Skocz do zawartości

Kupować - nie kupować?


pawelsn

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie nie ma przeciwwskazań do kupna teraz. Odwrotnie - teraz właśnie najlepiej. Zobacz co sie dzieje w maju gdy ładnie zaświeci słońce. Weź wtedy coś znajdź za rozsądne pieniądze w rozsądnym stanie technicznym.

 

Warto kupić teraz i spokojnie pomyśleć co by w przyczepie poprawić (zawsze jest co), co zmienić, co uzupełnić. Trzeba uzupełnić braki w wyposażeniu jak np. przewód zasilajacy z odpowiednimi wtyczkami, stopień wejściowy itd. Pierwsza przyczepa potrzebuje nieco czasu do wyjazdu. Trzeba się zapoznać z odpowiednimi tematami na forum i wiedzieć co dokupić, co zmodernizować (np. dołożyć wiatraczki przy lodówce).

Dlatego jesień to idealna pora zakupowa. A buda czy stoi u nas na podwórku czy u handlarza to nie ma wielkiego znaczenia. A jak kupimy pokrowiec to nawet u nowego właściciela ma lepiej niż u handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odświeżę temat, skoro kupować to co. Co myślicie o tym:

 

1. http://stamserwis.pl/%5B48%5D.htm - z zewnątrz nie powala, ale w srodku niezła

2. http://stamserwis.pl/%5B34%5D.htm - ta bez toalety ale czyściutka

3. http://www.przyczepykempingowe.auto.pl/Oferta/sprzedaz/grau-avance-1995r______14-200zl

4. http://www.przyczepykempingowe.auto.pl/Oferta/sprzedaz/beyaerland-sprinter-1994r_____12-700zl-2

5. http://www.klaja.pl/index.php?s=296733&o=katalog_wpisy&id_kat=5&id_wpisu=297631

 

5-tka podoba mi się najbardziej, ale niestety nie oglądałem jej - do Bierunia mam ze 250 km, a teraz dzień krótki. Może ktoś z szanownych forumowiczów mieszka blisko i zgodziłby się podjechać, wdzięczność schowam do lodówki ;), albo jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie pierwsze możemy pooglądać z bliska jeżeli będziesz konkretnie zainteresowany i Koledzy szanowni uznają ,że warto.. Może namówię kolegę Jazi i jak będzie trzeba to się pofatygujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widzę, że temat ostro powrócił! Nie ma problemu, jeśli będę mógł pomóc, chętnie się wybiorę do Odrowążka, tym bardziej, że dawno niczego nie oglądałem!

Jeśli chodzi o zamieszczone linki, pierwsze 2 sztuki widziałem.

Nr 1 wymieniane okno przednie - widać również na zdjęciach, że wstawiono jakby mniejsze! Być może w użytkowaniu nie przeszkadza!

Nr 2 robiony przód - widać wstawione ukośne listwy!

Kiedyś specjalnie pojechałem ja obejrzeć, bo bardzo mi się spodobała! Być może uszkodzenie nie było groźne, ale trzeba by ją dokładnie obejrzeć! z tego co pamiętam, przód dostał nowy lakier!

 

Pawelsn a ogladaleś Beyerlanda w Grodzisku? Strasznie mi się podoba, ale póki co nie mam nawet kiedy się wyrwać by pojechać!

GRUAU tez niczego sobie!

W Odrowążku wiosną była przepiękna cepka GRUAU, nie miała niestety toalety i nie mogłem się zdecydować! 

Coś mnie ciągnie do tych francuskich  :skromny:

Edytowane przez jazi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze też tam byłem wczoraj i nic z tego co piszecie nie zauważyłem (laik niestety), natomiast zapach jest OK i meble w bdb stanie. Było tam jeszcze kilka innych w podobnej cenie, ale śmierdziały albo miały bardzo zużyte wnętrze. Aż strach samemu kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeszcze oglądaleś?

Widac to wszystko nawet na fotach! może nie warto się zrażać bo w użytkowaniu nie przeszkadza, ale mówię szczerze! Ja bym już nie kupił! Mam w sobie dziwną cechę, kupując patrzę na przyszłą odsprzedaż!

