Skocz do zawartości

Spotkanie Ślązaków, Podbeskidzian i wszystkich chętnych "Wiosna 2014" - luźne rozmowy


Rekomendowane odpowiedzi

Niech się uczestnicy wypowiedzą co chcą - czy jedno pole z dyscypliną, czy jakiś tam podział.

W Wiśle kemping prądowo ma nieporównywalne zabezpieczenia z tym w Brennej (na korzyść Wisły). A wiemy doskonale, że na każdym większym spocie z prądem jest dokładnie tak samo, niektórzy w prawa fizyki absolutnie nie wierzą i ich czajniki bezpieczników nie wyrzucają. 

 

Kajtek pogadaj może ze strażakiem , gdzie te pola i potem z ich właścicielami co można zrobić. Według mnie ten link z panoramą to następne pole i ono jest dużo dalej niż 100 m

 

Podziały mogą być też dobre, zawsze można niespodziewanie spotkać nowych fajnych ludzi  :]

 

Ten link to odnośnik chyba do pola namiotowego Orłowa. To jakieś 500 metrów dalej. Pole małe i z Toytoykami. 

Jeżeli podział to tylko na ul. Krzywonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niech się uczestnicy wypowiedzą co chcą - czy jedno pole z dyscypliną, czy jakiś tam podział.

W Wiśle kemping prądowo ma nieporównywalne zabezpieczenia z tym w Brennej (na korzyść Wisły). A wiemy doskonale, że na każdym większym spocie z prądem jest dokładnie tak samo, niektórzy w prawa fizyki absolutnie nie wierzą i ich czajniki bezpieczników nie wyrzucają. 

 

Kajtek pogadaj może ze strażakiem , gdzie te pola i potem z ich właścicielami co można zrobić. Według mnie ten link z panoramą to następne pole i ono jest dużo dalej niż 100 m

 

Podziały mogą być też dobre, zawsze można niespodziewanie spotkać nowych fajnych ludzi  :]

 

Ten link to odnośnik chyba do pola namiotowego Orłowa. To jakieś 500 metrów dalej. Pole małe i z Toytoykami. 

Jeżeli podział to tylko na ul. Krzywonek.

 

Strażak wspominał tylko o polach w odległości nie większej niż 100 m i twierdził, że wszystko jest już załatwione. Właściciele są uprzedzeni i silni , zwarci i gotowi :) Prosił też żeby pierwsi przybyli dali mu znać że są i wszystko ogarnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak wspominał tylko o polach w odległości nie większej niż 100 m

Gdy przejedziemy mostek znajdziemy się na ul.Krzywonek .Pole namiotowe Jarowiska znajdują się po prawej stronie tej drogi a drugi kemping o którym mowa jest po jej lewej stronie.Jest to kemping z domkami i przyczepami stacjonarnymi.W pobliżu jest jeszcze jedno pole -za mostkiem w drogę w lewo i do końca jakieś 100-150m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przejedziemy mostek znajdziemy się na ul.Krzywonek .Pole namiotowe Jarowiska znajdują się po prawej stronie tej drogi a drugi kemping o którym mowa jest po jej lewej stronie.Jest to kemping z domkami i przyczepami stacjonarnymi.W pobliżu jest jeszcze jedno pole -za mostkiem w drogę w lewo i do końca jakieś 100-150m

Dobrawa ma rację ,jest tak jak napisała.

 

Myślę,że każdy kto przejedzie mostek i zatrzyma się ,po krótkim rekonensansie sam podejmie decyzję ,gdzie i przy kim zakotwiczy swój zestaw.

 

Poza tym uważam,że będzie dobrze i na obecną chwilę nie wiem, w którym miejscu się zatrzymam a mam kilku ulubieńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wyjazd na weekend, więc nie potrzebuję przedsionka, nie potrzebuję spokoju. Od samego początku było wiadomo, że ten spot to nie wyjazd nad rzeką aby w ciszy ryby łowić, tylko tu będzie  :piwko:  :gitara:  :piwko:   :bevil:  :piwko:  :yay:  :drink:  :gitara:  :drink: .

Generalnie nie jestem za jakimikolwiek podziałami, ale w tym co pisze Miodzi coś jest. W zeszłym roku część z Was była na Langoszach, a ja w tym czasie byłem na zlocie w Przybrodzinie. Przychodził wieczór, robiło się chłodniej, w ruch szły farelki, czajniki i buuum! Na całym polu nie ma prądu!!!! 

 

Patrząc na Street View to wychodzi, że te dwa pola są dokładnie naprzeciwko siebie. Tak, jak by to było jedne wielkie pole przedzielone drogą. Patrząc na realia "prądowe" na kampingach nie mamy szans przetrwać na jednym polu bez wywalenia bezpieczników. No chyba, że każdy bierze akumulator, gitarę i będzie dobrze.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległości między tymi polami nie są ogromne, a więc to raczej nie problem gdzie kto będzie miał przyczepkę,

spotkanie wszystkich postaramy się zrobić pod wiatą a więc bez problemu można tam dojść.

