Skocz do zawartości

Przyczepa dla studenta z dziewczyna :)


Rafal9626

Rekomendowane odpowiedzi

biorąc pod uwagę to co dzieje się teraz w WK i rejestracją angielek, nie ryzykowałbym zakupu z rejestracją własną. Tylko najpierw On i potem ja. Najwyżej zadatkowałbym te 150zł na koszty rejestracji + 50zł na wachę dla niego aby nie marudził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

juz sam nie wiem co robic :(

 

nie sadze zeby sprzedawca zarejestrował, umówic sie z nim cieżko, a co dopiero jakas wieksza inicjatywa typu samodzielna rejestracja, sprawia wrażenie goscia któremu jest kompletnie bez roznicy czy sprzeda ta przyczepe.

ile razy nie dzwonilem, to mowil ze pracuje na wiosce i w bialymstoku bedzie dopiero za dzien/dwa..i tak sie umawialismy

 

~bombel1010

sciany i podloga sa w dobrym stanie, cala przyczepka jest w bardzo dobrym stanie

 

~stef

tak stoi w Bialymstoku, jednak nie sadze zeby to była ta przyczepka, poniewaz jest dosc mocno zabunkrowana w garazu sprzedawcy

 

czyli musze miec dowod kupna - sprzedaży najlepiej w oryginale miedzy sprzedawca z Angli oraz aktualnym sprzedawca w PL, oraz dowod kupna - sprzedazy miedzy mna a sprzedawca w PL?

 

czy nie bedzie problemu, jezeli sprzedawca kupil ja rok temu a nie byla zarejestrowana przez tyle czasu? data bedzie na umowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po:

1. tylko oryginały dokumentów. Żadnych ksero itd.

2. Czy będą problemy? Tego nikt nie wie i nie odpowie wiążąco. Chyba, że sam Ci wtedy zarejestruje. WK mają swoje rozumowanie i w każdym jest inaczej. MOże mój nie będzie widział problemu a twój zobaczy wielki. Dlatego nie ryzykowałbym na twoim miejscu.

 

Tym bardziej, że jak sprzedawcy nie zależy to potem będzie już z nim tylko gorzej, nie napalaj się.

A może mu nie zależy bo wie, że ma kibel z czym w tej cepce i nie liczy że się sprzeda bo musiał by mieć dużo szczęścia :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz tylko czy to starszy czy młody facet? Bo znajomy tez kupił anglika rok temu i... przywiózł cepkę na lawecie z wawy bo nie może zarejestrować. Wiem, że chciał sprzedawać. Ja przyczepki nie widziałem więc tak pytam czy młody chłopak czy starszy facet. Mój znajomy ma około 34lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

sprzedawca kupil ja rok temu a nie byla zarejestrowana przez tyle czasu?

...

Nasuwa się wątpliwość czy próbował ją zarejestrować (bo po co kupił?) ale wyszły jakieś niezgodności.

Generalnie do rejestracji najważniejsze jest pozytywne badanie techniczne a te będzie jak diagnosta zweryfikuje numer na ramie który jest również utrwalony na tabliczce. 

Może to też być wspomniany stronę wcześniej rok produkcji, ta buda jest w rzeczywistości starsza o co najmniej 4-5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sam nie wiem co robic :(

 

nie sadze zeby sprzedawca zarejestrował, umówic sie z nim cieżko, a co dopiero jakas wieksza inicjatywa typu samodzielna rejestracja, sprawia wrażenie goscia któremu jest kompletnie bez roznicy czy sprzeda ta przyczepe.

 

pomyśl logicznie. jeśli gość jej nie zarejestrował i na Twoją prośbę również miga się od załatwienia sprawy, to chyba jest coś nie tak ? facet mówi, że to tamto i siamto wszystko ładnie piękne, ale sam tego nie zrobi, dlaczego ? może nie chce widnieć w papierach i prawdopodobnie zaproponuje umowę z anglikiem ? napisałem wcześniej, że umów się z nim na rejestrację i wtedy odkupisz, daj zadatek. jeśli nie, no bez przesady to nie jet jedyna przyczepa w POlsce odpuść temat żebyś nie musiał zakładać nowego tematu po "udanym" zakupie...

 

i uwierz mi, skoro wystawił towar zależy mu na sprzedaży tylko sprawia takie wrażenie i podsyca atmosferę. handlarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zarejestrowaniem na sprzedającego nic nie będzie bo pół roku budka będzie "zamrożona", dobrze rozumuję?

Jeśli facet zajmuje się zarobkowo handlem budami to tak. Jeśli nie i zechce sprzedać po kosztach lub niżej może się pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zarobkowo i ma na to działalność to też nie będzie zamrożona.

