Skocz do zawartości

Zgubione klucze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu nowy, więc na początek przywitam się. Jestem Tomek. Sorry, jeśli palnę jakieś głupstwo, ale temat karawaningu to dla mnie nowość.

A teraz do rzeczy ... posiadamy w firmie kampera Burstner A536 na Fiacie Ducato. W zeszłym roku na wyjeździe kolega zagubił wszystkie klucze. O ile dorobienie kluczy do szoferki i do uruchomienia auta były priorytetem, bo w końcu trzeba jakoś wrócić, o tyle temat dorobienia kluczy do wejścia do kampera, do schowka z tyłu i do "balustrady" przy wejściu został odłożony "na zaś".

Zbliża się jednak sezon i chciałbym używać w pełni sprawnego kampera. I tutaj pytanie: da się coś z tym zrobić ? Mam na myśli jakieś dorobienie klucza (nie mamy drugiego kompletu). Czy może konieczny będzie zakup wkładek(?) lub całego zamka?.

Niestety nie wiem jakiego typu to zamek. Kojarzę tylko że miał klamkę zamontowaną pionowo.

Dziękuję za ew. sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dorobieniem bez klucza na wzór może być problematyczne, jednak powinny dać się wymienić same wkładki.

Tylko czy uda mi się kupić 3 takie same wkładki (tak aby jak do tej pory otwierać jednym kluczem wejście i schowek z tyłu) ?

Poszukałem trochę w necie i wydaje mi się że te zamki to STS System ... przynajmniej tak wyglądają ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale to Polska - tak mi znajomy mechanik w serwisie samochodowym ponad tydzień temu powiedział jak go poprosiłem o rozwiercenie zamka w boksie na dachu - klucze zostały w domu.

Wysłał mnie do człowieka, który przy mnie w kilka minut otworzył boksa - z uśmiechem na ustach oznajmiając - no to wzór już mam, po czym po 5 minutach przyszedł z dwoma nowymi kluczami, które mi wręczył ze słowami, "sprawdź czy pasują" - pasowały - i zainkasował 50 zł.

Popytaj myślę, że to nie jest problem dla dobrego ślusarza. Żeby nie było, że coś promuje - człowiek ten pracuje jako ślusarz w jednym ze sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuj Stefan - jedź na ulicę Krupniczą 5 - dawna Ormowców.

Tam jest punkt dorabiania kluczy. Szef to też karawanignowiec. Na pewno Ci pomoże i zrobi taką rzecz bez problemu.

Tu dokładne namiary.

 

Dzięki, też go znalazłem ... napisałem godzinę temu z zapytaniem. Mam nadzieję że nie trzeba do niego podjechać, bo Krupnicza raczej nie dla kamperów :-)

Ok, dostałem odpowiedź: będę musiał tylko zamek dostarczyć  :]

Edytowane przez WujStefan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.