Skocz do zawartości

ratować szybę czy kupić nową


Rekomendowane odpowiedzi

Cichy, wymiana na poliwęglan czy pleksę eliminuje otwieranie okna (chyba, że można to zamontować nie na stałe), a my mamy ciągle pootwierane okna, jak jesteśmy w przyczepie. Brakowałoby tego.

 

Z ciekawości zapytam... dlaczego akurat przednie okno można wg Was zlikwidować?:)

 

GregorY, my wozimy przyczepe dwa razy w roku, na wiosnę i na jesień... nie zdarzyło sie jeszcze jechać w deszczu. A i dzięki za podpowiedź z Hobby - popatrzymy :hmm:

 

Wolnego 1 tys. w sumie brak, więc trzeba pomysleć nad tanszym rozwiązaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Bogdana tel.690 422 462 zajmuje się on rekonstrukcją i produkcją elementów z tworzyw sztucznych jak również dorabianiem szyb do camperów i przyczep. On na pewno Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po takim zabiegu (likwidacja okna). 

 

Koszty jakie poniosłem to niecałe 200zł.

 

Likwidacja była podyktowana oprócz uszkodzenia okna chęcią zacienienia i zaizolowania termicznego salonu.

 

Wykonanie:

Od zewnątrz po usunięciu okna i uszczelki naklejona została płyta (nazwy płyty nie pamiętam, płyta grubości około 3mm, składająca się z warstwy aluminium, wewnątrz PVC i znowu aluminium, zakupiona w agencji reklamowej). Do klejenia stosowałem klej do szyb wraz z primerem, Płyta została wycięta na kształt okna i z zewnątrz okno przypomina.

 

Otwór po usunięciu okna wypełniłem płytami styropianowymi, i od wewnątrz sklejka 3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam temat i mam takie inne pytanko troszkę odbiegające od zagadnienia, Commander jaką folię nakleić na tą szybę, taką jak w autach ? Chciałem kiedyś przyciemnić szyby w kamperze i dowiedziałem się że taka folia do tworzyw się nie nadaje, sam też kiedyś próbowałem nakleić na okno z jachtu i niestety nie szło jej rozprowadzić. Powiedziano mi że do tworzyw sztucznych są specjalne folie, których koszt jest dość nieprzyjemny. A wracając do tematu to ja w kamperze pęknięcie przetarłem papierem ściernym, odtłuściłem spirytem a następnie nakleiłem kilka warstw maty szklanej na żywicę, pomalowałem na biało i latam 4 rok. z tym że u mnie jest pęknięcie poziome i na białym nakleiłem logo brustnera ale co komu przeszkadza mieć biały pionowy pasek na szybie (5 -10 cm.) ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy, wymiana na poliwęglan czy pleksę eliminuje otwieranie okna (chyba, że można to zamontować nie na stałe), a my mamy ciągle pootwierane okna, jak jesteśmy w przyczepie. Brakowałoby tego.

 

Z ciekawości zapytam... dlaczego akurat przednie okno można wg Was zlikwidować?:)

 

GregorY, my wozimy przyczepe dwa razy w roku, na wiosnę i na jesień... nie zdarzyło sie jeszcze jechać w deszczu. A i dzięki za podpowiedź z Hobby - popatrzymy :hmm:

 

Wolnego 1 tys. w sumie brak, więc trzeba pomysleć nad tanszym rozwiązaniem...

Będzie chłodniej w przyczepie. Wiele przyczep nie ma tego okna bo za nim zwykle znajduje się rozłożone łóżko z pościelą. Ja mam na stałe zsuniętą roletę w tym miejscu więc brak okna by nie przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Bogdana tel.690 422 462 zajmuje się on rekonstrukcją i produkcją elementów z tworzyw sztucznych jak również dorabianiem szyb do camperów i przyczep. On na pewno Ci pomoże.

Bardzo Ci dziekuje, napewno zadzwonie;)

Jestem po takim zabiegu (likwidacja okna). 

 

Koszty jakie poniosłem to niecałe 200zł.

 

Likwidacja była podyktowana oprócz uszkodzenia okna chęcią zacienienia i zaizolowania termicznego salonu.

 

Wykonanie:

Od zewnątrz po usunięciu okna i uszczelki naklejona została płyta (nazwy płyty nie pamiętam, płyta grubości około 3mm, składająca się z warstwy aluminium, wewnątrz PVC i znowu aluminium, zakupiona w agencji reklamowej). Do klejenia stosowałem klej do szyb wraz z primerem, Płyta została wycięta na kształt okna i z zewnątrz okno przypomina.

 

Otwór po usunięciu okna wypełniłem płytami styropianowymi, i od wewnątrz sklejka 3mm.

 

Brzmi dobrze i zachęcająco:) Napisz mi jeszcze, co to jest ten primer (pytanie blondynki :ee: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przyczepie był podobny problem,teraz mam wstawioną szybe z plexi,fak tylne okno się nie otwiera wogóle,ale boczne sie otwierają,plexi przyciemiona ,jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy i koleżanki można zastosować folię okienkową tzn.jest to folia która jest stosowana w oknach np.namiotów.Jest ona bezbarwna i można nakleić pasek tej folii stosując klej acrifix 116.Sprawdziłem to na swojej przyczepie i nic się nie leje (tylko fakt że widać z bliska naklejony pasek),poza tym jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.