Skocz do zawartości

Problem z rejestracją.


dv6000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba rozwiązałem sprawe :) Ogólnie to dzięki wszystkim za pomoc :) Super forum, bez olewki każdy chce pomóc :)

No... ale... niesprawiedliwie nas potraktowałeś*

My tu się staramy jak możemy a Ty zrobiłeś z tego tajemnicę i nic w zamian.

Po Tobie przyjdzie np dv6001 z podobnym problemem i...

Jemu już nie pomożemy :(

 

* Chyba że czegoś nie zrozumiałem :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja rejestrowałem swojego elddisa to w umowie figurował nr ramy (vin) i żaden inny! Tabliczkę mam, ale na niej jest tylko nabite dmc oraz dopuszczalna ładowność. Jeśli by się okazało że jest tam jeszcze jakiś inny (dla mnie nieznany) nr to myślę że na pewno bym tą tabliczkę gdzieś zgubił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja w WK...

O tablicach można napisać, że zaginęły.

 

Papierki mamy wszystkie, ale...

Łódzki WK woła papierka z US, US woła 160 zł za papierek - o tym, że nie trzeba płacić podatku od zakupionej przyczepy. Wrrr...

Edytowane przez magdu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja w WK...

O tablicach można napisać, że zaginęły.

 

Papierki mamy wszystkie, ale...

Łódzki WK woła papierka z US, US woła 160 zł za papierek - o tym, że nie trzeba płacić podatku od zakupionej przyczepy. Wrrr...

W Łodzi to norma jeżeli chodzi o opłatę,której nie trzeba płacić.Opłata obowiązuje przy pojazdach silnikowych.

W łódzkim US tego nie wiedzą ,że przyczepa nie posiada silnika i trzeba im to uzmysłowić.Miałem ten sam przypadek przy załatwianiu papierków.

Powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczelnik US już wie - kazał uiścić opłatę za zaświadczenie, że nie trzeba płacić. mówił, że można dostać zwrot tej opłaty, ale ja w to nie wchodzę.

tylko w WK robią wałki, że brak papierka z US :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rejestrowałem parę dni temu w Katowicach więc tak: pani w WK kazała przynieść świstek i nie obchodziło ją to że kumpel (oczywiście wymyślony ;) ) rejestrował w Mysłowicach i mówię że tam tego nie wymagają powiedziała że to nie możliwe i mam przynieść świstek z US ale ja powiedziałem że US nie wydają tych świstków bo są nie potrzebne i wydawają odmowę wydania świstka , to powiedziała że mam przynieść tą odmowę , no to pojechałem do US i poprosiłem o formularze , panie powiedziała że opłata 160 zł i trzeba poczekać parę dni max 7 i zapytała kiedy sprowadziłem tą przyczepę , a ja na to że sprowadziła ją firma handlująca , a ona na to że ja nic nie muszę załatwiać jak dostanę fakturę , no to znowu do WK i mówię co i jak , a na to pani że jej nie powiedziałem że będę miał fakturę , no nic na drugi dzień po próbne blachy bo oczywiście nie można zrobić przeglądu rejestracyjnego bez blach (bo jest rubryka w kwitku z rejestracji na którym musi widnieć nr) podchodzę do okienka z brifem,tłumaczeniami,polską fakturą , a pani przy okienku mówi proszę o wyciąg z działalności gospodarczej firmy  bo ona musi mieć że ta firma zajmuje się handlem (na pieczątce jak byk pisze sprzedaż i wynajem przyczep kempingowych) no nic powiedziałem że nie mam świstka i że pani z informacji nic o tym nie wspomniała ,ale pani od rejestracji coś wklepała w komputer i stwierdziła że zajmują się handlem ,i zarejestrowała dała próbne blachy za 41,50 zł i powiedziała że po zrobieniu przeglądu mam je zwrócić nie później jak za  31 dni , sprzedający zrobił przegląd i pojechałem po stałe tablice i kolejne 121,50 zł i zarejestrowane , za 30 dni po stały dowód rejestracyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczelnik US już wie - kazał uiścić opłatę za zaświadczenie, że nie trzeba płacić. mówił, że można dostać zwrot tej opłaty, ale ja w to nie wchodzę.

tylko w WK robią wałki, że brak papierka z US :/

ja rok temu rejestrowalem z luxemburga przyczepe i w krakowskim us nie ma wymogu oplaty za zaswiadczenie ...to nie pojazd silnikowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakikolwiek urząd odmawia wydania decyzji lub innych czynnosci związanych z ustawodastwem to żądajcie na piśmie takoqej odmowy. W pewnych przypadkach osoby(urzednicy) szybko pójdą po rozum do głowy a inni upierdliwi bedą dalej utrudniac. Wiem że każdy chce szybko załatwic sprawy ale to jedyny bat na nich i niekiedy ich niewiedzę .

 

P.S. Znam to z swojego podwórka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj odebrać stały dowód rejestracyjny i tu ZONK pani z WK zauważyła że na fakturze pisze rocznik 1987 a pan diagnosta napisał 1986 , więc tłumaczę pani że nigdzie w europie nie piszę się roku produkcji tylko datę rejestracji , a ona ze jakoś diagnosta doszukał się , no przecież jasne bo spisał dane z tabliczki znamionowej ,no to że muszę zmienić fakturę itp itd , ale tłumaczę dalej że w całej europie to norma że pisze się datę pierwszej rejestracji , że to tylko w Polsce taki wymysł żeby wpisać datę produkcji , no i pani udała się do naczelniczki i przyszła i oświadczyła że mam napisać pismo że sprzedawca sugerował się datą pierwszej rejestracji i wpisał ją jako rok produkcji  ,kazała podpisać i wpisała adnotację w DR że zmieniono rok produkcji na 1986 , takie cyrki to tylko w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te schody zawdzięczamy handlarzynom-oszustom.

Wałki robią na potęgę a to wymusza co raz większe "zabezpieczanie" się komórek rejestrujących w uwiarygodnienia.

No cóż schody są po to by je pokonywać, to się jeszcze da zrobić nawet na czterech łapach, ale jak wyplenić handlarzy-oszustów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.