Skocz do zawartości

skrzynia na tył auta


kit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 9 lat później...

Witam

Na początku sorry za odgrzebanie tematu. Jezdze autem typu kombi tak jak Wy na dalekie wyprawy. Na dachu mam box pojemnosci prawie 600 litrow. Z uwagi na to ze auto traktuje jak mini kamper czesto z druga połowką robimy z niego sypialnie. Oczywiscie jak zawsze brakuje miejsca na przerzucenie jakis tam klamotow. Ostatnio zastanawiam sie nad zakupem platformy na rowery oraz box na hak. O ile platforma na rowery przyda mi sie rowniez na rowery i tu nie zaluje kasy o tyle boxy na hak nie są tanie a bylby uzywany 1x w roku. Zaczalem ogladac skrzynie ogrodowe czy narzedziowe w roznych budowlanych sklepach. I teraz moje pytanie. Skrzynie sa niejednokrotnie tansze 4-5x niz typowe boxy na hak. Zdarzaja sie skrzynie w ktorych mozna zamontowac klódkę. Kusi mnie ich cena tylko zastanawiam sie jak to jest z przepisami? Czy moge na platforme na hak zamontowaoc dowolna skrzynie jaka mi sie podoba? Domyslam sie ze box ma homologacje, moja skrzynia jej nie bedzie miala. Czy jazda z taka skrzynia moze powodowac jakies problemy przy przekraczaniu granicy? Bylbym wdzieczny za jakas podpowiedz, czy waszym zdaniem warto sie pchac np w taka skrzynie? https://www.jula.pl/catalog/ogrod/wyposazenie-ogrodu/meble-ogrodowe/poduszki-i-skrzynie-na-poduszki/skrzynia-na-poduszki-018976/ Mysle ze ksztalt skrzyni nie ma znaczenia czy jest opływowy gdyz glownie zasłania ją od przodu auto. Czy ktos z was jezdzi z podobna skrzynią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, JarekLubelskie napisał(a):

Czy jazda z taka skrzynia moze powodowac jakies problemy

Nie wiem kolego czy poważnie traktujesz taką skrzynię do której dałeś link ale ja mam coś takiego na ogrodzie i ten plastik to gnie się w rękach (do tego ścianki składane na tzw."klik). Nie wyobrażam sobie co dowieziesz po przyczepieniu tego do auta ale obstawiam raczej sam hak. A jeszcze obciążenie tego :mlot:. Co do przepisów to się nie wypowiadam - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam, że przepisów nie znam. Ale ta skrzynia, którą pokazujesz to chyba trochę droga. Tym bardziej, że zamierzasz ją używać raz w roku. Mam podobną kupioną kilka lat temu w Biedronce za mniej niż stówkę. Stoi na balkonie okrągły rok i na słońcu i na mrozie i jeszcze się trzyma. Ale stoi na stałe a na tyle przyczepki chyba zbyt duże drgania... Do jazdy, szczególnie po naszych drogach raczej się nie nadaje. Szkoda wywalać tyle kasy na jeden wyjazd. Chyba lepiej zainwestować w stalową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.