Skocz do zawartości

skrzynia na tył auta


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek, a pamiętasz co miał 100pek w swoim mini kamperku ?

 

Oczywiście :]

 

 

...

Jednak rowery wrzuciłbym na klapę bo przy rozmiarach twojego auta jest spory wybór i oczywiście sens (brak efektu spadochronu).

 

Rowery dotychczas tak jeździły ... ;)  pierwsza fotka http://forum.karawaning.pl/topic/6768-mikro-kampery/page-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mhmm...

Kit nie chcę nic krytykować ale bagażnik na klapę z rynienkami byłby lepszy bo można dowolnie regulować jego wysokość a każty rower (damka) stoi na tym samym poziomie, co przy skrzyni jest ważne.

 

http://allegro.pl/bagaznik-platforma-na-klape-3-rowery-uchwyt-szyny-i3685056910.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bagażnik z rynienkami byłby lepszy ale najbardziej urządzało by mnie umieszczenie rynienek bezpośrednio na skrzyni :hmm: Przy wolnej chwili musze zrobić jakieś pomiary na ile musiała by sie konstrukcja przesuwać lub odchylać ... ale z tym odchylaniem może być ciężko bo klapa jest szeroka i wszystko musiałoby odjechąć w bok z 1,5m :look:  przy tylnych drzwach skrzydłowych byłoby to wykonalne ale przy klapie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie da radę tak jak mówie. Skrzynia musi się trochę wysuwać a potem odchylać o jakieś 45o.

Jak postawisz rowery na skrzyni to jak ją będziesz otwierał... Chyba wszystko powinni być niezalezne.

Po drugie rowery muszą współdzialać tylko z jedną płaszcyzną. Albo z autem albo ze skrzynią.

Wg mnie nie można rowerów postawic na skrzyni a przyczepić/usztywnić do klapy, bo będa narażone na różne drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia nie musi być duża ma służyć do przewozu dmuchanego sprzętu pływającego, wymiary powiedzmy 30x30x150cm ale musi być dość solidna żeby na niej jeszcze umieścić trzy rowery :D

Witaj KiTku ! :)

Szczerze pisząc to bardzo karkołomne przedsięwzięcie ze względu na dwa postawione przez Ciebie warunki .

Skrzynia z odchyłem do otwierania klapy bagażnika oraz zamocowania na niej rowerów . ... Przy czym rowery po zamocowaniu nie mogą przekraczać pewnej wysokości . Jak dobrze pamiętam od podłoża nie można przekroczyć 2 metrów . Hmmmmm ... Czy to jest wykonalne ???

 

KiTku , piszesz , że sprzęt do pływania ma być dmuchany czyli pozostawiając długość 150cm szerokość i wysokość może być raczej zmienna . Nie musi to być sztywne 30x30 cm .

Piszę o tym ponieważ przyszedł mi do głowy pomysł wzorowany na niektórych pojazdach (dostawczakach) , na których montowane są konstrukcje do przewozu okien .

Co by było gdyby do boku Twojego pojazdu zamocować niezbyt szeroką skrzynię , np. 150 cm dł. x 15-20 cm szer. x np. 30-50 cm wys. ??? Na tył mażesz wtedy dowolnie mocować całą gamę bagażników na rowerki .

 

Hmmmm ... Czy takie rozwiązanie ze skrzynią w odpowiednich kształtach jest możliwe ? Przy zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia obrysowego być może tak . Skoro montuje się do fabrycznych lusterek lusterka dodatkowe , które znacznie powiększają szerokość pojazdu (obrys) to może i taką skrzynię można zamontować (jak pisałem z odpowiednim oświetleniem obrysowym) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że macie chłopaki racje :hmm:  chyba mój pomysł jest mało realny :niewiem:  ... a przynajmniej bardzo trudny w realizacji i nie wart zachodu ... zasugerowałem się fotkami z netu ale że coś idzie zrobić nie znaczy że jest to funkcjonalne, rozsądne albo są założone inne kryteria itd Musze przemyśleć wszystko jeszcze raz biorąc pod uwage Wasze spostrzeżenia i propozycje  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast stosować bardzo drogą skrzynię Thule można kupić dużo tańszą platformę do przewozu rowerów montowaną na hak (ok 600 zł) i na tę platformę zamiast rowerów wstawić aluminiową skrzynię np. z Jula (ktoś wcześniej ją linkował chyba). Efekt końcowy nawet lepszy, bo jak nie ma potrzeby przewieźć pontonu to można skrzynię zdjąć i mieć platformę na rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.