Skocz do zawartości

Zaczep Westfalia SSK 2 - prawda odkryta.


pat68

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.09.2022 o 18:58, ptaku napisał:

w jakim stanie sprężyna gazowa?

 

Rozumiem, że pytanie jest do mnie? Jeśli tak, to mam kompletną głowicę zaczepu Westfalia SSK2, czyli to, co się przykręca do sztycy przesuwnej (jakoś nie potrafię tego lepiej nazwać) oraz zamknięcie Lockloy z dwoma kluczykami. Pójdę do garażu i sprawdzę, co z tym siłownikiem. Kiedy zdejmowałem ów zaczep ze 3-4 lata temu, to był sprawny. :-) 

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, mot napisał:

Rozumiem, że pytanie jest do mnie? Jeśli tak, to mam kompletną głowicę zaczepu Westfalia SSK2, czyli to, co się przykręca do sztycy przesuwnej (jakoś nie potrafię tego lepiej nazwać) oraz zamknięcie Lockloy z dwoma kluczykami. Pójdę do garażu i sprawdzę, co z tym siłownikiem. Kiedy zdejmowałem ów zaczep ze 3-4 lata temu, to był sprawny. :-) 

Poprawna nazwa to suwadło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maras napisał:

Poprawna nazwa to suwadło .

Dzięx :-) 

Co do sprężyny gazowej - niestety, jest "miękka". Odbija powoli, ale daje się wcisnąć bez wysiłku. Starość nie radość. A tak na fotkach - 

IMG_20220919_215009_edit_1300949079062423.jpg

IMG_20220919_215129_edit_1300975558663461.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2022 o 22:00, mot napisał:

Dzięx :-) 

Co do sprężyny gazowej - niestety, jest "miękka". Odbija powoli, ale daje się wcisnąć bez wysiłku. Starość nie radość. A tak na fotkach - 

IMG_20220919_215009_edit_1300949079062423.jpg

IMG_20220919_215129_edit_1300975558663461.jpg

Jak aktualne to biorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 15.02.2022 o 13:40, lukasz89 napisał(a):

Mimo że od poprzedniego wpisu minęło trochę czasu, chciałem Wam powiedzieć że po wielu poszukiwaniach w końcu udało się kupić  blokadę do SSK 2 na naszym portalu Aukcyjnym ( ma już kilka ładnych lat ale nie była używana ) 

spacer.png

Warto szukać :) 

Pozdrawiam. 

 

 

 

Zabezpieczenie-dyszla-zaczepu-Westfalia-SSK-1-i-2.jfif 30.46 kB · 38 pobrań

Jak to się zakłada kolego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 17.05.2023 o 01:16, kokos1987 napisał(a):

Jak to się zakłada kolego ? 

Na tym zdjęciu zabezpieczenie jest obrócone o 180 stopni (do góry "nogami"). Wsuwa się je od czoła na zaczep - o ile dobrze pamiętam z zapiętym stabilizatorem. Ten wystający element na końcu zabezpieczenia wchodzi w miejsce kuli haka.

Dodatkowo sam zameczek może służyć jako zabezpieczenie przed niepowołanym odpięciem zaczepu po zapięciu na hak auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 15.10.2022 o 18:33, Gerwaz garage napisał(a):

Witam potrzebuje taki siłownik może ktoś zmieniał zaczep i posiada taki silownik amoryzator

Witaj, poradziłeś sobie z tematem?

Także szukam oryginalnego siłownika może ktoś się tym zajmował w ostatnim czasie ? Westfalia ssk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.