Skocz do zawartości

Praca z uszczelniaczem Terostat 2759


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie sposobu pracy, wygładzania czy tez formowania tego uszczelniacza.

Chodzi mi o to, ze w przypadku np. zwykłego silikonu pomocnym jest trochę wody z plynem do naczyń :-),  a jak pracować z Terostatem? Czy dobrym pomysłem byłoby np. na początek rozpuszczenie odrobiny Terostatu w benzynie ekstrakcyjnej i pomalowanie tym uszczelnianych powierzchni? Wiem, ze zabrudzenia Terostatem ladnie usuwa WD40:-)

Proszę o wszelkie key points:-)

 

pozdrawiam

Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i jeszcze zapomniałam o pracach wykończeniowych i estetyce:-)

Terostat można malować, tak? Mogę wiec kupic Terostac np. szary, a potem pomalować go na bialo? Jak to zrobić, aby było dobrze, jaka to ma być farba?

 

Będę uszczelniala okno dachowe, dach jest bialy...

 

pozdrawiam

Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maluj go, raczej nie da się tego formować jak silikon palcem. Osadzasz okienko, uszczelniacz lekko wychodzi i tak raczej powinno zostać. Na dachu nie ma znaczenia estetyka, raczej szczelność.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłóż "na sucho" okno w miejsce mocowania a następnie oklej na około taśmą malarską ramkę, oraz dach po obwodzie . Nałóż klej, dociśnij, wygładź naddatek dla estetyki a następnie zerwij taśmę malarską wraz z resztkami uszczelniacza.

Wklejałem tak daszek przedniej przyczepie i efekt był   :ok: .

 

edit: Nie zapomnij o oczyszczeniu i odtłuszczeniu klejonych miejsc .  

Edytowane przez ADRIAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to czegos nie zrozumiałam:-(

 

Na ogolnym pokazalam to zdjecie, gdzie wyraznie widac popękany, pełen ubytków ten czarny a potem pomalowany na biało cwierćwałeczek (fuga) spełniajacy role uszczelnienia wokół okna dachowego mojej przyczepy.

Powiedziano mogę moge to uszczelnienie uzupelnić Terostatem, chcialam ten stary popekany usunąc i zrobic cos podobnego tylko nowego i ladnie pomalowac:-)

Samego okna nie chce ruszac bo obecnie nie cieknie, a nie chce czekac do momentu kiedy zacznie ciec.

 

Teraz jednak slysze, ze nie da sie Terostatu wygladzic i pomalowac :-(

To jak mam to ladnie zrobic? Czym?

 

pozdrawiam

Mariola

post-15636-0-48445900-1396468018_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się go wygładzić palcem i wygląda to w miarę estetycznie. Przy dużej wprawie - prawie jak uszczelka.

Pytanie tylko po co na dachu malować? 

Raczej nikt w życiu nie będzie tego oglądał oprócz mycia dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sa juz pierwsze efekty, ten stary silikon zostal usuniety drewnianym nozem ( tak aby nie rysowac powierzchni ) Wszystko dokladnie wymyte benzyna ekstrakcyjna ( pedzelkiem weszlam gdzie sie dalo ) po czym....do starego pudelka po lodach nalozylam troche terostatu i wlalam benzyny ekstrakcyjnej, mieszalam az do uzuskania plynnej konsystencji, po czym za pomoca starego malego pedzla "nawtykalam" tej gumy w szczeliny i posmarowalam powierzchnie gdzie bede nakladala terostat. (reszte ladnie zamaskowalam taka tasma papierowa jak do malowania)...potem juz tylko nalozylam wyciskaczem terostat, popryskalam jego powierzchnie WD-40 ( aby go mozna wygladzic ) i gotoweee :-)

 

Czy ladnie?....i czy efektywnie, zobaczymy:-)

 

Okazalo sie jednak, ze pod wartwa tej czarnej zmurszalej gumy jest sporo rys na blaszanym dachu (ktos jakby cos trasowal na niej i widac to na zdejciach ) wiec mam intencje aby to pomalowac. Jakiej farby uzyc?

