Skocz do zawartości

Thetford, co z tym robić?


Rekomendowane odpowiedzi

Mikro-wyłączniki są dwa (łączone w obwodzie w szereg), ponieważ jeden (ten przy pokrętle) pozwala włączyć pompkę spłukiwania, a drugi zamyka cały obwód tylko wtedy, gdy jest włożona kaseta - bez niej obwód jest "przerwany" i naciskanie pokrętła nic nie da.  To takie zabezpieczenie, aby nie pracowało spłukiwanie, gdy wyjęto kasetę.

1283986494_obwdspukiwania.thumb.jpg.6f4bd8786de4e305a8e70b85c1eeeb7c.jpg

Po czym wnioskujesz, że pompkę masz sprawną :hmm:

Sprawdź obwód w miejscach, gdzie masz dobry dostęp. Jeśli nie wykryjesz przerwy (zakładając, że pompka jest faktycznie sprawna, a 12 V jest na początku obwodu obecne), to może jednak prościej będzie wymontować WC, zamiast męczyć się z brakiem dostępu do reszty okablowania. To wcale nie jest takie trudne. O demontażu jest np. w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za zainteresowanie. Wyjąłem pompkę, zdjąłem izolację z kabli i dałem prąd z innego źródła, działała pięknie. Przy włączaniu spłuczki przez naciskanie pokrętła prąd dochodzący do pompki to ok 1 volta, jak dobrze pamiętam

Edytowane przez krystian186
Dopisanie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś w punkcie A, ale postaraj się zmierzyć w punkcie B, czyli tu, gdzie napięcie jest podawane na "wejście" toalety.

831785015_obwdspukiwania2.jpg.50a7ea054d17f931417a317722b136fa.jpg

Będziesz wiedział, czy przyczyny szukać w przewodach toalety, czy może jednak wcześniej (przewody idące przez przyczepę od zasilacza, a może przy samym zasilaczu, przy bezpiecznikach itd.). Podstaw nowe, dobrej marki bezpieczniki, zamiast tych, które masz obecnie. Rzadko, ale zdarza się, że specyficznie uszkodzony bezpiecznik powoduje tak duży spadek napięcia. Sprawdź też konektory zakończeń przewodów (czy nie są ułamane przewody i trzyma je tylko izolacja, czy nie są zaśniedziałe, skorodowane itp.). Obwód jest tak prosty, że pomiarem można  to szybko zweryfikować.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem prądy, udało mi się wykręcić mechanizm z mikrowłącznikami. Sprawdziłem je miernikiem czy jest przejście, jest. Podpiąłem spowrotem....znowu nie działa i prąd podany na pompkę 1V. Podałem masę na przewód wychodzący z mechanizmu mikrowłączników na pompkę. Pompka ożyła. No to chyba sprawca zdiagnozowany. Pogmerałem jeszcze trochę przy mikrowłącznikach....podpiąłem....działa.  Zamontowałem wszystko ponownie i znowu nie działa. Także chyba pora je wymienić. Czy one są w zestawie (tak by to wyglądało), czy kupuje się je osobno ? Jeśli tak to jak sprawdzić który jest powodem zamieszania ?

IMG_20190323_155243.jpg

IMG_20190323_155303.jpg

IMG_20190323_145723.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozeznałem rynek. Mikrowłączniki są zestawie, w cenie 160 zł, cały mechanizm razem z włącznikami da się kupić za.....100 zł. Mimo wszystko trochę to dziwne że włącznika który w elektrycznym by kosztował z 7 zł nie da się samego wymienić. Może ktoś próbował......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.