Skocz do zawartości

Wybór małej 3-4 os przyczepy kempingowej


Tomexik88

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pewnie nie mam doświadczenia jak koledzy,a chcialbym tak oceniać jak oni,wszystkie szczegoly widzą i mówię to poważnie ,po zdjęciach  koledzy widzą rozne szczegol a ja tago nie dostrzegam,chyba jednak nie mam doświadczenia w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie spotkałem się z Adrią, która miałaby miedzy łózkami harmonijkę. Jest to raczej rozwiązanie typowo angielskie. W Adrii typu "salonka" powinien być składany stół, który po złożeniu staje się jedną częścią podstawy łóżka. Druga część podstawy łóżka ( formatka z płyty meblowej) jest chowana w szafie ubraniowej. Ta szczelina to na 90% pozostałość po wysuwanym panelu, ale nie upieram się że mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę niepokoi coś jak by doklejonego do ściany w łazience

pod oknem widać tylko mały kawałeczek.

Nie chcę szukać spiskowych teorii , ale wydaje mi się, że celowo

pokazano tylko połowę łazienki.

Poproś może o więcej fotek.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako układ wnętrza to też o niej myślałem, ale trudno spotkać coś dobrego. Ten układ jest lepszy od samej salonki, choć ten model napewno jest cięższy. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy cepka ma ci służyć do wypadu nad jezioro czy objazdówek, jeżeli do objazdówki to salonka i to jak najlżejsza. Na samych zdjęciach wszystkiego nie wychwycisz, niektóre zniekształcają obraz lub są nieczytelne. Cena wydaje się ok.  poproś kogoś w okolicy żeby obejrzał, wtedy ty możesz jechać na pewniaka. Ja pojechałem w ciemno do Bierunia, było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, co sądzicie o tej przyczepie? i jak oceniacie jej stan? http://allegro.pl/kemping-tec-700kg-2-namioty-wc-stan-super-i3941876049.html

 

 

na 100% kombinacja z DMC, ja bym się w to nie pakował na drodze różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega uważam , że mocno zaniżone DMC więc jak już ktoś grzebie w papierach to do końca niewieżyłbym w taki  nowy stan budki :nono:

Edytowane przez TomaszOlkusz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeżeli do objazdówki to salonka i to jak najlżejsza....

To chyba niezbyt fortunne określenie.

Właśnie w przypadku częstych zmiany obozowiska poznajemy i doceniamy zalety drugiego stolika i siedzeń w przyczepie.

 

Większość przyczep w zakresie 900-1100 kg DMC będzie się prowadziła bardzo podobnie, a różnice zależą od stanu układu jezdnego (koła, oś, amortyzatory, urządzenie najazdowe, zaczep).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie  :miga:  hehe może walnął się gość i chciał napisać że to masa samej przyczepy :D

Oczywiście to może być tylko zwykła pomyłka.

Pomijam fakt, że fotek mało i kiepskiej jakości.

 

 

 jeżeli do objazdówki to salonka i to jak najlżejsza. 

Tu się jednak nie zgodzę.

Gdybym miał kupować przyczepę raczej do objazdówek. To tym bardziej

chciałbym mieć dodatkowe miejsce do wypicia kawy, zjedzenia śniadania, itd. , aby nie trzeba codziennie składać 

sypialni.

O ile przy dłuższym pobycie posiłkujesz się przedsionkiem , to na typowych objazdówkach nie chce 

się go rozkładać i składać na dzień, lub dwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marko6 ja też się z tym nie zgadzam  ale każda inna (większa) przyczepa  generuje nam większe  koszty podróży, paliwo, promy, opłaty kempingowe i itp. Do picia kawy dobrze jest zamocować małą markizę, ewentualnie daszek przeciw słoneczny szybkiego montażu. Ale to sprawa indywidualna każdego z nas.

Jest jeszcze jedna korzyść z małej salonki, będąc we Francji w miejscowości Loan przez przypadek wjechałem w bardzo wąskie uliczki więc doceniłem jej zalety.

Każdy z nas sam musi ocenić swoje potrzeby, ja po 4 latach podróży z małą salonką kupiłem większe hobby na rzecz wolniejszych  i bardziej stacjonarnych przemieszczeń. Sentencja jest taka że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. U mnie w praktyce było tak że jak były małe dzieci to mieliśmy Rollera 5 osobowego, dzieci dorosły nie chciały jeździć więc wymieniliśmy na mniejszą salonkę a teraz zachciało się większego komfortu dzieci też zgłosiły swój udział w podróżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że każdy kupuje przyczepę pod swoja miarę i potrzeby- to

jest oczywiste i nie podlega dyskusji.

Gdybyśmy mieli patrzeć na koszty, to we dwójkę można jeździć kombiakiem- to była by oszczędność.

Myślę że wiesz dobrze, że przyczepa 100- 150kg. więcej Ciąga się podobnie a koszt paliwa jest zbliżony.

W opłatach kempingowych raczej nie będzie różnicy.

Jeśli już pole jakoś dzieli przyczepy to na małe- do 4 m i duże powyżej 4 m.

Oczywiście gdzieś mogą być wyjątki ale raczej zasada jest taka.

Więc typowa salonka a salonka z dodatkowym miejscem do spania.

O kilkadziesiąt centymetrów dłuższa i 100- 150 kg cięższa będzie generowała podobne koszty.

Markiza zadaszenie- tak, Ok. 

Pod warunkiem, że nie pada i nie wieje.

To są takie ogólne zasady i ogólne rady dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z przyczepą i 

tego się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.