Skocz do zawartości

II Ogólnopolska Pielgrzymka Karawaningowa na Jasną Górę 2014


Rekomendowane odpowiedzi

 
* Na każdym zlocie wypełniamy kartę zgłoszenia, karta jest tylko do celów statystycznych (ilość osób, kamperów, przyczep, dorosłych, dzieci itp.), karty są wyłącznie u mnie i tylko ja mam do nich dostęp, wykorzystywany jest tylko adres mail 
 
Oczywiście nie musimy karty wypełniać, podpisywać, oddawać - to jest dobrowolna decyzja, ale wtedy dana załoga nie jest uczestnikiem pielgrzymki - po prostu w tym samym czasie przyjechała na jasnogórski parking.

 

Kolego gfizyk, mam jedno pytanie.

Chcąc uczestniczyć w pielgrzymce muszę Ci podać swoje dane osobowe. Imię, nazwisko, adres. Pominę nr. rejestracyjne pojazdów.

Rozumiem , ze masz jakieś uprawnienia do gromadzenia i przechowywania danych osobowych.

Dziwnie sformułowałeś tę " dobrowolną decyzję " 

Ja ją rozumiem tak. Albo podasz dane osobowe, albo nie jesteś uczestnikiem pielgrzymki.

Nie widzę tu żadnej dobrowolności , z podawaniem danych osobowych.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy ilość uczestników w pielgrzymce z przyczepą lub Kamperem jest lub będzie ograniczona (ilość miejsc na parkingu) ? Już teraz jest zgłoszonych prawie sto załóg, a co będzie w przeciągu następnych miesięcy ? Pytam dlatego, że z chęcią bym uczestniczył, ale na chwilę obecną za wcześnie z mojej strony na deklarację uczestnictwa. Później może być "szlaban" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ilość uczestników w pielgrzymce z przyczepą lub Kamperem jest lub będzie ograniczona (ilość miejsc na parkingu) ? Już teraz jest zgłoszonych prawie sto załóg, a co będzie w przeciągu następnych miesięcy ? Pytam dlatego, że z chęcią bym uczestniczył, ale na chwilę obecną za wcześnie z mojej strony na deklarację uczestnictwa. Później może być "szlaban" ?

Nie ma problemu z miejscówką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista - uaktualniona :-)

Port - nie sądzę, żeby były problemy z miejscem. Tak jak napisaliśmy, zapisy przyjmujemy do końca lutego, ale to jest raczej termin potrzebny do ustalenia sektorów dla nas, pod kątem właściwej pojemności. Jeżeli okaże się na koniec lutego, że będzie 500 załóg, to x Mariusz - czyli Nickt będzie rozmawiał z ojcem przeorem w temacie miejscówek. W tamtym roku załóg było 200 i myślę, że jeszcze setka spokojnie by się zmieściła. Zakładam więc, że z miejscem problemu nie będzie.

 

Marko6 - nie ja sformułowałem "prośbę", tylko jest ona przeze mnie zacytowana. Prośba pochodzi od osoby koordynującej pielgrzymkę, swego czasu aktywny forumowicz tutejszego forum - czyli ks. Mariusz Nickt.

 

Na innym forum były pytania dotyczące tejże deklaracji, wiec zacytuję (cytaty na niebiesko):

"...przygotowując pielgrzymkę z wieloma osobami konsultowałem regulamin.
Danych takich jak adres, czy imię i nazwisko nikomu nie udostępniam. Jesteśmy na parkingu i gdyby coś się działo straż parkingu ma do mnie kontakt komórkowy, a ja po nrze rej mam kontakt do właściciela. Reszta danych jest do ogólnych statystyk i każdy podający dane dobrowolnie może czuć się bezpiecznie. Po pielgrzymce zostają mi w bazie tylko nicki i maile (każde forum posiada takie dane). Karty zgłoszenia palę w piecu (taki posiadam wink.png ) więc ich nie przechowuję i nie udostępniam.
Wydaje mi się, że wszystko jest zgodne z prawem.
Podczas pielgrzymek pieszych, autokarowych, wycieczek zbiera się dane, by wiedzieć, kto w niej uczestniczy.

