Skocz do zawartości

Odebrałem Hymera T 614 CL


Johny_Walker

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie po półrocznym oczekiwaniu odebrałem zamówionego Hymera T 614 CL. Jest to mój pierwszy kamper i jesteśmy już po pierwszej wycieczce w okolicach Berlina i Łagowa.

 

Uwagi na minus:

- Naklejki trzeba poprawiać z bąbli i nierównych brzegów - proste.

- Kabel do solarów nie został wyprowadzony do skrzyneczki na zewnątrz dachu i trzeba robić dziurę.

- Podobnie z kablem do kamery - trzeba będzie dziurawić.

- Różne rzeczy dzwonią i klekoczą podczas jazdy po nierównościach. Poradzę sobie.

- Intensywny zapach nowego samochodu powoduje ból głowy. Ale może to skutek świętowania? ;)

- Dealer nakleił swoje naklejki. Mam nadzieję, że łatwo odejdą.

- Kilkanaście minut po odjeździe przyjechałem z reklamacją. Zapomnieli o bezpiecznikach, które fabrycznie są wyciągnięte.

--- Brudne łapska montera odbite na materiale sufitu. Jak to wyczyścić "suchymi" środkami bez wody?

- Nie mieści mi się na podwórku. :)

- Nie wiedziałem, że jest tak wiele zakazów wjazdu dla 2,5t i 2-2,5m.

- Ma za mało słabego oświetlenia nastrojowego.

- Nie umiem obsłużyć pokrętła poziomu czystej wody lub jest zepsute.

- Serwisanci nie wiedzą gdzie są zakończone fabrycznie montowane kable kamery cofania, solarów i TV SAT, a w instrukcji nic nie ma lub nie znalazłem.

- Milimetrowe niedokładności spasowania reflektorów i zewnętrznych plastików.

 

Neutralne:

Są pewne zmiany konstrukcyjne w modelu 2014. Na przykład butle gazowe wkładane przez bagażnik z tyłu, a nie klapę z boku.

Silnik 2.0 zachowuje się dokładnie tak, jak się spodziewałem. Przy moim leniwym stylu jazdy oferuje spory zapas mocy. Na razie docieram i nie sprawdzam osiągów maksymalnych.

 

Uwagi na plus:

+++ Nic nie wspominano, że w kabinie kierowcy będzie wyświetlacz w lepszej wersji z komputerem. Bardzo się ucieszyłem.

+++ Kibelek posiada fabryczny SOG Thetford podłączony do kasety i sterowany przyciskiem spłukiwania. Wylot jest pod podłogą, ale wg instrukcji jest tam jakiś filtr neutralizujący zapach w razie niekorzystnego kierunku wiatru.

+ Szampan w lodówce. ;)

++ Światła wewn. LED są przerażająco mocne. Jasno jak w dzień. Prądu niemal nie ubywa.

+ Prysznic oddzielony od łazienki rozkładanym parawanem jest rewelacyjny. Wykluczone jest roznoszenie mokrych śladów przy korzystaniu z WC lub umywalki. Nie widzę sensu rozdzielania toalety z prysznicem na dwa pomieszczenia.

+ Cztery bardzo głębokie i długie szuflady w kuchni. Inne kampery mają półki lub szuflady znacznie krótsze, bo np. jest za nimi Truma.

+ Wygodne materace. Jak w domu.

+++ Masa kampera jest kilkadziesiąt (50-90) kg mniejsza, niż wg oferty. Po zatankowaniu załogi, 155l wody, 120 l paliwa i bardzo ciężkich zakupów wynosiła 3560 kg.

+++ Jest śliczny.

+++ Jakość wykończenia wnętrza jest perfekcyjna. Idealne spasowanie. Dokładność szwów. Wszystko dobrze wyregulowane.

++ Jakość z zewnątrz niemal równie idealna. Brak jakichkolwiek zacieków silikonu lub smoły jak np. w Knausach.

+++ Miała być powiększona lodówka manualna, a wstawili Dometica z AES.

