Skocz do zawartości

Aukcje Allegro z okazjami - wyposażenie i ekwipunek


jacekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

cena nie wysoka, ale czy czujesz potrzebę sprawdzania ilości gazu w butli, jesteś w stanie wyliczyć ile na pozostałym gazie pociągniesz ???
Potrząchciesz butlą i wiesz końcówka czy jeszcze nie
to taka luźny wywód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary temat odżył a Adam vel Kogut69 nic tam nie napisał...

No to dopiszę się tutaj ze swoją logiką działania tego ustrojstwa.

Butla Adama była pełna prawie. Oznacza to, że dużo cieczy i mało powietrza w butli. 

Zatem ciecz na wysokim poziomie z łatwością utrzymuje podobną temperaturę nawet znacznie wyżej, na "terenie" zajmowanym przez poduszkę powietrzną = wskaźnik różnicy temperatur nie wyczuwa gdyż jest ona za mała = kłamie.

Ale!

Na poziomie 30% napełnienia butli, ścianka butli ze znacznie większą poduszką powietrzną bardziej poddaje się otoczeniu niż cieczy wewnątrz = różnica temperatur skrajnie większa, a wskazanie będzie orientacyjne gdyż działa jeszcze przewodnictwo cieplne.

Podczas używania gazu, w butli zmienia on się w postać lotną , a to powoduje powstawanie znacznych różnic temperatur pomiędzy ciekłością a lotnością i oddziaływuje na ściankę butli - co wyczuwać powinien ten wskaźnik.

Pasków pionowych jest kilka ze względu na różne temperatury otoczenia pór roku a istotą jest różnica temperatur na ściance butli.

 

.

Eeeee.... no.... kapewu? Kto kumaty ten cyknie.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać, ale tyko gdy gaz jest w użyciu. Na zakręconej i nie używanej butli nic nie pokaże. Zależne jest jeszcze wskazanie od temperatury w okolicach butli. Ja przy włączonym np. piecyku, macam ręką butle i wiem ile jest gazu  :blagac:

Edytowane przez Gewehr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy  :skromny:

znalazłem długo poszukiwany przeze mnie klin do mojej Adrii o szer 10 mm :slina:  ( wg pomiarów wychodzi 9mm) kupiłem kontrolnie kilka metrów i stwierdzam,że pasuje idealnie. Podejrzewam ,że wielu z nas szuka takiego nietypowego rozmiaru, poniżej link do aukcji:

 

http://allegro.pl/klin-ozdobny-maskujacy-10mm-x-2mm-i3257408428.html

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Stół 120/60 cm regulowane wszystkie nogi w cenie 145 zł.

http://allegro.pl/stolik-campingowy-10t-outdoor-atrakcyjna-cena-i3325764741.html

 

U tego sprzedawcy kupiłem dzisiaj zestaw naczyń z melaminy "costa rica" 16 częściowy w cenie 65 zł ! Niestety ostatnie sztuki...  Warto obserwować tego sprzedawce, może wystawi kolejne   :hmm:  .

http://allegro.pl/zestaw-naczyn-melamin-campingowych-i3325823636.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U tego sprzedawcy kupiłem dzisiaj zestaw naczyń z melaminy "costa rica" 16 częściowy w cenie 65 zł ! Niestety ostatnie sztuki...  Warto obserwować tego sprzedawce, może wystawi kolejne   :hmm:  .

http://allegro.pl/zestaw-naczyn-melamin-campingowych-i3325823636.html

Adrian , jesteś pewny ,że te naczynia są z melaminy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian , jesteś pewny ,że te naczynia są z melaminy ? 

 

Pewności nie mam ale porównywałem model i producenta u innych sprzedawców i foto jak i opis były identyczne tylko cena odbiegała od ofert sklepów typowo karawaningowych...  

 

 

 

 

Adrian udało ci się :miga:

 

Też tak od razu pomyślałem i zakupiłem wszystkie (2) dostępne komplety...  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.