Skocz do zawartości

Kupować - nie kupować?


pawelsn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów!

Mam pytanie trochę z innej beczki mianowicie, czy kupować przyczepkę jeszcze teraz czy odpuścić do wiosny. Pytanie wzięło się z tąd, że wczoraj w jednym z komisów sprzedawca przekonywał mnie, że wiosną (kwiecień, maj) zupełnie nie będzie w czym wybierać i sugerował, żeby zapłacić zaliczkę:). Dodam, że jestem "początkujący" i nie wiem czy mu wierzyć. Chociaż przyznać trzeba, że ofert na allegro i tablicy jest 1/3 tego co było choćby w październiku. Z góry dzięki za pomoc.

P.S. A może ktoś ma do sprzedania lub polecenia przyczepkę 4 osobową tak 10 do 15000, oczywiście w dobrym stanie:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

My  zakupiliśmy teraz, ceny obserwowałem od sierpnia poszło mocno w dół i większa możliwość negocjacji cenny. Na wiosnę ciężko wyczuć na pewno handlarze na zworzą przez zimę a ceny będą trzymać przed sezonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierać to może i będzie w czym, ale na pewno będzie drożej i to sporo.

Potwierdzam.

Będzie drożej już od stycznia.

Ja swoją Hobby kupiłem w pażdzierniku.

Uważam że jesień to najlepszy czas na zakup przyczepy.

Wtedy jest dużo czasu na przygotowanie przyczepy pod własne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bieżesz pod uwagę przyczepę bez toalety, to mogę zaproponować swoją, jest w dziale ogłoszeńhttp://forum.karawaning.pl/topic/15632-s-sprzedam-przyczep%C4%99-caravelair-a-3700-1990r-dmc-870-kg/

 

. Namawiać i słodzić nie będę. Najlepiej jak ocenią ją forumowicze. Wszelkie uwagi biorę "na klatę" i na nikogo się nie obrażę :] . Od siebie mogę zaoferować jedynie uczciwość i zgodność przyczapy z opisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu sprzedałem i kupiłem przyczepę kempingową.
Musisz dokładnie określić swoje potrzeby.

 

Wpisz do Google następującą frazę: sprzedam przyczepę kempingową

Odwiedż stronę > http://www.marktplaats.nl/c/caravans-en-kamperen/c289.html

Jak nic nie znajdziesz wpisz do Google: filip caravans < rozmawiają po polsku

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu sprzedałem i kupiłem przyczepę kempingową.

Musisz dokładnie określić swoje potrzeby.

 

Wpisz do Google następującą frazę: sprzedam przyczepę kempingową

Odwiedż stronę > http://www.marktplaats.nl/c/caravans-en-kamperen/c289.html

Jak nic nie znajdziesz wpisz do Google: filip caravans < rozmawiają po polsku

 

Pozdrawiam,

Oglądam marktplaats.nl od kilku tygodni i stwierdzam, że przyczepy nadające się do zakupu kosztują tyle co w Polsce, tzw. "okazje" to przyczepy, którym najczęściej coś brakuje, podobnie jest w niemczech - no chyba, że nieuważnie szukam ;). Swoją drogą, ciekawe skąd polscy handlarze mają przyczepy "od prywatnych właścicieli", skoro w internecie są tylko oferty od komisów?. Ten "filip caravans" ma 5 przyczep tylko.

 

Jeżeli bieżesz pod uwagę przyczepę bez toalety, to mogę zaproponować swoją, jest w dziale ogłoszeńhttp://forum.karawaning.pl/topic/15632-s-sprzedam-przyczep%C4%99-caravelair-a-3700-1990r-dmc-870-kg/

 

. Namawiać i słodzić nie będę. Najlepiej jak ocenią ją forumowicze. Wszelkie uwagi biorę "na klatę" i na nikogo się nie obrażę :] . Od siebie mogę zaoferować jedynie uczciwość i zgodność przyczapy z opisem

Mam 2 małych dzieci, wydaje się, że toaleta musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie, reguły nie ma. Ja swojej szukałem bardzo długo, kupiłem we wrześniu. Obserwowałem oferty cały rok, i jeżeli ktoś ma manewrować cenami (przed sezonem/poza sezonem), to tylko handlarze. Prywatny właściciel wie, ile warta jest jego przyczepa, i jeżeli nie spieszy mu się ze sprzedażą, nie będzie spuszczał z ceny tylko dlatego że np: zbliża się zima.