Normalnie może ją sprzedać wcześniej. On tak czy inaczej zapłaci podatek a tylko os. prywatna jak sprzeda z zyskiem przed upływem 6 miesięcy to płaci podatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie zamrożona. Jesli jest to handlarz to dostajesz fakturę i tyle on i tak płaci podatki. A jeśli osoba prywatna to jeśli sprzeda budkę w okresie krótszym niż 6 miesięcy to musi zapłacić od różnicy podatek, a jeśłi sprzedaje za tę samą cenę to nic nie musi płacić tylko musi to ująć w rocznym picie ale nic nie płaci. 

Dla przykładu:

Kupiłem kiedyś fiata punto za 5tyś zł, odsprzedałem go po 2 miesiącach znajomemu tez za 5 tyś zł. Nic nie musiałem płacić bo nie było różnicy. Żebym sprzedał za 6 tys - wtedy od różnicy czyli od 1 tyś zł była by prowizja dla Państwa.

 

Ja bym robił tak jak piszecie - sporządził umowę z gościem w której bym napisał że zobowiązuję się za zakupu przyczepy po jej zarejestrowaniu w Polsce i oczywiście wpisać kwotę zadatku na rzecz rejestracji. Tyle. Obie strony były by chronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich =)

Nie pisałem przez długi czas, ponieważ czekałem na zakonczenie rejestracji, aby nikogo nie wprowadzic w bład. Kiedy w koncu w tym tygodniu doszedl dowód rejestracji, zamierzam opisac jak wygladał przebieg rejestracji w Białymstoku:)  własnie wrócilem z weekendu nad jeziorem Studzienicznym w Przewiezi, bylo super ;)

 

Okolo miesiac temu kupiłem niezarejestrowana angielska przyczepe Elddis 350/2 , podobno z 1994roku. Jestem bardzo zadowolony, gaz, piecyk, lodówka chodzi bardzo dobrze, woda oraz kibelek rownież super. Bardzo mi sie podoba , ze pompa pobiera wode ze zbiornika na zewnatrz -karnistra podstawionego (nie trzeba wlewac wody do zbiornika przyczepy, oszczednosc czasu).

Spoko jest rownież oddzielny wbudowany zbiornik do spuszczania wody w kibelku, zamontowany nad zbiornikiem na wynoszenie kup, mozna dolac ludwika do wody która bedzemy spłukiwac, nie wiem czy jest tak w kazdej przyczepie.

Ok tyle o przyczepie, wracam do kwestii prawnej.

 

Rejestracja

Powtarzam, okolo miesiac temu kupiłem niezarejestrowana angielska przyczepe Elddis 350/2 , podobno z 1994roku.

Kupiłem prosto od sprzedawcy, który dostarczył mi dowód kupna-sprzedaży z Polakiem w Angli. Ja sporzadziłem rownież dowód kupna sprzedaży, miedzy mną a sprzedawca w PL.

Wiec z dwoma dokumentami:

umowa kupna-sprzedazy miedzy sprzedawca w PL a sprzedawca z UK

umowa kupna sprzedazy miedzy mna a sprzedawca w PL

, obie byly po Polsku, zadnego nr telefonu goscia w UK, tylko podstawowe dane.

 

Z tymi papierami poszedlem do urzedu skarbowego. Okazało sie , ze brakuje papierka, który opisuje, ze przyczepa z Angli jest zwolniona z cła. Ten papierek moze dostac tylko pierwszy kupiec przyczepy od sprzedawcy z UK, wiec musialem zadzwonic do goscia który sprzedał mi cepke , zeby to załatwil w urzedzie skarbowym. Na ten papier czekalismy 3dni. -tyle trwala procedura w urzedzie skarbowym. Papierek byl za darmo :oo

 

Dodatkowo musiałem zaplacic 2% podatku od kupna przyczepy w urzedzie skarbowym.

 

Wiec z tymi 4 dokumentami, poszedlem w koncu do urzedu komunikacji w Białymstoku, opłaciłem kolo 50zł za Tablice próbne i z 4dokumentami oraz piątym-dowod z poczty za wplate na tablice, w koncu moglem pojsc do rejestracji.

 

Wszystko poszlo OK, dostałem tablice próbne oraz dowód tymczasowy na okres 7dni, w celu zrobienia badań i ubezpieczenia cepki.

 

Ubezpieczenie 95zł, DMC 780kg - nie mialem zadnych zniżek, pierwsze ubezpieczenie na mnie.

Przeglad techniczny 140zł-120zł, dokladnie nie pamietam. pierwszy przegląd jest droższy

Wpłata na rejestracje przyczepy, chyba 120zł, potwierdzenie pokazujemy

 

Z tymi wszystkimi dokumentami wybieramy sie juz do koncowej rejestracji, dostajemy tymczasowy dowod na miesiac.

Mi stały dowod przyczepki doszedl po 26dniach =), musimy tylko odebrac i korzystac z kempingów =)

 

Mam nadzieje ze pomogłem, w razie pytań chetnie odpowiem =)

Edytowane przez Rafal9626 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.