Ogólnie fora zabezpieczają się odpowiedzialnością campingu. Ja mogę powiedzieć w tym przypadku o odpowiedzialności klasztoru, gdyż teren parkingu jest ubezpieczony. Ale tak jak camping powinien zameldować osoby wg dowodów (dane) a nie nicków, gdyż ubezpieczycielowi nic nick nie mówi, tak właścicielowi parkingu powinienem dać dane osób biorących udział w danej pielgrzymce. Auta/przyczepy konkretnych osób, z konkretną liczbą w środku stoją na ich ubezpieczonym parkingu.
Co innego przyjazd indywidualny, a co innego zbiorowy."

 

oraz dodatkowo po otrzymaniu wyjaśnienia prawników w temacie ustawy o ochronie danych osobowych:

 

część ogólna:

 

Zbiór danych osobowych to, zgodnie z art. 7 pkt 1 ustawy o ochronie danych osobowych, ?każdy posiadający strukturę zestaw danych o charakterze osobowym, dostępnych według określonych kryteriów, niezależnie od tego, czy zestaw ten jest rozproszony lub podzielony funkcjonalnie?. Cechą wyróżniającą zbiór danych od innego zestawu danych jest zatem struktura, czyli takie uporządkowanie, które daje możliwość wyszukania konkretnych danych według określonego kryterium.Żeby jakikolwiek zestaw danych zaklasyfikować jako zbiór w rozumieniu przepisów ustawy o ochronie danych osobowych, wystarczające jest kryterium umożliwiające odnalezienie danych osobowych w zestawie. Możliwość wyszukania według jakiegokolwiek kryterium osobowego (np. imię, nazwisko, data urodzenia, PESEL) lub nieosobowego (np. data zamieszczenia danych w zbiorze) przesądza o uporządkowanym charakterze zestawu danych i tym samym umożliwia zakwalifikowanie tego zestawu jako zbioru danych osobowych.Tylko będący zbiorem danych osobowych usystematyzowany zestaw danych powinien być zgłoszony do rejestracji Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych, o ile nie zachodzi żadna z przesłanek określonych w art. 43 ustawy o ochronie danych osobowych zwalniająca administratorów danych z tego obowiązku.

 

i odpowiedź prawnika:

 

Wyjątki od generalnej zasady zgłaszania zbiorów danych osobowych do rejestracji Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych (GIODO) określone zostały w art. 43 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych.

Stanowi on, że z obowiązku rejestracji zbioru danych zwolnieni są administratorzy danych:

3. Dotyczących osób należących do kościoła lub innego związku wyznaniowego, o uregulowanej sytuacji prawnej, przetwarzanych na potrzeby tego kościoła lub związku wyznaniowego
lub
11. przetwarzanych w zakresie drobnych bieżących spraw życia codziennego.

Dane zbierane są jednorazowo na potrzeby kościoła (a konkretnie pielgrzymki) i dotyczą tylko bieżącej sprawy organizacyjnej, a nie są bazą, którą można sprzedawać, przechowywać, udostępniać, przetwarzać.
Poza tym karty zgłoszenia są składane dobrowolnie. Nikt nikomu nie zabroni w tym samym czasie, bez jakiejkolwiek organizacji, czy statystyki stać z przyczepą na parkingu jasnogórskim, przyjść na Mszę pielgrzymkową, wziąć udział w drodze krzyżowej itp.

Tak że, jeśli taka organizacja pielgrzymki komuś się nie podoba, nie musi brać w niej udziału, nie musi wypełniać żadnej karty i podpisywać żadnego regulaminu. Nie ma takiego obowiązku. To dobrowolna decyzja.
I nie jest to ustawka 10 kamperów/przyczep na parkingu przy termach, gdzie się wszyscy znają, ale organizacja spotkania dla 200-300 kamperów/przyczep z różnych klubów/for/osób niezrzeszonych. To wymaga organizacji, porządku, odpowiedzialności.

