Skocz do zawartości

pomoc w ocenie cepek


kera76

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że Superb da radę to pociagnąć. Rzecz jasna sprawdź stosowne masy i wpisy w dowód rejestracyjny, ale technicznie nie ma żadnego problemu.

 

Skup się na stanie technciznym przyczepy i nie martw sie o samochód (po sprawdzeniu formalności!).

 

Nie mogłem się powstrzymać - ta przyczepa jest na pewno warta kupienia, bo sprzedający przecież napisałe, że "jest lepsza od Knausa i Hobby". A skoro lepsza to warto taka lepszą mieć.

Jak ja kocham takie idiotyczne opisy - szkoda gadać.

 

Ale to nie dyskwalifikuje przyczepy, że sprzedajacy jest ... jakby to ująć ... specyficznym człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Superb da radę to pociagnąć. Rzecz jasna sprawdź stosowne masy i wpisy w dowód rejestracyjny, ale technicznie nie ma żadnego problemu.

 

Skup się na stanie technciznym przyczepy i nie martw sie o samochód (po sprawdzeniu formalności!).

 

Nie mogłem się powstrzymać - ta przyczepa jest na pewno warta kupienia, bo sprzedający przecież napisałe, że "jest lepsza od Knausa i Hobby". A skoro lepsza to warto taka lepszą mieć.

Jak ja kocham takie idiotyczne opisy - szkoda gadać.

 

Ale to nie dyskwalifikuje przyczepy, że sprzedajacy jest ... jakby to ująć ... specyficznym człowiekiem.

Dziekuję za cenne uwagi.Masy i wpisy sprawdzone ale dla pewnosci;F1,F2-2050,  G-1540, O1-1600, O2-650

 F1 F2-Dmc holownika -myslę,że dobrze to interpretuję-jak źle to mnie popraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz masę własną auta MW=1540 kg

dopuszczalną masą całkowitą auta DMC=2050 kg

dopuszczalna masa przyczepy hamowanej O1=1600 kg i niehamowanej O2=650 kg

 

Zwróć uwagę na to, że jeśli przyczepa będzie miała hamulec najazdowy (a na 100% taki będzie miała) to nie możesz holować 1600 kg, tylko 1541 kg maksymalnie. Wynika to z wałkowanego sto razy rozporządzenia ministra o warunkach technicznych.

 

W każdym razie bez żadnych przeszkód mozesz podpiąć przyczepę od 0 kg do 1541 kg z hamulcem najazdowym. Jeśli przyczepa będzie cięższa niż 1450 kg (czyli zestaw przekroczy 3,5 tony) to też możesz legalnie jechać, ale musisz koniecznie mieć prawo jazdy E i do tego wykupić viatoll.

 

Myślę, że masz jasność wszelaką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz masę własną auta MW=1540 kg

dopuszczalną masą całkowitą auta DMC=2050 kg

dopuszczalna masa przyczepy hamowanej O1=1600 kg i niehamowanej O2=650 kg

 

Zwróć uwagę na to, że jeśli przyczepa będzie miała hamulec najazdowy (a na 100% taki będzie miała) to nie możesz holować 1600 kg, tylko 1541 kg maksymalnie. Wynika to z wałkowanego sto razy rozporządzenia ministra o warunkach technicznych.

 

W każdym razie bez żadnych przeszkód mozesz podpiąć przyczepę od 0 kg do 1541 kg z hamulcem najazdowym. Jeśli przyczepa będzie cięższa niż 1450 kg (czyli zestaw przekroczy 3,5 tony) to też możesz legalnie jechać, ale musisz koniecznie mieć prawo jazdy E i do tego wykupić viatoll.

 

Myślę, że masz jasność wszelaką.

Tak też myslalem ale teraz jestem pewien,dzięki za wyjasnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie szanowne grono

  Mam na oku kolejną cepkę,mam nadzieje,że jak zwykle moge liczyć na Wasze fachowe wstepne opinie i uwagi oczywiście na ile pozwoli opis i fotki. z góry dziekuję

http://allegro.pl/hobby-460-de-luxe-4-5-osob-lazienka-wc-namiot-i3794718390.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.