Skocz do zawartości

ratować szybę czy kupić nową


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

zima, zima i po zimie są straty. Mam Dethleffsa Beduina z 1988 r., w którym nie wytrzymało przednie okno. Pękło po całej wysokości (obie warstwy) i wyraźnie leje się do środka woda. Stwierdziliśmy z mężem, że juz chyba nie da się uratować tego okna, ale nie wiem, gdzie szukać czegoś na wymianę.

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe okno to kłopoty: znaleźć odpowiednio wymiarowe do tego modelu przyczepy.

Niestety nie załączyłaś zdjęcia, więc nie wiemy o jakich uszkodzeniach mówisz.

Ale są również kleje dedykowane do napraw tego typu tworzywa - np. acryfix 116

 

Sprawdzony przeze mnie. Po wyschnięciu i utwardzeniu nadaje się do obróbki mechanicznej. Przy czym jeżeli uszkodzenie wypada gdzieś po środku - może nie wyglądać estetycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przednie okno z beduina to pewnie takie trapezowe. Na allegro używki są po około 1000 zł (jeden tysiąc złotych), nowe tylko w serwisie, cena mi nieznana. Mam takie okno na zbyciu (szczelne, ale między warstwami jest wilgoć, więc gdzieś puszcza, do środka się nie leje), sprzedam ułamek kwoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przednie okno z beduina to pewnie takie trapezowe. Na allegro używki są po około 1000 zł (jeden tysiąc złotych), nowe tylko w serwisie, cena mi nieznana. Mam takie okno na zbyciu (szczelne, ale między warstwami jest wilgoć, więc gdzieś puszcza, do środka się nie leje), sprzedam ułamek kwoty

cichy ,oni mają Beduina z 1988 roku i okno może być prostokątne a nie takie jak u nas........ale jeśli masz takie okno to warto przymierzyć do ich przyczepy nawet jeśli jest trapezowe to może będzie się dało dopasować.

Nowe praktycznie nie osiągalne-rozmawiałem kiedyś z serwisem,ale w każdej regule są wyjątki i warto szukać na wszelakich aukcjach.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania?

Ja bym poradził tak:

 

I. Wersja z luźnym ok. 1 tyś pln.

- szukam szyby na wszystkie możliwe sposoby, kupuję i zapominam o temacie.

 

II. Wersja bez 1 tyś pln.

- wiadomo naprawiamy i już bo inaczej się nie da.

 

III. Wersja z być może luźnym 1 tyś pln.

- naprawiam zewnętrzną warstwę (może jakiś spawać plastiku pomoże) lub w inny sposób. Tylko zewnętrzną i w razie "w" olewam kwestię estetyki. Dzięki temu można korzystać z cepki a i woda nie będzie do niej włazić.

- zaczynam poszukiwania odpowiedniej szyby. Jak się uda a w tym czasie jest akurat ten 1 tyś pln to kupuję, podmieniam i po temacie.

Ta wersja będzie droższa o koszt poniesiony na "tymczasowe" naprawienie jednej warstwy szyby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłbym tak...

Oddałbym szybę do dobrego speca od klejenia plasitków, klejąc każda warstwę oddzielnie. Potem folią przyciemiłbym od środka zewnątrzną szybę co poprawiłoby mocno estetykę. Potem skleiłbym obie szyby razem.

Nasuwa się pytanie dlaczego się tak stało... Wartobyłoby to ustalić. Może się rozwarstwiły i podeszła woda + móz i... trach.

Czekamy na foty :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

zima, zima i po zimie są straty. Mam Dethleffsa Beduina z 1988 r., w którym nie wytrzymało przednie okno. Pękło po całej wysokości (obie warstwy) i wyraźnie leje się do środka woda. Stwierdziliśmy z mężem, że juz chyba nie da się uratować tego okna, ale nie wiem, gdzie szukać czegoś na wymianę.

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi:)))

Rozwiązanie problemu - prowizorka. Na uszkodzone miejsce nakleić przezroczystą folię. Wstrzyma przecieki do większych decyzji lub do końca świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz spróbujemy jeszcze z fotkami:) Ten uszczerbek na dole odpadł po zimie, ale trzymał się długo przez kilka lat. w tym że to akurat tylko estetycznie źle wygląda, bo jest poza "obszarem zagrożonym" deszczem:) Więc tym się nie zajmujemy:)

A reszta pęknięć... jak widzicie.....

I jeszcze... wymiar okna to 61x135.

post-9173-0-08073700-1400648976_thumb.jpg

post-9173-0-60842300-1400648985_thumb.jpg

post-9173-0-84848500-1400648993_thumb.jpg

post-9173-0-23215700-1400649002_thumb.jpg

post-9173-0-63101200-1400649012_thumb.jpg

post-9173-0-76256200-1400649020_thumb.jpg

post-9173-0-69692400-1400649041_thumb.jpg

post-9173-0-09644700-1400649074_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś przeróbkę okna polegającą na wymianie szyby na pleksę lub poliwęglan. Zdało to egzamin, było szczelnie i estetycznie. Ale wtedy jest już jednowarstwowe i widać z zewnątrz, że jest to "inne" okno.

 

 

 

Jest jeszcze jedna możliwość, likwidacja okna. 

 

W obu opisanych przeze mnie przykładach koszt to około 150zł

Edytowane przez cichy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś przeróbkę okna polegającą na wymianie szyby na pleksę lub poliwęglan. Zdało to egzamin, było szczelnie i estetycznie. Ale wtedy jest już jednowarstwowe i widać z zewnątrz, że jest to "inne" okno.

 

 

 

Jest jeszcze jedna możliwość, likwidacja okna.

 

W obu opisanych przeze mnie przykładach koszt to około 150zł

Dokładnie jak to przód przyczepy zlikwiduj okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anunia z tym odpryskiem i obszarem "nie zagrożonym deszczem" bym nie był taki wyrywny. W czasie jazdy w sporym deszczu woda będzie penetrować uszczelkę okienną, do parapetu również niedaleko.

Patrząc na to okno coś mi świta, ze dalibyście radę dobrać coś z okien Hobby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.