Skocz do zawartości

Prośba o ocenę...


paweleksiara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Drodzy forumowicze po długich i żmudnych poszukiwaniach jutro mam zamiar wybrać się obejrzeć a może i kupić tą przyczepę:

 

http://allegro.pl/elddis-elusion-5-osobowa-1995-sprowadzona-i4207684053.html

 

 

Ma ktoś z was taką? Wszystkie inofrmację są dla mnie na wagę złota... Dziękuje i Pozdrawiam

 

I jeszcze jedno ważne pytanie który punkt w dowodzie rejestracyjnym odnosi się do DMC przyczepy?

Czy jest to pozycja 0.1? Jeżeli tak to lipa bo mam wpisae 1100kg a przyczepa ma DMC 1150kg....

 

Holownik to peugeot partner 2.0hdi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.po długich i żmudnych poszukiwaniach jutro mam zamiar wybrać się obejrzeć a może i kupić tą przyczepę: < spokojnie !

 

I jeszcze jedno ważne pytanie który punkt w dowodzie rejestracyjnym odnosi się do DMC przyczepy? < znajdż  F1

@paweleksiara

Krok 1 poproś sprzedawcę o skany/foto wszystkich stron dowodu rejestracyjnego przyczepy

Krok 2 znajdz w swoim dowodzie rejestracyjnym auta  F1 nie może być mniejsze niż 1529,5kg

Krok 3 ... przyczepa ma DMC 1150kg x1,33 = 1529,5kg

 

Po otrzymaniu skanów i sprawdzeniu w/w danych możesz jechać i tylko OGŁĄDAĆ (wąchać) przyczepę.

# VIN powinien być zgodny na wszystkich dokumentach + tablica znamionowa + wytłoczenia na ramie przyczepy.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Drodzy forumowicze po długich i żmudnych poszukiwaniach jutro mam zamiar wybrać się obejrzeć a może i kupić tą przyczepę:

 

http://allegro.pl/elddis-elusion-5-osobowa-1995-sprowadzona-i4207684053.html

 

 

Ma ktoś z was taką? Wszystkie inofrmację są dla mnie na wagę złota... Dziękuje i Pozdrawiam

 

I jeszcze jedno ważne pytanie który punkt w dowodzie rejestracyjnym odnosi się do DMC przyczepy?

Czy jest to pozycja 0.1? Jeżeli tak to lipa bo mam wpisae 1100kg a przyczepa ma DMC 1150kg....

 

Holownik to peugeot partner 2.0hdi. 

Pozycja O1 jaką maksymalną przyczepę z hamulcem możesz holować.

Do tego przy hamulcu najazdowym musisz spełnić warunek, że DMC samochodu musi być większe o 1,33 DMC przyczepy.

 

Dopiero po spełnieniu tych warunków możesz legalnie holować pojazd.

 

Ired dobrze radzi - spokój, studiowanie dokumentów i dokładne oględziny.

Sporo wątków znajdziesz na forum, a przede wszystkim poradnik co i jak posprawdzać.

 

Poza tym wydaje mi się, że Eldis powinien mieć inny zderzak z tyłu i światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie mam tak:

 

O.1-11OO kg

 

F.1- 1970 kg

 

Więc podług tych danych to o jakiej DMC mogę ciągnąć przyczepę.

 

No te światła z tyłu rzeczywiście jakoś tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli ta przyczepa ma DMC 1150 kg to rozumiem , że już odpada tak? Przekracza te 50 kg. No trudno czyli wychodzi na to ,że to kolejna przyczepa która muszę odpuścić z powodu zbyt dużej DMC. To zostaje mi szukać przyczep z max DMC 1100kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie mam tak:

 

O.1-11OO kg   < sprawdż

 

F.1- 1970 kg < zakładam że to jest OK ... ale ?

 

Więc podług tych danych to o jakiej DMC mogę ciągnąć przyczepę. < = 1481,2kg

 

@paweleksira

Jeżeli F.1 masz 1970kg : 1,33 = 1481,2 kg

Przyczepa którą zamierzasz kupić DMC=1150kg jest dla Ciebie OK.

 

1150kg < 1481,2kg

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Coś kręcisz jak sprzedawca?

Czekamy na zdjęcie Twojego dowodu rejestracyjnego auta, strona #6 zerknij niżej.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paweleksira

Jeżeli F.1 masz 1970kg : 1,33 = 1481,2 kg

Przyczepa którą zamierzasz kupić DMC=1150kg jest dla Ciebie OK.

 

1150kg < 1481,2kg

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Coś kręcisz jak sprzedawca?

Czekamy na zdjęcie Twojego dowodu rejestracyjnego auta, strona #6 zerknij niżej.attachicon.gifstrona 6.png

 

 

 

Ja nic nie kręcę kolego ;) Zaraz dodam foto dowódu i wszystko będzie jasne.... Ps: a sprzedawca co kręci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na ten rocznik to cos nie tak swiatla z tylu przerabiane brak zderzaka(mam prawie identyczna)dodatkowe wkrety foto nr4 dociagajace dolna blache zeby gora i dól byly rowno na laczeniu,foto n6 prawa strona laczenia mebi gora z dolem widac szpare idaca w trójkąt czyli podloga do roboty,nieorginalne pokretlo z pieca grzewczego najprawdopodobniej dorabiany pret do regulacji,jak zpusci z ceny z 2tys mozna pomyslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na ten rocznik to cos nie tak swiatla z tylu przerabiane brak zderzaka(mam prawie identyczna)dodatkowe wkrety foto nr4 dociagajace dolna blache zeby gora i dól byly rowno na laczeniu,foto n6 prawa strona laczenia mebi gora z dolem widac szpare idaca w trójkąt czyli podloga do roboty,nieorginalne pokretlo z pieca grzewczego najprawdopodobniej dorabiany pret do regulacji,jak zpusci z ceny z 2tys mozna pomyslec

 

Sprzedający coś wspominał ,że podłoga w jednym miejscu się ugina....

Ciekawy też jest fakt ,że ta sama przyczepa znajduję się na tablicy... Troche inna cena i inne foty.... Od Pana sprzedającego za 8 500 usłyszałem tylko ,że nieaktualne i się rozłączył a od Pana sprzedającego za 10 400 ,że pierwsze słyszy ,że ona jest wystawiona na tablicy...

 

Proszę:

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-eldis-elusion-CID5-ID5MRMH.html#fe98d5a0c9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający coś wspominał ,że podłoga w jednym miejscu się ugina....

Ciekawy też jest fakt ,że ta sama przyczepa znajduję się na tablicy... Troche inna cena i inne foty.... Od Pana sprzedającego za 8 500 usłyszałem tylko ,że nieaktualne i się rozłączył a od Pana sprzedającego za 10 400 ,że pierwsze słyszy ,że ona jest wystawiona na tablicy...

 

Proszę:

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-eldis-elusion-CID5-ID5MRMH.html#fe98d5a0c9

Przyczepa jakby ta sama ale lampy z tyły inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.