Skocz do zawartości

Urządzenia na pokładzie


Siany

Rekomendowane odpowiedzi

post-16248-0-78262100-1394635559_thumb.jpgWitam serdecznie,

 

prosze o pomoc w nazwaniu tego co jest na zdjęciach. Znajduje się po przeciwnej strony gniazd przyłczeniowych.  Gniazda są dwa. Na jednym działa oswietlenie a na drugim nic. Czy można do tej instalacji wpiąc akumulator ?  W dole po lewej stronie zdjęcia jest odgałezienie od przewodów wodnych. Kożncówki są przpięte do zacisków i w chodzą chyba w podłogę - co to jest?  Ze srodkowej skrzynki wychodzi też krótki kabel koncentryczny z końcówką antenową męską - nie wiem do czego to służy bo w sypialni jest już przewód antenowy wewnatrz rury wychodzącej na dach.

 

 

 

Drugie zdjęcie to panel nad kuchenką. Pierwszą i ostatnią ikonę rozumiem ale drugiej i trzeciej nie bardzo. Kiedy to się włącza i do czego to służy?

 

 

post-16248-0-15168800-1394635534_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno rurki wchodzące pod podłogę to odpływ wody - na zimę trzeba tam tędy zlać wodę - sprawdź czy ktoś to u Ciebie zrobił...

 

dwa - popatrz po grubych przewodach czy nie idą gdzieś do szafy czy też pod łóżko - gdzie byłoby miejsce na akumulator...

 

kabel antenowy w sypialni idzie przez rurkę (maszt do regulacji anteny naziemnej lub sat) na dach. Kabel w szafie możliwe że idzie do jakiegoś gniazdka TV na zewnątrz - gdzie możesz podpinać zewnętrzną antenę np...

 

jeżeli nie czujesz się na siłach to zrób fotki wszystkich sprzętów elektrycznych jakie masz, to samo z okablowaniem, gniazdka zewnętrzne, anteny na dachu....

 

przyczepa widać nowa i dobrze wyposażona, więc łatwo nie będzie ale wspólnymi siłami pewnie forumowicze wyprostują co nie co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten panel po prawej stronie z napisem Ultraheat to bezpieczniki od dodatkowego ogrzewania elektrycznego Truma Ultraheat.

Przewody (czerwony kabel) wychodzące z niego powinny iść w stronę piecyka gazowego, gdyż w nim jest założona dodatkowa elektryczna grzałka.

 

Jeszcze odnośnie tych gniazd przyłączeniowych - jesteś pewien, że są dwa? 

A nie jedno gniazdo przyłączeniowe i np dodatkowe gniazdo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,  dziękuję za tak szybkie zaintersowanie .

 

Rurki w  podłogę to faktycznie spust wody - jest pod przyczepą kranik spustowy z możliwością dokręcenia np:węża.

Kable idą w strone kominka faktycznie ale nie wiem jak tam za niego się dostac . bedę próbował.

Pod łóżkiem mam tylko zbiornik na wodę ( pusty ) z wychodzącym z korka niebeieską rurką i idącą w kierunku łazienki i dalej w stronę tych urządeń w szawce .

Gniazda antenowego na zewnątrz nigdzie nie zauwważyłem. Porobię fotki i wrzucę ale to weekend bo jak wychodzę to jest pólmrok a jak wracam to już nie ma dobrego światła - bardzo dziękuję za chęci.

 

Przyczepa z kwietnia  2009 roku ( Francja ) . Jest po gradobiciu ale nie rzuca się to w oczy mocno a na dach nikt nie zagląda ( chyba że kierowca TIRa :). Nie jest po przrróbkach i nie jest" zmęczona " - wiele elementów ma jeszcze fabryczną folię zabezpieczeniową a kuchenka i palniki nie były chyba wcale używane.

 

Gniazda na zewnatrz są dwa. Pierwsze od prawej podłaczam do sieci i wszytko działa łącznie z klimatyzacją. Natomiast kominek niby działa , świeci, dmucha .... ale zimne  powietrze z rury z tyłu ( pracował 2 godziny wczoraj ).

 

Drugie zewnętrzne gniazdo ma faktycznie naklejkę  ULTRAHEAT - czy to znaczy ,że muszę to też podłączyc pod 230V żeby ogrzewanie zadziałało - zaznaczam ,że pod kanapą w salonie  własnie po stronie "szawki elektrycznej"   jest taki czarny cylnder pionowy rozszerzający się w dół i obity masa styropianową i wybitą nazwą TRUMA.  Do tego dochodzą te własnie grube przewody wody  oraz kabel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszukałem, przmyślałem i napiszę.

Faktycznie dodatkowe gniazdo to elktryczne to dodatkowe ogrzewanie elektryczne. Po zdjęciu obudowy kominka ( s5002 ) widać na tylnej ścianie grzałki. Brakuje natomiast sterownika - znalazłem kabel z szeroką płaską kostką i domyślam się, że bez tego ogrzewanie nie ruszy.

Zza kominak wychodzi rura i z niej wieje. Wiem już, że brakujemi rury podłoczonej do wylotów powietrza w salonie. Zajrzałem do skrzyni i widać tam miejsca przykrecenia owych rur.

 

Jeśli chodzi o trzeci przycisk od lewej na panelu sterowania to ktoś podpowiedział mi ,że może to być elektryczne podgrzewanie podłogowe. Jak wszytko podłącze to sprawdzę i napiszę.

 

Obecnie wstawiłem przyszepę to S-Plus na wyprostowanie kilku wgniotów po gradobiciu. Zobaczymy jak to zrobią. Jeśłi dobrze to napiszę bo może komuś się przyda taka informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakieś zdjęcia tych diwajsów i wtyczek to łatwiej będzie gdybać ;).

Do grzałki ultraheat powinieneś mieć panel sterujący coś w ten deseń:

30030-98400.jpg

Bez tego chyba nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Podłącze się pod temat.

mam diamanta 650 i nie działa mi (albo nie potrafię uruchomić) woda. Zbirnik zatankowany w 3/4 (tak pokazuje wyświetlacz jak w pierwszym poście)

Czy mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć jak ma to ma działać i gdzie szukać akumulatora?

Nie wiem czy pompka ma działać na 230V czy musi być aku.

urządzenia w szafce identyczne jak w pierwszym poście na 2 zdjęciu.

Bardzo proszę o jakieś informacje;

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie ogrzewania ; Wentylatory działają dmuchają ale piecyk nie grzeje - gaz (lpg)  zatankowany i butla odkręcona, po naduszeniu guzika na piecuku słychać iskrownik ale jakby nie odpalał.

Może jakieś zawory są po drodze?

 

spryciarz24@wp.pl

Edytowane przez Gezy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

 

akumulator powinieneś mieć na przeciw wejścia w szawce na dole ( tam właśnie gdzie djęcie 2 pokazuje ). Jeśłi tam go nie ma ( a raczej nie były wyposażane te modele ) to pompka wody  ( 12 V ) ruszy po odkręceniu kranu. Musi być oczywiscie zanużona w zbiorniku i podłączona a przyczepa podpięta do gniazda 230V..

 

Iskrownik jest automatyczny. Musisz odkręcić pokrętło mocy ogrzewania i nacisnąć - trzymać wciśnięty.. Iskrownik przestanie działać jak płomień "zaskoczy" .W prawej dolnej części obudowy frontowej powinien być mały wizjer , przez który zobaczysz czy palnik odpalił. Wentylatory włącz dopiero poźniej , jak się piec nagrzeje.

 

Siany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.