Pozdrawiam i zapraszam niezależnie, czy cokolwiek wypełnicie, złożycie, czy przyjedziecie prywatnie w tym samym czasie na parking. Wtedy obowiązuje Was regulamin parkingu wink.png

 

W przypadku dalszych wątpliwości - zapraszam na stronę podaną w pierwszym poście. Tam jest kontakt do ks. Mariusza. Można dopytać, rozwiać wątpliwości.

 

Osobiście pamiętam na zlocie w Miedziance też były deklaracje z nazwiskami, adresami przynależnościami klubowymi, etc. Nikt nie miał żadnych wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk dziękuje Ci za obszerne wyjaśnienia.

Jeśli wybaczysz to wytknę Ci parę nieścisłości

 

Cyt.: Jesteśmy na parkingu i gdyby coś się działo straż parkingu ma do mnie kontakt komórkowy, a ja po nrze rej mam kontakt do właściciela. 

 

Tu bym się całkowicie z Tobą zgodził. masz nr rejestracyjny podporządkowany pod niego tel. Wiec po co Ci adres domowy i email.

No chyba, ze będziesz słał maila lub telegram???, że przykładowo coś się z jakaś przyczepa dzieje.

 

 Cyt.: Podczas pielgrzymek pieszych, autokarowych, wycieczek zbiera się dane, by wiedzieć, kto w niej uczestniczy. 

 

Z całym szacunkiem do nazwy PIELGRZYMKA . To co pomagasz współorganizować to raczej indywidualne przyjazdy osób, które

praktycznie dopiero spotykają się na parkingu. To raczej ma się nijak do pieszej grupy - pielgrzymującej.

 

 Cyt.:  Po pielgrzymce zostają mi w bazie tylko nicki i maile (każde forum posiada takie dane)   

 

Widać, że jednak ktoś jakaś bazę robi na własna rękę. Co najmniej nicki i podporządkowane im adresy mailowe.

Z całym szacunkiem ale nie można równać indywidualnej osoby z jakimkolwiek forum.

No chyba , że NICKT sam w sobie jest jakimś forum.

Co innego jak ktoś indywidualnie poda swój nick i adres mailowy

A co innego jak kolego NICKT zrobi sobie taka bazę na podstawie formularzy zgłoszeniowych. Jak by nie

patrzeć wymaganych od uczestników pielgrzymki. Na dodatek tłumaczonych tu wymogami bezpieczeństwa itd.

Może to jeszcze nie kradzież adresów mailowych , ale bezprawne ich zawłaszczenie i gromadzenie to raczej -TAK !!!

      Wyobraź sobie, że ja bylem na takowej pielgrzymce i po jakimś czasie dowiaduje się, że jakaś osoba prywatna

bez mojej wyraźnej zgody i wiedzy ma mój nick i adres mailowy w jakiejś swojej bazie.

 

Cyt.:  W przypadku dalszych wątpliwości - zapraszam na stronę podaną w pierwszym poście. Tam jest kontakt do ks. Mariusza.

         Można dopytać, rozwiać wątpliwości.

 

Przepraszam bardzo!!! Zaproszenie opublikowałeś tu!!!! Na tym forum!!!

Wiec dlaczego mam się rejestrować na innym forum, aby się czegoś dopytać???????

Doskonale wiesz, że jak się nie zarejestruję  to nie będę miał możliwości zapytania.

      Jak by jednak nie patrzeć to doceniam Twój trud w wyjaśnianiu moich wątpliwości - Dziękuję

Wszystkim uczestnikom pielgrzymki, życzę szerokiej drogi  bez niespodzianek i szczęśliwego powrotu.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marko6,

po kolei:

wyraźnie napisałem, z jakich powodów Mariusz Nickt poprosił uczestników o dane. W końcu nie jest to obowiązkowe, prawda?

