mądry..!? Na chłopski rozum....taka wysokość tłoczenia rzędu 8-10m ,powinna podać wodę pokonując opory poziome i pionowe..!?  Kurde.....chyba doktorat w tym temacie zrobię  /skołowali mnie 'fachowcy' z internetu,sieczka w głowie....Wszystko to dotyczy wody gospodarczej ,bo kawka, herbatka i inne, to z 5l bańki zakupionej w "Biedronce"..!  Odpadają raczej pompy membranowe,choć wys. tłoczenia mają do 40m i więcej, to b.licha wydajność z węża leci jak "krew z nosa", mają tu takie i....."każda sroka swój ogonek chwali", jednak to nie jest to....!!!   Pozdrawiam i o info proszę...                                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..! Jest o wodzie, jest o pompkach ,więc nowego wątku nie zakładam, a tylko pytanie mam, może jednak przedtem  pokrótce ,o co "biega". Poszukuję pompy zanurzeniowej o niezbyt dużej wydajności ~100l/min i wysokości tłoczenia 8-10m /tak myślę/..!? Jest tak; nad wodą, na skarpie 3m wysokiej, stoi mój kemping.. Od lustra wody w jeziorze /i też pompy/, do zb.wody w kempingu jest ~20m /nie ,wiem jak straty poziome i miejscowe policzyć,dobrać/, pompa zanurzona na pomoście pod podłogą 0,5-1m,pomost wysunięty w jezioro ~5m..! Czy ma ktoś wiedzę taką, by dla tych podanych parametrów 'zaproponować'  pompę, która poda wodę pod sensownym ciśnieniem przy kempingu.!? Nie chodzi mi wcale o to,by ciśnienie wody wąż w ręku prostowało, tylko abym swobodnie podlał np. mini ogródek przy przyczepie,umył się i auto spłukał oraz napełnił zbiornik wody /30l/. Wszystko gdzieś w granicach przyzwoitych tzn. 400W ,230V i do 200zł pompa, max..!? W ofertach 'Aledrogo' i innych, rozrzut informacji ogromny i zalecenia jakże różne/wszystkie ich działania,sprowadzają się do; kup, spadaj i ... następny proszę/...! Kołomyjka jednym słowem, a ofert ogrom...Czy wys. tłoczenia pompy zawsze liczy się od poziomu lustra wody /minus straty/ i czy zmieniając wys. ssania pompy z 5m do np.1m , to wys tłoczenia wzrasta /pamiętam o stratach po drodze/ o ~4m.!? Jedni mówią tak, inni mówią inaczej,bądź tu mądry..!? Na chłopski rozum....taka wysokość tłoczenia rzędu 8-10m ,powinna podać wodę pokonując opory poziome i pionowe..!?  Kurde.....chyba doktorat w tym temacie zrobię  /skołowali mnie 'fachowcy' z internetu,sieczka w głowie....Wszystko to dotyczy wody gospodarczej ,bo kawka, herbatka i inne, to z 5l bańki zakupionej w "Biedronce"..!  Odpadają raczej pompy membranowe,choć wys. tłoczenia mają do 40m i więcej, to b.licha wydajność z węża leci jak "krew z nosa", mają tu takie i....."każda sroka swój ogonek chwali", jednak to nie jest to....!!!   Pozdrawiam i o info proszę...                                                                                                                                                                                                                                                         Potraktujcie proszę ten wpis jako nieistniejący..! Po kilku dniach studiowania literatury fachowej,obliczeniach ,porównaniach.. Wniosek jest jeden, pompy wirnikowe zatapialne nie podołają.! Za zawirowanie związane z tematem,przepraszam.! Innych rozwiązań czas szukać...Pozdrawiam                                 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dawno nie pisałem w Tym wątku, ale jakby kogoś interesowało, to udało mi się wykonać mój plan w 100%, a nawet więcej :yay:

Zdjęć nie robiłem, wiec pełnej relacji nie dam, ale co do wody zrobiłem.

 

1. zbiornik wewnętrzny ( 2x30L) z wbudowaną pompką i odcięciem (toaletowym) wody by nie przelać przy napełnianiu

2. Napełnianie wody na dwa sposoby

    - wężem z przyłącza zewnętrznego (szybkozłączka ogrodowa)

    - za pomocą starej pompki , wykorzystując oryginalne przyłącze i pompkę (jakby kran z wodą był za daleko :oslabiony: ). Tu musiałem dorobić     dodatkowy włącznik  i ukraść źródło zasilania z oświetlenia)

3. Spust wody - by nie jechać z pełnym zbiornikiem

 

Wszytko się udało :yay: :yay:  przetestowane, napełnianie i spust wody, teraz czekam na wyjazd :slina: , by sprawdzić w warunkach polowych i czy dobrze zabezpieczyłem zbiornik :blagac:

 

Jakby ktoś chciał się dowiedzieć jakiś szczegółów to zapraszam :)

Edytowane przez Kosi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.