+++ Akcyza 3,1%

post-15890-0-66731000-1401368022_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny :ok:   :ok:   :ok:  tylko jak ma 3560kg to już kat C obowiązuje.

Niekoniecznie C. Wydaje mi się, że te 3560 kg to waga w realu (po zważeniu) w DR może mieć mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny Kamperek ale to po jakimś remoncie czy dużo Ci polali przed odbiorem ? To sporo kasy kosztowało a przed wierceniem przelotów dowiedz się czy nie stracisz gwarancji na blachy i nie ma różnicy czy to dach czy np przedni błotnik zgnije. Przy przejściach przez blachy jak będą przecieki to nie dostaniesz nic bo sam dziurki sobie zrobiłeś. Niech kółka Ci się kręcą i do zobaczenia na szlaku ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR to DR ale ostatnio krokodyle zaczęli szukać i w naszych karawaningowych kieszeniach, jeżeli w DR mieścisz się na styk to w drogę bez wody w zbiorniku a na kempie zaczynamy pobyt od tankowania wody ale pamiętaj zatankuj zbiornik a jak się ustawisz to dopiero tankuj właściwe płyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu, prosimy o więcej fotek :yes:  :slina:

 

..., jeżeli w DR mieścisz się na styk to w drogę bez wody w zbiorniku a na kempie zaczynamy pobyt od tankowania wody ale pamiętaj zatankuj zbiornik a jak się ustawisz to dopiero tankuj właściwe płyny :)

 albo tylko płyny na dojazd i tam tanken :]

 

 Szerokości i dużo pozytywnych wrażeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, fajniutki ten kamperek. Jak masz fotki wnętrza, to wrzuć na forum. Dlaczego czekałeś na niego pół roku ?

 

Prawdopodobnie dlatego, że Hymer ani AL-KO nie mielił na stanie Ducato z silnikiem 2.0. Niemcy biorą minimum 2.3.

 

Masa 3560 kg jest wagą zmierzoną po celowym, doświadczalnym przeładowaniu przez zatankowanie 155 kg wody, 100 kg (120L) ON, gaz, załogę i zakupy napojów. Masa pustego to wg specyfikacji 2980, a rzeczywista zmierzona po szacunkowym odliczeniu kierowcy, paliw i resztki wody to kilkadziesiąt kg mniej. Jeżdżę z wagą i od czasu do czasu się ważę. :)

 

Kamper ma ściany bez drewna, więc moje ewentualne partactwo ma mniejsze konsekwencje. Miałem nadzieję, że za 1000 zł dopłaty za kable TV SAT, kamery i solara będę miał już zrobione przejściówki i eleganckie skrzyneczki na zewnątrz, a nie tylko puszczone kable. Nie dogadałem się. Ewentualna utrata gwarancji będzie częściowa i tylko jeżeli zostanie wykazany związek ewentualnego przecieku z moim majsterkowaniem. Tak myślę, ale trzeba chyba zajrzeć do gwarancji. Na razie to nie potrafię znaleźć gdzie jest drugi koniec kabla solarów, TV i kamery. Znalazłem początek kabla solarów koło elektrobloku, TV w schowku TV,  a kamery podobno ma być pod zaślepką radia.

 

Edytowane przez Johny_Walker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Za 25 lat odkupię go od Ciebie, wpisz mnie na listę :) Co do brudnej tapicerki, ja w aucie zabrudzenia od brudnych paluchów zmywałem na jasnej podsufitce płynem do mycia okien, tylko wypróbuj gdzieś w niewidocznym miejscu, bo nie iwem jaki tam materiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeżdżę z wagą i od czasu do czasu się ważę. :)

 

 

 

Zdradź proszę jaka to waga ? Jakiś link ? Bo jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić. Również przydałoby mi się coś takiego   :hmm:

 

Gratuluję zakupu. Mamy bardzo podobny układ wnętrza,ten sam silnik-  będziesz Pan zadowolony !

Edytowane przez Simbus1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.