A jak Beyereland i inne w Grodzisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazi mi też jakoś najbardziej podobają się Abi-podobne ze ściętym przodem. Ten Beyerland z Grodziska na tle innych przyczep, które tam są trochę blado wypada, ale tam poniżej 15k nic ciekawego nie znajdziesz. Axxor jest ładny ale kosztuje 21..



A co jeszcze oglądaleś?

Widac to wszystko nawet na fotach! może nie warto się zrażać bo w użytkowaniu nie przeszkadza, ale mówię szczerze! Ja bym już nie kupił! Mam w sobie dziwną cechę, kupując patrzę na przyszłą odsprzedaż!

A jak Beyereland i inne w Grodzisku?

Tak na chłopski rozum, pewnie ciezko jest znaleźć 20-letnią przyczepę w idealnym stanie, wydaje mi się, że skoro sprzedający ma dobrą opinię to mozna mu zaufać, w końcu kupując samochód nigdy nie wiesz co się z nim działo, a jak jest dobrze zrobiony pewnie nigdy nie zauważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co widziałeś jeszcze w Odrowążku co zwróciło Twoja uwagę? 



latwo nie będzie znaleźć i pewnie trzeba iśc na pewne kompromisy! Z drugiej strony 15tyś jak dla mnie to spora kwota! Widziałeś może w Odrowązku CARAVELAIR za 15.500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz - ze mnie taki specjalista, że potrafię wyczuć zapach...po kolei ten Dethleffs Beduin L za 9500 śmierdzący, podobnie jak to Hobby za 11300, Delta i chateu dla mnie ok, Bamba za 15 i costam fajna delta za 18 też ale dla mnie za drogie.

Gdybyś Jazi jechał do grodziska daj znać - chętnie bym sie z Tobą zabrał - masz mnie po drodze ;)

Edytowane przez pawelsn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Hobby troche juz tam stoi i pewnie jeszcze postoi :) kiedys ja ogladałem, a bardziej czułem! Caravelair mi sie podoba i chętnie go zobaczę przy okazji, chyba ze zostanie sprzedany! Ta Delta fajna, ale to juz za wysokie progi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na tym placu w Bieruniu u jednego z braci Klaja ,byłem w sklepie ,a przyczep nie oglądałem.Dzisiaj przeglądając ich stronę  internetową znalazłem taką przyczepę w obniżonej u nich  cenie:http://www.klaja.pl/index.php?s=296733&o=katalog_wyszukiwarka&id_kat=5&id_wpisu=296889

Może to Ciebie lub kogoś zainteresuje :)

Edytowane przez belmondo4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu przypatrzyłem się tym obniżką w paru komisach i wyglądają jak na nocy obniżek w Galerii Handlowej

czyli:

 

normalna cena: 10.000

promocja: 12.900 na 10.100

 

zauważyłem to bo często wchodzę do paru komisów...

 

więc te obniżki i promocje warto mieć pod lupa i się nimi niekoniecznie kierować

 

raczej stosunkiem: jakość-cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, racja, trochę to śmiesznie wygląda, kiedy ktoś sam ustala sobie cenę i jednocześnie z góry daje 25% rabatu każdemu kto się napatoczy :)

 

 

dlatego sama promocja i przekreślenie ceny to nie za wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, racja, trochę to śmiesznie wygląda, kiedy ktoś sam ustala sobie cenę i jednocześnie z góry daje 25% rabatu każdemu kto się napatoczy :)

Pawelsn - pytanie moje jest krótkie czy Ty chcesz coś kupić czy tylko pogadać?

Teraz zauważyłem dopiero ,ze w poście 17  -przyczepa nr 5 ,która Ci się podoba jest z tego samego komisu.Patrz zawsze na końcowa cenę i jeżeli ta Ci pasuje i jakakolwiek rzecz za ta cenę pasuje to kupuj lub tez nie kupuj - wybór należny do Ciebie.Porównaj ceny  i stan techniczny danego modelu i rocznika na necie i będziesz wiedział czy się opłaca czy nie.

Sprawa jest prosta -ja jechałem po swoja przyczepę z Tychów do Radomia ,być możne Ty przyjedziesz odwrotnie :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.