Skocz do zawartości

skrzynia na tył auta


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :]

 

Nam prośbe do Szanownych Kolegów  :blagac:  o pomysły, rady i sugestie, jak i z czego wykonać skrzynie na tył auta a także jak ją zamontować żeby dawała możliwość otwarcia klapy i oczywiście była zgodna z przepisami? Skrzynia nie musi być duża ma służyć do przewozu dmuchanego sprzętu pływającego, wymiary powiedzmy 30x30x150cm ale musi być dość solidna żeby na niej jeszcze umieścić trzy rowery :D Można zastosować mocowanie na bazie bagażnika rowerowego, na hak (odchylane) lub do podłużnic lub wzmocnień haka ale które waszym zdaniem będzie najlepsze najwygodniejsze i najbezpieczniejsze bo w sumie pare kg się uzbiera ;) Wszelakie wizje i pomysły mile widziane :ok:

 

Dla zobrazowania przykładowe foto o co chodzi B)

post-1137-0-01762400-1384198818_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tomek , takie coś znalazłem .

 Boki tego kuferka są podobne do pokryw boxów dachowych a w środku pewnie roletka ... 

 

post-208-0-49295700-1384200984_thumb.jpg

 

 

A tutaj ,to już wypas . Ale widać jak to wszystko jest zamocowane . A jak ściągniesz ,to podwozie masz na kółeczkach

post-208-0-68771000-1384201098_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to dla mnie za dużo :bzik:  a drugi jest fajny i znam to rowiazanie :ok:  to produkt znanej marki Th... tylko cena zabija no i rowerów to to nie utrzyma na sobie :(

 

Myśle że w gre wchodzą raczej tylko samoróbki bo nic gotowego i konkretnego znaleść nie moge :( stąd właśnie prośba o pomoc :blagac:

 

materiałów poglądowych troche mam ale brak szczegółów itd no i może jakies doświadczenia użytkowaników :niewiem:

 

ten poniżej fajny gustowny plecaczek :]

post-1137-0-27858400-1384202562_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit zauważ, że samochody te to dostawczaki więc kwestia dociążenia tyłu i nośność haka to inna bajka. Jeżeli mówisz o swoim holowniku to skrzynia + bagaż + rowery to za duże obciążenie na tył. Widziałem raz taką skrzynię na kempingu. Gość miał ją zamontowaną do przerobionego Transita i skutecznie blokowała tylne drzwi. Zamocowana była na uchwytach pod zawiasy drzwi.

Jeśli chodzi i twoją osobówkę to w grę wchodzi tylko mocowanie hak, a rowery na dach, bo stojąc na skrzyni działały by jak spadochron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ma bagażnik na rowery z profili aluminiowych. Jest odchylany na bok, ale mocowania ma wkręcone w oryginalne zawiasy od drzwi Iveco, czyli jedno na dole i jedno u góry rozsądnie wysoko. Przez to nie ma takiej dźwigni jak przy konstrukcjach montowanych tylko na dole. Ale czy przy Vito da się zrobić podobną konstrukcję? Nie wiem, bo zawiasy tam nie mają wystających solidnych blach.

Może wrzuć fotkę swojego tyłu.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalzlem cos takiego http://www.jula.pl/skrzynia-aluminiowa-663009. Tylko z mocowaniem musiał byś pokombinować.

 

http://www.jula.pl/skrzynia-aluminiowa-663009

Edytowane przez szahtior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za zainteresowanie tematem  :ok: Wieczorkiem wrzuce foto ale u mnie jest klapa więc nie ma bocznych zawiasów do których można by coś przymocować a w dodatku musze mieć dojście do bagażnika wiec konstrukcja musi się odchylać itp

 

Commander myśle że moje autko da rade udzwignąć to wszystko na sobie ;) a na dach rowerów czy boxu niechce włożyć bo niechce przekroczyć wys.2m bo ograniczyło by to wjazdy na parkingi pod markety itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to V-klasa starszy odpowiednik Viano i naprawde o wage się nie martwie :]  pneumatyki już nie ma tylko wzmocnione sprężyny Przepisowo prawie tona ładowności a sam osobiście ok 1,5t wiozłem i nie było problemu

 

Musze się przejechać do Juli i zobaczyć ta skrzynie z blachy ryflowanej :hmm:

 

Tak wygląda u mnie tył auta i ciężko coś przymocować dlatego też na forum pytam o możliwości i propozycje

 

post-1137-0-80460800-1384293220_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit dorobiłbym uszy do przykręcenie pod śruby montazowe haka z grubej blachy ok 4 mmm. Do tych uszu przyspawał kształtownik o dużym kwadracie. W ten kształtownik mniejszy kwadrat i już masz suwadło, które pozwoli ci otwozyć klapę. W razie czego skrzynię można zamontowac na zawiasie od str. ulicy, aby uzyskać dodatkowy uchył...

Wg mnie wyjdzie.

Jednak rowery wrzuciłbym na klapę bo przy rozmiarach twojego auta jest spory wybór i oczywiście sens (brak efektu spadochronu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.