Jak byś uwaznie doczytał i wszedł na podaną stronę (ww pierwszym poście), dowiedziałbyś się, że nie jest to żadne forum, tylko strona w kształcie bloga. Na stronie jest adres mailowy, za pomocą którego możesz się skontaktować z osobą odpowiedzialną za pielgrzymkę czyli ks. Mariuszem. Co więcej, jakbyś tematem się zainteresował, to zobaczyłbyć, że na linkowanej stronie są adresy wszystkich for (k.pl również) gdzie zbierane są zapisy na pielgrzymkę.

 

A więc nie rozumiem Twojej uwago w postaci:

"Przepraszam bardzo!!! Zaproszenie opublikowałeś tu!!!! Na tym forum!!!"

 

W końcu wskazany wyżej adres został opublikowany już w pierwszym poście. Nie będę powtarzał, że nie jest to forum, więc jeśli chciałeś dokonać pewnej drobnej sugestii, że zapraszam kogoś na inne, nazwijmy to "konkurencyjne" forum - to strzeliłeś jak kulą w płot.

Rozumiem, że powinienem jeszcze odpowiedzieć, że Twoja uwaga w postaci:

"Wiec dlaczego mam się rejestrować na innym forum, aby się czegoś dopytać???????

Doskonale wiesz, że jak się nie zarejestruję  to nie będę miał możliwości zapytania."

Również jest nieaktualna.

 

Pomijam już fakt, że zanim opublikowałem zaproszenie, otrzymałem zgodę administracji forum.

 

A szczerze - to jestem na tym forum dość długo i znam zasady tu obowiązujące.

 

Przy okazji dla wszystkich zainteresowanych dodam, że w zamyśle Mariusza było posiadanie nicków i adresów @ uczestników pielrzymki, aby móc wysłać informacje o kolejnej pielrzymce. Na pielgrzymkę zapisują się ludziska nie tylko z for, ale równiez z automobilklubów, PZMotów oraz osoby niezrzeszone,  więc samo ogłoszenie na tychże forach jest, albo może być niewystarczające. Pomijam fakt, że niektórzy rezygnują z pisania na jednym forum i piszą na innym. Jeszcze inni stwierdzają, że jest to strata czasu i nie piszą wcale.

 

Na koniec dodam, że na I Pielgrzymce podana była informacja o wstępnym terminie pielgrzymki, który to termin mial być stały. Z uwagi na nietypowy termin Wielkanocy (na tydzień przed majowym weekendem) termin uległ zmianie. Gdyby Mariusz nie posiadał maili do uczestników, część z nich nie dowiedziałaby się we właściwym czasie o zmianie terminu.

 

Ja ze swej strony serdecznie wszystkich zapraszam! Jeżeli ktoś ma jakieś pytanie - proponuję kierować je bezpośrednio do właściwego adresata.

 

PS

Aktualizacja posta nastąpiła po wyjaśnieniach z Markiem na PW ;-)

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

My również chcieli byśmy zgłosić naszą wstępną obecność - przyczepa 2 dorosłych i 2 pociechy (jeśli nie zachorują) - Stefan i Agnieszka Choroszcz k.Białegostoku - poprosimy 2 duże chusty i jedna mała.

 

PS. Może ktoś z Białegostoku też się wybiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już 130 załóg smile.gif

Aktualna lista: http://razemwdrodze.com/?p=144
Info: http://razemwdrodze.com/?p=104

Proszę o zgłoszenia do końca lutego, aby można było zarezerwować sektory parkingowe na Jasnej Górze oraz przygotować chusty dla wszystkich chętnych.
Chusty będą płatne przy odbiorze w BIURZE ZLOTU na Jasnej Górze przy rejestracji załogi. BIURO ZLOTU będzie oznakowane jak w zeszłym roku i będzie w BoXerku Nickt-a.
Proszę pamiętać o wcześniejszym wydrukowaniu i wypełnieniu KART ZGŁOSZENIOWYCH - ułatwi to rejestrację uczestników.
Dane podawane przez Was są dobrowolne:
- ważne jest podanie osoby odpowiedzialnej za załogę, która podpisuje w imieniu załogi regulamin
- mail, abym mógł wysłać za rok zaproszenie, termin i program następnej pielgrzymki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.