 

Każdy raczej się liczy z tym że ciszy nocnej o godz. 22 raczej nie będzie  :gitara:   :pub: 

Dla mnie ważne jest aby pamiętać o tym aby:

1. Stawać tam gdzie jest aktualnie miejsce aby nie zastawiać miejsc i wjazdu dla tych którzy przyjadą później

2. Ograniczyć używanie urządzeń elektrycznych do minimum (głownie chodzi o ogrzewanie, czajniki bezprzewodowe)

    abyśmy nie skończyli w ciemnościach.

3. Jeżeli można to nie rozkładać przedsionków, bo zajmują dodatkowe miejsce ( to tylko dwie noce do przespania)

4. Fajnie by było jak Ci którzy się już znają byli koło siebie bo na pewno i tak będą tworzyły się podgrupy, ale z racji

   tego że nie wszyscy przyjadą w jednym czasie będzie to raczej trudne do zrealizowania.

5. To samo myślę o tym że jak ktoś już przyjedzie to będzie blokował miejsce dla kogoś znajomego bo ten przyjedzie

    ale za kilka godzin, to też według mnie może wprowadzić zamieszanie.

Myślę że to wystarczy aby wszyscy się pomieścili bo podobno mamy dwa pola do dyspozycji.

 

Oczywiście to tak według mnie, ale mogę nie mieć racji a więc proszę mnie poprawić :puk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja! Każdy odnajdzie starych znajomych,jest też nie powtarzalna okazja na poznanie nowych sąsiadów. My wyjeżdzamy w piątek po śniadaniu i po przeglądzie budki u nas w Bieruniu,zastanawiamy się jednak nad holownikiem - mogą być kłopociki z Jimny pod górkę przed Bielskiem bo ten wynalazek ma tylko 85 kłyni :oslabiony:  Tym samym odpuścimy sobie chyba wojaże 4x4 w okolicach Brennej - przyjedziemy plaskaczem :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być kłopociki z Jimny pod górkę przed Bielskiem bo ten wynalazek ma tylko 85 kłyni :oslabiony:  Tym samym odpuścimy sobie chyba wojaże 4x4 w okolicach Brennej - przyjedziemy plaskaczem :] 

 

Gdzie Ty masz górkę przed Bielskiem ????  :look:  :look:  :look: Znajomi objechali CRO i Bośnię 90-cio konnym Meganem z budą !!!! Jimny ma zupełnie inne przełożenia niż osobówka i pomimo mniejszej mocy - na kołach ma większy moment :)  zawsze wyjedzie, co najwyżej wolniej. A w ogóle, to którędy jedziecie z Bierunia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to idzie ku lepszemu :) 

 

http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Brenna/


Patrząc na realia "prądowe" na kampingach nie mamy szans przetrwać na jednym polu bez wywalenia bezpieczników. 

 Noooo, a jak Tombr podłączy swoje urządzenie nagłaśniające, znane z Langoszy, to trzeba będzie elektrownie szczytowo-pompowa na Żarze uruchomić, bo takie spadki będą  :]  :]  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to idzie ku lepszemu :)

 

http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Brenna/

 Noooo, a jak Tombr podłączy swoje urządzenie nagłaśniające, znane z Langoszy, to trzeba będzie elektrownie szczytowo-pompowa na Żarze uruchomić, bo takie spadki będą  :]  :]  :]  :]

Zgadza sie a tu z innej strony

http://www.pogodynka.pl/polska/16dni/brenna_brenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak dla przypomnienia (i ostatecznego zamknięcia listy) :

 

Lista chętnych na pyszny chlebek pszczyński, ze smalcem i ogórem kiszonym pod wódeczkę          :slina:

 

1. Kajetan1975

2. gazirek

3. Jożin

4. TOM3653 

5. jagoda_bb

6. BERU

7. Krixos

8. michalc3

9. Kielek

10. zbyszek 65

11. mesert

12. OSMAN ??

13. Malina
14. abjan

 

Tomborku załapię się jeszcze na listę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak to jest link do tej ulicy gdzie są te pola

https://maps.google.pl/maps/ms?msid=206848894672261097566.0004bf766a5ab49d74f68&msa=0&ll=54.213861,7.514648&spn=13.131666,28.256836&iwloc=0004bf77e91ba52c8f8a8&dg=feature

Ja tam widzę dwa pola namiotowe,

1. Jedno zaraz po przejechaniu przez mostek jest na lewo

post-7306-0-61421600-1396433082_thumb.jpg

2. Drugie jest za kilkadziesiąt metrów po prawej stronie (to z duża wiatą od strażaków)

post-7306-0-72882600-1396433079_thumb.jpg]

Następnie drogo idzie troszkę do góry ale ja tam trzeciego pola namiotowego nie widzę, czyby że jestem ślepy :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tak czytam i czytam i się zastanawiam nad tym chciałbym was wszystkich poznać ale nie będę ganiać z kampingu na kamping bo to nie ma sensu zwłaszcza jak będę tylko na wieczór do około południa. nikogo nie znam więc nie będę wiedział gdzie stanąć :/

Mam świetny plan- przyjedź tam już w czwartek ,rozłóż się na tym mostku z przyczepa i na bank wszystkich poznasz : :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.