Skocz do zawartości

Zapytanie i gorąca prośba o pomoc w zakupie


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, jest kolejna na oku http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-2004-4osobowa-CID5-ID5FTaf.html#0dcd2b394d Ja wiem że cena "troszkę" wyższa od zakładanej ale tak zadecydował kumpel. Po rozmowie telefonicznej ze sprzedającym sprawa wygląda tak: wszystko sprawne, sucho i czysto, brak kasety na brudną wodę no i ........... brak przedsionka! Jak dla mnie to ją dyskwalifikuje ale kumpel twierdzi że może się bez tego obejść. Wiem jakie ma plany (na początek wakacyjny wyjazd z dziećmi na 10dni nad morze) i wiem że to zły pomysł kupować budkę bez przedsionka. Właściciel podobno ugodowy i idzie się dogadać odnośnie ceny ale czy gra warta "świeczki"?????? Ile taki przedsionek może kosztować? Za ile można kupić przyczepę żeby się opłacało inwestować w przedsionek? Czy 14500zł to dobra cena oczywiście pod warunkiem że budka sucha i wszytko z nią ok.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widzę że znów angielka - trudno.

Bajery w opisie:

" bardzo dobrze się prowadzi z samochodem typu kombi (lekka konstrukcja)"

 

Coś tu nie gra :

-lazienka z prysznicem 

-wc kasetowy

Łazienka wygląda jakby była z innej bajki, gdzie jest kaseta od WC - ale to może system którego nie znam i nie rozumiem.

 

Podłoga - nie widać za dokładnie ale różna na różnych zdjęciach - czy tak powinno być?

Robiący zdjęcia dołożył starań aby nie było widać bocznych ścian i kół.

 

No i te tablice - czy to jest zdjęcie sprzed 10 lat czy jest niezarejestrowana w Polsce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsionek to nie problem Trzeba jednak znać rozmiar i Pani Beata

odzieli wszelkich odpowiedzi.

Jazda w ciemno to troszkę daleko. 

Dla mnie osobiście trochę za daleko na " wycieczkę "

W podpiętym temacie masz listę mieszkających dosyć blisko.

Poproś , może ktoś ją nieco zweryfikuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsionek to nie problem Trzeba jednak znać rozmiar i Pani Beata

odzieli wszelkich odpowiedzi.

 

Jaka Pani Beata???? Nie jestem w temacie :niewiem:

 

Jazda w ciemno to troszkę daleko. 

Dla mnie osobiście trochę za daleko na " wycieczkę "

W podpiętym temacie masz listę mieszkających dosyć blisko.

Poproś , może ktoś ją nieco zweryfikuje. 

 

Już to zrobiłem  :D  Patrz  #33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bammber napisał: " brak kasety na brudną wodę". 

Drzwiczki od kasety WC widać i pewnie sama kaseta jest. Koszt zbiornika na brudną wodę to max 180 zł.

 

Jeżeli wszystko jest w porządku, jest zarejestrowana w Polsce, rocznik nie jest przekręcony, DMC jest prawidłowe i przyczepa jest sucha, to brak przedsionka nie jest żadnym problemem. Nawet jeżeli zainwestuje się w przedsionek 2 tys PLN to i tak się nie da kupić przyczepy z 2004 r. za 16,5 tys zł.

 

Bammber a w jakim składzie ma jeździć ta przyczepa, bo według mnie to jest większy problem. Dla mnie taki układ to jest dla 2 maksymalnie 3 osób i to w przypadku codziennego składania łóżka.

 

Przede wszystkim musi być sucha i zarejestrowana w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia coś kombinowane ! 1/ zdjęcie nr 2 czerwona wykładzina zdjęcie nr 4 brązowa wykładzina

                                            2 zdjęcie nr 1/ 7/8 żywopłot po lewej {zdjęcia zew} zdjęcie 4 brama widoczna w lewym oknie    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego bammber za tyle złociszy nie rozglądał bym się za angielką (chyba że lubisz).

pozdrawiam-Magzyg

Witam, kolego magzyg, za tyle złociszy pewnie że bym się nie rozglądał za angielką ale to nie moje złocisze więc nic mi do tego. Ja tylko służę radą i pomocną opinią i  to wszystko.

Pozdrawiam

bammber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaka Pani Beata???? Nie jestem w temacie :niewiem:

 

 

 

Znajdziesz ja w ofertach firm.

Wielu już się u niej zaopatrywało w używane przedsionki i opinie

były bardzo pozytywne.

Miodzio ma tez wiele racji, to przyczepa na 3 osoby.

Na pewno nie na 2+2

Jeśli już kolega chce nadwyrężyć budżet to przy dwójce dzieci szukałbym

przynajmniej 2+2.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj i oglądałem tą angielkę http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-2004-4osobowa-CID5-ID5FTaf.html#0dcd2b394d .

Właściciel jako jedyny mankament wymienił uszkodzoną przednią szybę w 2 miejscach ( na zdjęciach ).

W środku przyczepa bardzo dobrze zachowana, szara wykładzina ze zdjęć była przez właściciela podobno nałożona na tą pomarańczową, żeby tamtej nie zniszczyć. Dzisiaj była tylko ta pomarańczowa. W środku nie znalazłem żadnych wad.

Z zewnątrz oprócz spękanego w 2 miejscach okna przedniego jest zgnita podłoga z przodu i z tyłu koła od strony drzwi ( na zdjęciach ). Tego fragmentu już się nie da naprawić bo deski się rozwarstwiają i są bardzo miękkie.   Właściciel jak mu to pokazałem to mi nie uwierzył, po czym poszedł po latarkę i sam się schylił i zobaczył że go nie kłamię. Stwierdził że nigdy tego nie widział, a woda pewnie kapała po nadkolu.

Z tyłu w prawym rogu czuć, że na powierzchni dosłownie 2x1cm podłoga zaczyna mięknąć więc jest to sprawa rozwojowa i może wystarczy poprawić tam tylko konserwację.

Przyczepa stoi na angielskich blachach bo właściciel jeździ anglikami ( przyczepę ma podobno od 3 lat, ma na nią umowę kupna z anglikiem oraz dowód rejestracyjny - nie widziałem go bo nie prosiłem o niego). 

Jest jeszcze jedna rzecz która mnie zainteresowała - tabliczka znamionowa wygląda jakby była ręcznie wypisana - nie wiem czy tak może być czy nie ( zdjęcia niestety nie zrobiłem ale właściciel myślę może je dosłać na prośbę kupuijącego jeżeli ten nadal będzie zainteresowany ).

CAM00067

CAM00066

CAM00065

CAM00063

CAM00062

Wydaje mi się że zdjęcia niestety nie pokazują do końca skali zniszczenia podłogi.

 

Zapomniałem dopisać, że jest to zaczep bez stabilizatora.

Jak również że to małe łóżko na zdjęciu ma opcję że po rozłożeniu staje się piętrowe, tylko pytanie ile kg ono utrzyma bo dzieci rosną :)

Edytowane przez moro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spraw technicznych się nie tykam, bom baba. Ale angielskie przyczepki nie posiadają w Anglii dowodu rejestracyjnego. Tam Anglik tylko cepkę ubezpiecza i dostaje do niej dodatkową tablicę rejestracyjną z numerami samochodu właściciela cepki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.