Skocz do zawartości

Wybór małej 3-4 os przyczepy kempingowej


Tomexik88

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że wiesz dobrze, że przyczepa 100- 150kg. więcej Ciąga się podobnie a koszt paliwa jest zbliżony.

W opłatach kempingowych raczej nie będzie różnicy.

Jeśli już pole jakoś dzieli przyczepy to na małe- do 4 m i duże powyżej 4 m.

Oczywiście gdzieś mogą być wyjątki ale raczej zasada jest taka.

Więc typowa salonka a salonka z dodatkowym miejscem do spania.

O kilkadziesiąt centymetrów dłuższa i 100- 150 kg cięższa będzie generowała podobne koszty.

 

Marko z wszystkim się zgadzam, tylko bierz  pod uwagę objazdy po europie gdy w sumie niewiele większe wydatki z każdym kilometrem robią wrażenie.  Pamiętajmy również im większy ciężar cepki tym większe zużycie auta itp..... ale luksus kosztuje. Dla jednych 1000 pln to nic nie znacząca suma, dla innych kupa kasy. Uważam że z każdej polemiki na forum powinniśmy sami wyciągać swoje wnioski. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie, 
 
Tak jak przedmówca pisze dla mnie np 1000 zł to sporo dlatego ja np szukam małej przyczepki bo i auto musi dawać rade i tak samo z dużą landarą to gdzieś nad jezioro czy coś w ciaśniejsze miejsca może być problem z wjazdami. A słuchajcie znalazłem już jakiś czas temu jeszcze taką cepkę: http://allegro.pl/przyczepa-kampingowa-kip-kl-40-t-i3947466120.html 
 
Gość miał jakiś czas temu troszkę nowszy model od tej ale już sprzedał. Tu podoba mi się, że chociaż zdjęcia są porobione aktualne no i w miarę chyba pokazujące całą cepkę a nie jak na niektórych ogłoszeniach dają stare zdjęcia i prawie nic nie pokazujące.
Ja ten model widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale u mnie link nie działa.

Jeśli mogę spytać , to jak wyliczyłeś 1000 zł. więcej.?

Bo jeśli pobyt na polu będzie Cie kosztował tyle samo.

To nawet gdyby z holownik palił litr na 100 km. więcej.

To przy 2000 przejechanych kilometrach to zaledwie 20 litrów paliwa więcej.

Natomiast jeśli obawiasz się  gdzieś ciasnoty. To już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie żeby samemu sprowadzić przyczepę z zagranicy?

Przeglądam różne stronki i np wpadła mi w oko taka:

http://www.speurders.nl/overzicht/hobby-elegance-380-goed-als-nieuwe-138701999.html?user_id=1253257&sr_ab=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na to ogłoszenie:

http://otomoto.pl/chateau-chateau-carrat350-igla-T4030136.html

 

Widać od razu ze dyszel załamany i bok przyczepy też jakoś porysowany. Myślicie, że to po jakimś wypadku? Dzwoniłem do gościa to twierdzi, że ktoś nie umiał jeździć poza tym wszystko super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, a moja córka ma licencję na spodek latający.

Kolego, ta rama to się na śmietnik nadaje. Może i ktoś jeździć nie umiał i było to powodem, ale teraz to ona się złoży jak zapałka (według mnie). Tym bardziej, że "drugi dyszel" też jest pogięty (jego spodnia część - widać na zdjęciu z otworzoną bakistą przednią).

To tak ja byś miał w aucie złamaną podłużnicę.

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na to ogłoszenie:

http://otomoto.pl/chateau-chateau-carrat350-igla-T4030136.html

 

Widać od razu ze dyszel załamany i bok przyczepy też jakoś porysowany. Myślicie, że to po jakimś wypadku? Dzwoniłem do gościa to twierdzi, że ktoś nie umiał jeździć poza tym wszystko super.

 

Raczej wszystko nie jest super.

Oprócz pogiętej ramy po obydwu stronach według mnie na prawej stronie na na wysokości początku luku serwisowego jest wstawka blachy - inny odcień, jaśniejszy od dołu do wysokości połowy przedniego okna. Na zdjęciu z otwartą bakistą widać to bardzo wyraźnie.

Tył lewej ściany (oprócz porysowania za kołem) jest sztukowany w narożniku pod drzwiczkami serwisowymi kasety.

Lodówka też raczej nieoryginalna, chyba nie jest zasilana na 230V/12V/gaz.

 

Według mnie nie warto zaprzątać sobie głowy budką z takimi uszkodzeniami, to skarbonka bez dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-campingowa-CID5-ID3lDYH.html#1143aef542

 

Ta chyba całkiem sensowna, 7 tys zł, rocznik 1997, z łazienką 

Jakieś minusy tej cepki? 

 

Czym dłużej szukam cepki tym dłużej już nic ładnego i fajnego znaleźć nie mogę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik według przyczep z Anglii raczej 1991-1992.

To jest przyczepa 2 osobowa a nie 3-4 więc raczej nie spełnia twoich założeń.

 

Nie ma co patrzeć na świeższe przyczepy w cenie do 10 tys zł - taka cena za dobry stan i rocznik 97 jest niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wybrałem cepkę :

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-hymer-okazja-CID5-ID2bB5h.html

 

Cepka już kupiona tylko teraz trzeba ją dopieścić bo parę mankamentów ma i przygotować do sezonu.

Podpowiedzcie drodzy forumowicze mi co do markizy bo ładnie się rozkłada tylko nie ma do niej żadnych podpór. Nie wiem nawet czy powinny być. Bo możnaby samemu próbować dorobić podpory tylko też jeśli są jakieś oryginalne to fajnie byłoby podejrzeć jak to miałoby wyglądać. Dołączam fotki tej markizy.

post-16063-0-97858100-1392562829_thumb.jpg

post-16063-0-54966500-1392562924_thumb.jpg

post-16063-0-26431800-1392563063_thumb.jpg

 

Jeszcze nie mam butli gazowej i nie mogę doczekać się sprawdzenia czy ogrzewanie gazowe będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.