Skocz do zawartości

Poszukiwania przyczepy zimowej


Maciek_No

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ oczywiście, że zauważyłem choćby po samej stronie gdzie podaje swoje dane samochodu.

Napisałem, że w Polsce to mu nie przejdzie.

Jak długo auto jest na norweskich blachach to ma luz, lecz w Polsce taki układ już mu nie przejdzie,jeśli kiedykolwiek będzie chciał wrócić z tym swoim dobytkiem.

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyk ten plan ma jeden minus. W N samochody są dobrem luksusowym. Chciałem przerejstrować swoją "polską" Astrę z 2006 roku - udałem się do urzędu celnego i dostałem takiego strzała że o mało nie padłem. Cła wyliczyli mi 125 tyś NOK ( 63 tyś PLN). Samochód wywiozłem do PL i sprzedałem za 18 tyś PLN. Nowy z trochę gorszym wyposażeniem kosztował wtedy 49 tyś PLN.

Ot to taka ciekawostka "na boku" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyk ten plan ma jeden minus. W N samochody są dobrem luksusowym. Chciałem przerejstrować swoją "polską" Astrę z 2006 roku - udałem się do urzędu celnego i dostałem takiego strzała że o mało nie padłem. Cła wyliczyli mi 125 tyś NOK ( 63 tyś PLN). Samochód wywiozłem do PL i sprzedałem za 18 tyś PLN. Nowy z trochę gorszym wyposażeniem kosztował wtedy 49 tyś PLN.

Ot to taka ciekawostka "na boku" :)

 

 

Czyli Norwegia odpada :kosz: ale myślę, że jest to spowodowany byciem poza Unią

Ale w razie potrzeby można spróbować tego sposobu w krajach gdzie jest równie łaskawe prawo dla holujących. 

 

 

Oj Koledzy widzę, że trochę Wam klawiatury przeszkadzają w używaniu kulturalnych słów.

 

A gdzie tutaj jakieś zostały zauważone :niewiem:

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. I uważaj z tymi wagami - coby przynajmniej rzeczywista waga samochodu nie była mniejsza niż przyczepki, bo wygląda, że u Ciebie to możliwe.

Jakbyś miał w planach zapędzić się do Vestfold, czy Telemark i miałbyś ochotę na towarzystwo, to daj znać - my się czasami weekendowo włóczymy po okolicy.

W zeszłym roku na weekend w Lillehammer byliśmy - a raczej trochę za z naszej strony - coby dzieciaki wybawić (http://www.lilleputthammer.no/, http://www.hunderfossen.no/) i spotkać się ze znajomymi w Vestlandu - tak trochę po środku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu zacząłbym od jednej z tych ofert:

http://www.finn.no/finn/torget/annonse?finnkode=39972920&searchQuery=AKS

http://allegro.pl/zaczep-aks-3004-al-ko-urzadzenie-stabilizujace-i3977066481.html

http://allegro.pl/zaczep-kulowy-aks-2004-3004-ze-stabilizatorem-i3985468532.html

http://allegro.pl/zaczep-kulowy-stabilizowany-al-ko-aks-3004-3000kg-i4000145283.html

Nie zauważyłem w opisie, czy ma zaczep stabilizujący, jeśli nie ma, to Ja bym kupił w PL ten ostatni i niech Ci to rodzina wsadzi w paczkę - w trochę ponad tydzień będziesz miał u siebie - wymiana to dwie śruby. Jak będziesz miał wątpliwości, to dopytaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej!

Jeszcze raz dziekuje za pomoc i komentarze podczas zakupow. Przyczepka zakupiona i przywieziona do nowego domu.

Mialem powazne watpliwosci co do mocy mojego holownika (1,9tdi – 115ps) ale radzil sobie znakomicie. Zaskoczylo mnie pozytywnie spalanie –  po lekturze niektorych postow spodziewalem sie kosmicznych, dwucyfrowych wynikow. W drodze po przyczepe passeratti spalil niecale 6 litrow, w drodze powrotnej 8,2. Od razu dodam ze to Norwegia, Vmax z przyczepa czy bez to 80 km/h (oprocz autostrad, tam bez przyczepy mozna „szatanic” nawet 100km/h :)). A jazda powyzej tych limitow grozi mandatem rownowartym wartosci mojego auta w PLJ

Miniony weekend spedzilem na czyszczeniu przyczepy – zarowno z zewnatrz jak i wewnatrz. Po umyciu nawoskowalem ja z zewnatrz, zdjalem wszystkie zaslonki poszewki (oprocz poszewek z kanapy). Kanapy wypralem „na miejscu” super preparatem ktory baaardzo mnie zaskoczyl – przed potraktowaniem mebli z przyczepy zrobilem maly test w bagazniku auta.  Wykladzina bagaznika byla bardzo przybrudzona (chyba smarem) i zeszlo bez problemu. Ow magiczny srodek to Karcher RM760. Polecil mi go znajomy taksowkarz ktory spiera organiczne prezenty od swoich pasazerow 2 razy na tydzien J. Ale to nie ten temat.

Po sprzatnieciu/wymyciu wszystkiego nie moge sie nadziwic, ze sprzatanie przyczepy jest takie fajne, natomiast sprzatanie w domu takie nuuudne i slabe J

Jako ze przyczepa ma juz swoje latka, przed wyruszeniem na pierwsza wycieczke chcialbym sprawdzic stan piast / okladzin hamulcowych, w tym celu chcialem zdjac kolo. I tu napotkalem pierwsza banalna przeszkode – jak podniesc przyczepe? Oczywiscie w instrukcji od przyczepy nic na ten temat nie znalazlem. Musze przekopac forum J

Druga rzecz jaka nie daje mi spokoju to dzialanie UN – tutaj tez musze pokopac na forum. Gdy wciskam recznie zaczep, to cofa sie choc z duzym oporem. Ale po wcisnieciu nie wraca sam do poprzedniej pozycji, musze go sam wyciagnac. I to rowniez nie lekko,  sila potrzebna do wykonania tego jest podobna do sily uzytej do wcisniecia..

Jako zupelny laik zrobilem dosc glupia rzecz (wtedy wydawala mi sie jak najbardziej logiczna), a mianowicie posmarowalem hak. Tak czy siak namierzylem juz okladziny do mojego AKS 2000 (starej generacji) i niebawem je zamowie.

 

s1q7KfJ.jpg

 

 

 

IfzzrdU.jpg

 

y7IerhZ.jpg

 

AOJS8qE.jpg

 

496Yu1q.jpg

 

M37L6r3.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.