 

W zimie jest napewno zastój, przyczepy albo pochowane po halach, albo przysypane śniegiem. W tym roku, zostaje Ci już niewiele czasu na zakup. Ja bym budy po zasolonych drogach nie ciągał.

Nie słuchaj komisarzy ;) oni wiadomo, że chcą jak najszybciej sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ciekawe skąd polscy handlarze mają przyczepy "od prywatnych właścicieli", skoro w internecie są tylko oferty od komisów?. Ten "filip caravans"

 

@pawelsn napisał:

Swoją drogą, ciekawe skąd polscy handlarze mają przyczepy...?  <  ściągają złom z D lub NL

(reanimacja = naprawa) w PL

 

Ten "filip caravans" < reanimuje = naprawia na miejscu

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów!

Mam pytanie trochę z innej beczki mianowicie, czy kupować przyczepkę jeszcze teraz czy odpuścić do wiosny. Pytanie wzięło się z tąd, że wczoraj w jednym z komisów sprzedawca przekonywał mnie, że wiosną (kwiecień, maj) zupełnie nie będzie w czym wybierać i sugerował, żeby zapłacić zaliczkę :). Dodam, że jestem "początkujący" i nie wiem czy mu wierzyć. Chociaż przyznać trzeba, że ofert na allegro i tablicy jest 1/3 tego co było choćby w październiku. Z góry dzięki za pomoc.

P.S. A może ktoś ma do sprzedania lub polecenia przyczepkę 4 osobową tak 10 do 15000, oczywiście w dobrym stanie:)

Pozdrawiam!

Witam.

Gdzie byłeś w komisie i jaka przyczepka zwróciła Twoją uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzie byłeś w komisie i jaka przyczepka zwróciła Twoją uwagę?

Byłem w Grodziski Mazowieckim - wszystkie powyżej 15k fajne - a ja chciałem tak może 12 - max.15. Muszę pochwalić sprezedającego, rzeczowy, nienachalny - odwrotność typowego handlarza samochodowego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupowanie przyczepy teraz ma jeden malutki minus. Przyczepa bedzie stala do wiosny. Wszelkie wady możesz dopiero zauwazyc po 1-2 wyjazdach a wtedy juz z reklamacji nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mimo wszystko zimować ją trzeba

a jak to pierwsza przyczepa - to złość i desperacja wynikająca z tego, że mam a jechać już nie mogę jest pewnie spora :)

 

jakbym miał gdzie garażować brałbym teraz

a że nie mam poczekam do nowego roku

zawsze to pół zimy a nie cała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mimo wszystko zimować ją trzeba

a jak to pierwsza przyczepa - to złość i desperacja wynikająca z tego, że mam a jechać już nie mogę jest pewnie spora :)

 

jakbym miał gdzie garażować brałbym teraz

a że nie mam poczekam do nowego roku

zawsze to pół zimy a nie cała

Złość i desperacje - potwierdzam !! :)

Nie patrz Rosołek że nie masz garażu!!! Przecież handlarze nie trzymają przyczep w domach i ogrzewanych halach!!Stoją na polach i placach!!!

Jak sobie teraz znajdziesz(a wybór i ceny są teraz i w najbliższym czasie najlepsze) to przynajmniej zadbasz o nią przez zime. Przykryjesz,śnieg zrzucisz,przewietrzysz...i doposażysz po swojemu. !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.