Skocz do zawartości

Brak górnych obrysówek (brak masy na ścianach). Buerstner Flipper


sokes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno zakupiłem przyczepę Buerstner Flipper 2006r. W trakcie oględzin zauważyłem, że nie działają górne tylne obrysówki ale stwierdziłem, że pewnie żarówki są do wymiany a poprzedniemu właścicielowi się nie chciało.

Okazało się jednak, że żarówki są dobre. Zdziwiło mnie trochę, że do lampki dochodzi tylko jeden przewód. Okazało się, że lampka bierze (-) minus ze śrubki, którą jest przykręcona do bocznej ściany przyczepy. Okazało się że jak doprowadzę minus do górnej części ściany to lampka się świeci.

 

Czy ktoś wie w którym miejscu na ścianie od wewnątrz ten minus powinien być doprowadzony?

Muszę doprowadzić oddzielnie na lewą i prawą ścianę. Dolne obrysówki świecą poprawnie (są doprowadzone dwa kable).

 

Poniżej zdjęcie, zaznaczone obrysówki i miejsce oddzielające ścianę górną i dolną:

 

 

 

 

pozdr

maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to spory problem (obym się mylił) bo kabelki do tych świateł idą wewnątrz ściany od dolnych świateł postojowych. Fabryka  nie pominęła tych przewodów, bo skoro jeden kabel jest to co z drugim. Wciągnięcie kabla to problem nie do wykonania chyba, że poprowadzisz go w korytku przez szafki i wywiercisz  otwory z lamp do wnętrza przyczepy. A może jeszcze ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód dołączony jest do jednego zacisku żarówki a drugi zacisk - jak pisze Przemo.D - winien być przyłączony do metalowego poszycia przyczepy. Rozbierz i odkręć lampę, i dokładnie wszystko pooglądaj i wyczyść - pewnie znajdziesz przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód dołączony jest do jednego zacisku żarówki a drugi zacisk - jak pisze Przemo.D - winien być przyłączony do metalowego poszycia przyczepy. Rozbierz i odkręć lampę, i dokładnie wszystko pooglądaj i wyczyść - pewnie znajdziesz przyczynę.

 

Drugi zacisk przykręcony jest śrubką do poszycia przyczepy. Wszystko się zgadza tylko brakuje minusa (masy) na poszyciu przyczepy. Brakuje minusa na górnej części ściany przyczepy. No i pytanie w którym miejscu ten minus może przychodzić w tej przyczepie bo ewidentnie go brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dobry pomysł. To mi załatwi ścianę z drzwiami (bo tam jest lampa oświetlenia zewnętrznego). Odezwę się jak to zweryfikuję w sobotę. Zostaje jeszcze druga ściana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę na ścianę weź z dolnych obrysówek. Piszesz, że masz tam dwa przewody, więc jeden jest masowy. Pozostaje jedynie kwestja jak ściana jest podzielona, czy bedzie przejscie elektryczne.

Edytowane przez Blazey (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bez problemów udało się podłączyć masę z dolnych obrysówek. Musiałem zrobić prawą i lewą stronę oddzielnie.

Poniżej fotki.

Dolna obrysówka i masa podpięta pod śrubkę która jest wkręcona w aluminiową ścianę

 

 

No i wynik podłączenia

 

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

burster ventana ts 500 2005r, najpierw świciła jedna strona dolne plus góra , cos pogmerałem i na chwilę zaświeciła druga strona , teraz tylko czołowe białe swiatła święcą , sprawdzałem od wtyczki prąd dochodzi do przyczepy, podpięcie z wyczki zapalniczki plus/minus nic nie daje jest ciemność , ma ktoś jakiś pomysł co tam się podziało

prąd był bo przez chwile działały

 

pozycyjne , i inne światełka bez problemu , tylko obrysówek bocznych i górnych nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie masz problemy z masą. Widziałem już przyczepy, gdzie masa była brana ze blachy ściany. Weź masę przez długi przewód z wtyczki i podłącz do masy światła, przynajmniej w ten sposób wykluczysz brak masy gdy się zaświeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 11.04.2020 o 23:22, Jędrzej napisał:

burster ventana ts 500 2005r, najpierw świciła jedna strona dolne plus góra , cos pogmerałem i na chwilę zaświeciła druga strona , teraz tylko czołowe białe swiatła święcą , sprawdzałem od wtyczki prąd dochodzi do przyczepy, podpięcie z wyczki zapalniczki plus/minus nic nie daje jest ciemność , ma ktoś jakiś pomysł co tam się podziało

prąd był bo przez chwile działały

 

pozycyjne , i inne światełka bez problemu , tylko obrysówek bocznych i górnych nie ma ?

Mam ten sam problem oświetlenie z tyłu przyczepy działa poprawnie a obrysówek brak czasem działają czasem nie w burstner 465 ts ventana. Wszystkie poczyściłem i dalej nic,  jak zmasuje z ramą to się pojawiają, tylko jak zostawię masę na ramę na dłużej to się kabel grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak to może być gdy w obrysówkach -przednich,tylnych, bocznych i jeszcze w oświetleniu tablicy rejestracyjnej założę ledy oczywiście bez homologacji -czy ktoś w tym diagnosta się kapnie?Prawnych wyjaśnień nie oczekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.