 

pozdrawiam

Mariola

 

 

 

post-15636-0-22100600-1397015268_thumb.jpg

post-15636-0-28485800-1397015281_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j trzeba bylo to zrobic uszczelniaczem dekarskim sa kolorowe a co najwazniejsze elastyczne i utwardzaja sie po stycznosci z woda prawie jak orginalne uszczelniacze z przyczep,camperow ale ogulnie wyszlo calkiem fajnie najwazniejsze zeby woda sie nieprzedostala do srodka skorupki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dokladnie wymyte benzyna ekstrakcyjna ( pedzelkiem weszlam gdzie sie dalo ) po czym....do starego pudelka po lodach nalozylam troche terostatu i wlalam benzyny ekstrakcyjnej, mieszalam az do uzuskania plynnej konsystencji, po czym za pomoca starego malego pedzla "nawtykalam" tej gumy w szczeliny i posmarowalam powierzchnie gdzie bede nakladala terostat. (reszte ladnie zamaskowalam taka tasma papierowa jak do malowania)...potem juz tylko nalozylam wyciskaczem terostat, popryskalam jego powierzchnie WD-40 ( aby go mozna wygladzic ) i gotoweee :-)

 

Czy ladnie?....i czy efektywnie, zobaczymy:-)

 

Okazalo sie jednak, ze pod wartwa tej czarnej zmurszalej gumy jest sporo rys na blaszanym dachu (ktos jakby cos trasowal na niej i widac to na zdejciach ) wiec mam intencje aby to pomalowac. Jakiej farby uzyc?

 

Witam !

Sorry za szczerość, ale coś mi tu nie gra, a w zasadzie wszystko. Po co było to ruszać, jeśli było szczelne :niewiem:

Zwracasz niby uwagę na kwestie estetyczne, chcesz malować fugę uszczelniacza, choć nikt nigdy tego nie robi (nawet producent), a dach masz zapuszczony, jak "skarpety studenta" (przepraszam studentów) :hehe:

To tak, jak dezodorant na niemyte pachy :jump:

Terostatu niczym się nie maluje, bo farba słabo przylega, a przede wszystkim pęka. Terostat jest mocno elastyczny i pracuje nawet pod wpływem temperatur, farba się nie dostosuje.

 

Wybacz, ale moim zdaniem zapoczątkowałaś rozwój problemów. zauważyłaś, że Terostat ładnie się rozpuszcza w benzynce :look:

A teraz piszesz: "Wszystko dokladnie wymyte benzyna ekstrakcyjna ( pedzelkiem weszlam gdzie sie dalo )"

 

Ośmielę się zauważyć, że benzyna wpłynęła nawet tam, gdzie na pewno nie chciałaś i zapewne wyżłobi sobie kanaliki w starym uszczelnieniu. To, co zrobione, to chwilowy efekt wizualny, takie kitowanie.

Straciłaś czas, pieniądze i może się okazać, że dopiero teraz zacznie gdzieś ciec :hmm:

Jeśli uszczelnienie wymienia się profilaktycznie (bo stare), to  jedyną metodą dobrego uszczelnienia jest całkowity demontaż elementu uszczelnianego, oczyszczenie powierzchni i powtórne nałożenie nowego uszczelniacza, a nie przesmarowanie nim tylko zewnętrznych krawędzi.

 

P.S.

Ślady na dachu (rysy) wokół okna mogą być dlatego, że okno było dokładane i ktoś w taki sposób "wyrysował" jego kontur :hmm:  

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Sorry za szczerość, ale coś mi tu nie gra, a w zasadzie wszystko. Po co było to ruszać, jeśli było szczelne :niewiem:

Zwracasz niby uwagę na kwestie estetyczne, chcesz malować fugę uszczelniacza, choć nikt nigdy tego nie robi (nawet producent), a dach masz zapuszczony, jak "skarpety studenta" (przepraszam studentów) :hehe:

To tak, jak dezodorant na niemyte pachy :jump:

Terostatu niczym się nie maluje, bo farba słabo przylega, a przede wszystkim pęka. Terostat jest mocno elastyczny i pracuje nawet pod wpływem temperatur, farba się nie dostosuje.

 

Wybacz, ale moim zdaniem zapoczątkowałaś rozwój problemów. zauważyłaś, że Terostat ładnie się rozpuszcza w benzynce :look:

A teraz piszesz: "Wszystko dokladnie wymyte benzyna ekstrakcyjna ( pedzelkiem weszlam gdzie sie dalo )"

 

Ośmielę się zauważyć, że benzyna wpłynęła nawet tam, gdzie na pewno nie chciałaś i zapewne wyżłobi sobie kanaliki w starym uszczelnieniu. To, co zrobione, to chwilowy efekt wizualny, takie kitowanie.

Straciłaś czas, pieniądze i może się okazać, że dopiero teraz zacznie gdzieś ciec :hmm:

Jeśli uszczelnienie wymienia się profilaktycznie (bo stare), to  jedyną metodą dobrego uszczelnienia jest całkowity demontaż elementu uszczelnianego, oczyszczenie powierzchni i powtórne nałożenie nowego uszczelniacza, a nie przesmarowanie nim tylko zewnętrznych krawędzi.

 

P.S.

