Skocz do zawartości

pomoc w ocenie cepek


kera76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich

   Na forum jest duzo ludzi którzy wiedzą na co zwracać uwage,potrafią oceniac budki na podst. fotek(przekonalem sie o tym) dlatago znowu proszę szanownych kolegów i koleżanki o opinie wstępne na temat tych 2 cepek(pozdrawiam rosolka,którego uwagi sa dla mnie cenne oraz kolege kita któremu jeszcze raz dziękuję)http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-hobby-excellent-easy-i3663204579.html

http://otomoto.pl/hobby-400-excellent-T4036525.html

               Z góry dziękuje za jak zwykle cenne uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zdjęcia jakości słabej - nic na nich nie widać - zero detalu i konkretu

   z tego co widzę, to na 2 zdjęciu chyba nieoryginalne pionowe łączenie - listwa przecinająca niebieski pasek nad drzwiczkami.

 naklejka - wąż od strony drzwi? warto sprawdzićczy jejrozmiar nie ma na celu ukryć coś z poczyciem

 

2. co do drugiej wiele nie powiem - bo zdjecia w szzcególności z zewnątrz nie pokazują niewiele - te wśrodku też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Zdecydowalem sie wkleic link do starego wątku,bo nowy moderator postanowil zamknąc,a mi zalezy na tym aby ktoś z Was jednak wypowiedzil sie na temat tej cepki.Napisalem do sprzdającego meila i okazalo się ze jest nim forumowicz.Jest to chyba jakiś plus? :hmm:http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-elddis-hurricane-gtx-2000-r-mover-CID5-ID3B4ql.html#d7616518b8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marny plus

forumowicz? nie koniecznie - inaczej jak kupujesz przyczepę, którą forumowicz jeździł i sprzedaje bo coś zmienia

natomiast ten forumowicz ściągnął angielkę i chce ją sprzedać po prostu drożej

(nie jest zarejestrowana w Polsce, nie ma naklejek, etc.)

 

forumowiczem może być zalogowanym 10 lat temu aby poczytać jak pomagamy kupić cepkę, etc. - nieważne

 

standardowo poczytaj temat o angielkach i zastanów się czy chcesz mieć angielkę

 

słabe zdjęcia jakościowo

z zewnątrz, które niewiele wnoszą do tematu

zero foto przedniej, tylnej i 1 bocznej ściany prawej

 

poproś o Vin - sprawdzisz rocznik czy prawdziwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich

   Na forum jest duzo ludzi którzy wiedzą na co zwracać uwage,potrafią oceniac budki na podst. fotek(przekonalem sie o tym) dlatago znowu proszę szanownych kolegów i koleżanki o opinie wstępne na temat tych 2 cepek(pozdrawiam rosolka,którego uwagi sa dla mnie cenne oraz kolege kita któremu jeszcze raz dziękuję)http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-hobby-excellent-easy-i3663204579.html

http://otomoto.pl/hobby-400-excellent-T4036525.html

               Z góry dziękuje za jak zwykle cenne uwagi

@kera76napisał:

Na forum jest duzo ludzi którzy wiedzą na co zwracać uwage,

potrafią oceniac budki na podst. fotek(przekonalem sie o tym) < to niemożliwe

 

Na zdjęciach można wszystko ukryć, ocena stanu zdrowia przyczepy na podstawie zdjęć jest zawodna.

Tylko bez urazy nie wierz w cuda.

Tylko na podstawie fotek (Pantomogram) dentyści oceniają stan uzębienia.

Inni hochsztaplerzy na podstawie fotek wróżą lub szukają zaginionych.

 

Tylko fachowe oko na miejscu dostrzeże wszystkie dolegliwości i przebyte choroby przyczepy.

 

Pozdrawiam,

PS

Przed kilkoma miesiącami sprzedałem/kupiłem przyczepę.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ired napisał :

Tylko na podstawie fotek (Pantomogram) dentyści oceniają stan uzębienia.
Inni hochsztaplerzy na podstawie fotek wróżą lub szukają zaginionych.

 

Tylko fachowe oko na miejscu dostrzeże wszystkie dolegliwości i przebyte choroby przyczepy.

 

Pozdrawiam,

PS

Przed kilkoma miesiącami sprzedałem/kupiłem przyczepę.

 

To prawda.

Na podstawie samego PANTOMOGRAMU dentysta może co najwyżej stwierdzić czy dany DENAT był jego pacjentem .

Nawet najlepszy dentysta nie wyda opinii wiążącej tylko na podstawie zdjęcia!

Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać :)  Ale potwierdza to opinię ,że na podstawie samego zdjęcia ciężko być czegoś pewnym.

Edytowane przez olo1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale można uniknąć z góry na poziomie forum jechania na darmo 500 km - lub co gorsza kupna totalnej lipy...i zatopienia kilku dobrych tysięcy zł

 

więc uważam, że rentgen zdjęciowy (nie dentystyczny) na forum ma sens :zolta:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo,ze na temat cepek niewiele wiem ale też wydaje mi sie ze jednak zdjecia jakie by nie byly zawsze daja jakis ogolny pogląd,zwłaszcza jak oglada ktos kto ma pojecie o temacie.I tu podzielam zdanie rosolka,dlatego zapodaje linki i prosze o ocene bardziej doswiadczonych niż ja i musze przyznac ze na podstawie ich opinii pare sztuk odzrucilem po takich ocenach.Dlatego bardzo cenne sa dla mnie takie uwagi i oceny na podstawie ogólnych zdjęc

   Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki zagaję.

Napisałeś, że załoga to 2 osoby. Podlinkowałeś angielkę, ale to jest tylko salonka. Żeby się wyspać to musisz zlikwidować stół. To niezbyt wygodne, choć przy większej rodzinie w przyczepie nie ma innego wyboru. Ale Ty nie jedziesz z większą rodziną tylko w 2 osoby. Zatem jeśli chcesz to możesz sobie wybrać przyczepę, w której 2 osoby będą miały komfort.

Wystarczy, że kupisz budkę z jednym łóżkiem tzw. francuskim albo z jedną podkową i z drugiej strony z dowolnym układem ze stolikiem. W kontynentalnych przyczepach większosc ma taki układ.

Przykład:

http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,10,produkt,774.html (to tylko przykład układu wnętrza przyczepy, bo podobne znajdziesz w starszych i nowszych, tańszych i droższych i różnych marek).

Dzięki temu możesz łóżko mieć na stałe i stolik na stałe. Nie składasz pościeli nic nie kombinujesz z materacami itd. Super wygoda. A stolik do śniadania albo kawy też jest non stop gotowy do użycia. Rewelacja.

Zwróć uwagę, że długość i masa przyczep europejskich z sugerowanym przeze mnie układem jest podobna do podlinkowanej angielki. Ja osobiście nie widzę uzasadnienia dla zakupu przyczepy mniej wygodnej niż bardziej wygodnej przy pozostałych parametrach podobnych (w tym cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwań ciąg dalszy.Jednak salonki nie kupię,Inhalt ma rację stwierdzilem.Natomiast przyglądam się tej

http://allegro.pl/burstner-420-okazja-hobby-knaus-dethleffs-i3747900989.html

Prosze o ocenę i jak zwykle cenne uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawa oferta, DMC :ok:, wygląda na zadbaną, właściwie nie ma się do czego doczepić. Warto obejrzeć i dokładnie sprawdzić.

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze taka;http://otomoto.pl/lmc-1200kg-super-stan-1994r-T3908209.html

Tylko nie znam opinii na temat tego sprzedawcy,ma dużo przyczep i mysle sobie ,że tam gdzie dużo trudno o w miare dobrą

Chociaż moze w takich miejscach też mozna trafić jakąs fajną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie podlinkowane przyczepy są ok na pierwszy rzut oka. Nie widzę powodu, żeby którąś odrzucać z oględzin.

Może LMC wygląda na zewnątrz jakoś na bardziej zmęczone, ale to moze być po prostu kwestia mniej dokładnego wymycia. Burstner ładnie sie błyszczy i to już sugeruje, ze jest w świetnym stanie. Ale czy tak jest naprawdę? Szampon nie świadczy o parametrach technicznych.

Mnie się dla 2 osób bardzo by podobała budka Burstner z linku. Ale obie warto jest obejrzeć. Mają przede wszystkim super wygodny układ wnętrza dla 2 osób. W hotelu nie masz lepiej, a nawet gorzej. Jak na urlopowe lenistwo to ideał.

Ideał... o ile buda jest szczelna, sucha, sprawna. To chyba jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 Niestety Burstnera juz nie kupie ,poszedł,ale jest inny ma 1300DMC i zastanawiam sie czy mój holownik spokojnie da sobie radę,czy może jazda będzie uciążliwa no i manewry na kempingu.Dodam jeszcze że będę nią jeździl 2,3 razy w sezonie nad Bałtyk a mam blisko bo tylko 80 km w jedną stronę.Oto ona   http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-burstner-440-lepsza-niz-hobby-knaus-CID5-ID4l0wl.html#3f96701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.