Ślady na dachu (rysy) wokół okna mogą być dlatego, że okno było dokładane i ktoś w taki sposób "wyrysował" jego kontur :hmm:  

 

Ech, ten to dopiero potrafi pocieszyc:-)...no ale nie tego tu sie oczekuje...

Szkoda, ze tych "dobrych rad" jest tak malo w momencie gdy sie jest w rozterce i pisze o swoich problemach.

Przyjmuje Twoje rady z pokora jednak mam w sobie troszeczke wiecej optymizmu....

Widziałam, ze podsufitka jest w okolicach tego okna wyoblona....kojarzac to ze stanem tego uszczelnienia ( i kapilarnym przenikaniem wody), ktore jest na zdjeciu powyzej zdecydowalam sie na takie wlasnie zabiegi, ktore opisalam na forum...nikt kto ma praktyke  nie uswiadczyl mi swych empirycznych porad:-(

Gdybym wiedziala, ze trzeba zdemontowac tak wlasnie zrobilabym...no pozyjemy, zobaczymy:-)

Przyjmuje uwagi co do malowania terostatu ( nie bede go malowala ), czy jednak ten dach ( rysy) moge pomalowac? Jaka farba?

Owszem przemylam to wszystko benzynka ( taka otrzymalam porade aby wszystko dokladnie odtluscic)...nie bylo tego tyle aby, gdzies kapala do

srodka :-).....terostat rozpuscilam w benzynce i wierz mi mialo to plynna konsystencje ale gesta i odparowywalo bardzo szybko....

coz, hmm....mam nadzieje, ze bedzie dobrze....juz teraz tego nie bede demontowala, chyba ze zdecydowanie potwierdzicie taki kierunek dzialan!?

pozdrawiam i zycze Wam i sobie wiele cierpliwosci...:-)

 

Mariola

Ech, ten to dopiero potrafi pocieszyc:-)...no ale nie tego tu sie oczekuje...

Szkoda, ze tych "dobrych rad" jest tak malo w momencie gdy sie jest w rozterce i pisze o swoich problemach.

Przyjmuje Twoje rady z pokora jednak mam w sobie troszeczke wiecej optymizmu....

Widziałam, ze podsufitka jest w okolicach tego okna wyoblona....kojarzac to ze stanem tego uszczelnienia ( i kapilarnym przenikaniem wody), ktore jest na zdjeciu powyzej zdecydowalam sie na takie wlasnie zabiegi, ktore opisalam na forum...nikt kto ma praktyke  nie uswiadczyl mi swych empirycznych porad:-(

Gdybym wiedziala, ze trzeba zdemontowac tak wlasnie zrobilabym...no pozyjemy, zobaczymy:-)

Przyjmuje uwagi co do malowania terostatu ( nie bede go malowala ), czy jednak ten dach ( rysy) moge pomalowac? Jaka farba?

Owszem przemylam to wszystko benzynka ( taka otrzymalam porade aby wszystko dokladnie odtluscic)...nie bylo tego tyle aby, gdzies kapala do

srodka :-).....terostat rozpuscilam w benzynce i wierz mi mialo to plynna konsystencje ale gesta i odparowywalo bardzo szybko....

coz, hmm....mam nadzieje, ze bedzie dobrze....juz teraz tego nie bede demontowala, chyba ze zdecydowanie potwierdzicie taki kierunek dzialan!?

pozdrawiam i zycze Wam i sobie wiele cierpliwosci...:-)

 

Mariola

Cepka stala 4 miesiace w UK, przyjechala w listopadzie, nakrylam ja plandeka, ktora zdjelam w zeszlym tygodniu i za dach sie dopiero zabiore, jednak chcialam najpierw podzialac z tym uszczelnieniem :-(

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariola, jak napisał Kristofer - może się okazać, że problem dopiero się zaczął. Jeśli okaże się, że woda jednak gdzieś przenika, to zacznie od degradowania konstrukcji drewnianej. Niewielki zaciek - woda nie przepłynie w dół, tylko nasączy deskę, która zacznie sobie powolutku podgniwać. Jak pojawi się wielka ulewa, woda będzie na tyle wolno wciekać, że początkowo możesz nie zauważyć. W szczególnym przypadku może nawet być tak, że w chwili, kiedy deska naciągnie wodą, rozpręży się i chwilowo zatka ten niewielki otworek, gdzie wciekało. Efekt? Pięknie wygnita konstrukcja, a w środku ciągle nie kapie. Dlatego też, jeśli były pęknięcia uszczelnienia i to ruszyłaś - ja bym sugerował jednak wymontowanie okna i ponowne jego osadzenie. Jeśli konstrukcja jest nienaruszona, tylko się napracujesz, jeśli jednak już zamokła - złapiesz problem zanim pojawi się degradacja konstrukcji. Ja bym rozbierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.