Skocz do zawartości

Szukam kampera - czas na zmiany


stef

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bo mieszkam w takim rejonie, że do zachodu mi daleko, a z Litwy ściągają u nas kupę aut, bo Litwini na zachodzie wykupują wszystko co jeździ lub nie jeździ.

Autka, przyczepy - naprawdę bardzo duży wybór. Jedyny problem to taki że często Litwini kombinują i robią Polaków w ..... nie powiem w co. Dlatego trzeba jechać tam z kimś kto zna język. Ale na szczęście mam znajomych w połowie Litwinów, więc problemu z językiem nie ma.

Kilka miesięcy temu kumpel ściągnął z Litwy fajnego Hyundaia Sorento - wyszło mu dużo taniej jak w Polsce, a do Alytusa po autko miał tylko 200 km.

A do tego Litwa to przciez Unia EU, więc opłaty takie jak bym autko ściągał z Niemiec czy Holandii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj osobiście byłem wewnątrz tego kampera-ja jestem wysoki ale tam do dachu w środku miałem jeszcze dużo miejsca(jakaś podwyższana wersja).Nie przyglądałem się  mu dokładnie,tak z ciekawości wszedłem.Wyglądał fajnie.Z tego co pamiętam za 24 tys. chyba by oddali :

http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,8,produkt,770.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj osobiście byłem wewnątrz tego kampera-ja jestem wysoki ale tam do dachu w środku miałem jeszcze dużo miejsca(jakaś podwyższana wersja).Nie przyglądałem się  mu dokładnie,tak z ciekawości wszedłem.Wyglądał fajnie.Z tego co pamiętam za 24 tys. chyba by oddali :

http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,8,produkt,770.html

Cena nie zawiera opłat i sporo ponad budżet. I tylko 4 osobowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko. Było niedawno na Tablicy albo innym allegro. Ale tam cena była niższa - chyba już ktoś wstawił do komisu i teraz to oni sprzedają.

Ale faktycznie autko piękne... tylko pomarzyć o takim :)

 

Wczoraj po raz kolejny próbowałem namówić żonę zamianę i zakup porządnej przyczepy zamiast kampera... ale nawet względy finansowe do niej nie przemawiają. Tak więc jednoznacznie kamper.

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Po wielu burzliwych dyskusjach, szukania namiotu, większej przyczepy, a ostatecznie po podliczeniu finansów decyzja zapadła w 100% - Szukamy kampera.

 

I tu prośba do szanownego grona - Czy może ktoś z Was może coś polecić?

 

Otóż szukamy starszego sprzętu - pewnie rocznik 1990-1993 - bo możemy wydać około 20 000zł.

 

Znalazłem fajnego w Bielsku Białej, kolega oglądał ale niestety, właściciel nie chce zejść poniżej 24 tyś zł - a to niestety za dużo.

Wiem że to forum raczej dotyczy przyczep, ale wiem że wielu forumowiczów tak jak ja rozwija się i wymienia przyczepy na kampery.

 

Będę wdzięczny za każda pomoc.

Kamper to piękna sprawa,jest tylko jedna sprawa czy będzie on wykorzystany czy tylko będziesz nim jezdził jak  to śię mówi do koscioła.Jestem emerytem,jezdziłem przyczepą od 1984r i teraz postawlem swoją Hobby De Luxse w Mikołajkach na stałe i chcę kupic kamperka lub mini,bo nas jest dwoje,lub zamienic Peugota 206 1.4 75KM (37tys.)2008/9r.zastanów się nad zakupem kampera,wiem ,że masz dzieci i żonę która lubi wygody i bardzo dobre myslenie tylko ten czas,co w przeciwienstwie do nas emerytów może Ci brakowac,zwłasza kiedy dzieci pójda do szkoły.Mnie potrzebny jest pojazd zintegrowany,aby mógł zwiedzac okolice,a jesienią ruszyc na południe ,gdzie jest ciepło do listopada i luz i swoboda ,której Wam życzę.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup kampera dorastał w nas od jakiegos czasu.

Co do wygód to nie jesteśmy wybredni. Ciagle jeździliśmy i jeździmy na wakacje z namiotem. Nie wyobrażamy sobie wycieczki wykupionej w biurze podróży albo przebywania na tym samym kempingu dłużej niż tydzień. Uwielbiamy zwiedzać, uwielbiamy sie przemieszczać. Nie lubimy głównych dróg. Po zakupie przyczepy mogliśmy juz spokojnie jeździć z naszym pierwszym dzieckiem (Piotrek ma już 4 lata a na biwaku był pierwszy raz w wieku 5miesięcy - oczywiście w przyczepie).

Dwa lata temu zwiedziliśy zachdnią cześć Litwy, Łotwę i Estonię. Oczywiście podróżowaliśmy z naszym wówczas 3 letnim synem. Noclegi w małym 4 osobowym namiocie lub akademikach (to w Rydze i Tallinie).

W czerwcu urodziła nam się córeczka, a nas ciągle nosi i dlatego nasza Niewiadówka jest juz stanowczo za mała. Był pomysł zakupu dużego namiotu, ale my lubimy sie przemieszaczać i z dziećmi ciężko sie ciagle rozkładac i składać.

Miała być większa przyczepa - ale podczas jednego z wyjazdów strzeliła nam opona w przyczepce i niestety żona tak sie tego przestarszyla, że teraz jak jedziemy z ogonkiem to ciągle się denerwuje.

I właśnei dlatego pomysl kampera który mamy nadzieje spełni nasze marzenia o wakacyjnej podróży do Chorwacji, a w przyszłych latach Rumunii, Bułgarii, Ukrainy.

Że więcej kosztuje niż przyczepa... no cóż jesteśmy tego świadomi, a za wygode trzeba płacić. Na szczęście mamy własny domek i duuużą działkę, więc nie mam problem z zimowaniem sprzętu. Róniez co do obsługi sprzętu problemu nie będize bo za te pieniądze to mogę kupić straszy sprzęt, a zarazem prosty pod względem mechanicznym... z tym sobie sam poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secu Motion, DuoComfort - co to właśnie jest koledzy?

 

belmondo4, dnia 20 List 2013 - 23:26, napisał:

 

Dzisiaj osobiście byłem wewnątrz tego kampera-ja jestem wysoki ale tam do dachu w środku miałem jeszcze dużo miejsca(jakaś podwyższana wersja).Nie przyglądałem się mu dokładnie,tak z ciekawości wszedłem.Wyglądał fajnie.Z tego co pamiętam za 24 tys. chyba by oddali :

http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,8,produkt,770.html

belmondo4 nie zwróciłeś może uwagi na alkowe od wewnątrz-na te (dziwnie dla mnie wyglądające) płyty?

 

sorki Stef że się wtrąciłem w Twój wątek

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secu Motion, DuoComfort - co to właśnie jest koledzy?

 

belmondo4 nie zwróciłeś może uwagi na alkowe od wewnątrz-na te (dziwnie dla mnie wyglądające) płyty?

 

sorki Stef że się wtrąciłem w Twój wątek

Wszedłem tylko do środka z p.sprzedawcą,bo oglądałem z nim pobieżnie  wcześniej chyba ze trzy przyczepy.O kamperze sam zagadał ,że jakaś inna wysoka,wersja-byłem tam z czystej ciekawości niecałą minutę i wyszedłem.Tyle wiem na jego temat,że jest  do sprzedania ,przed opłatami i że ma bagażniki z tyłu na rowery i skuter,więc nie pytaj mnie o jego szczegóły,bo od razu mówię,że nie wiem ...  :)

Edytowane przez belmondo4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

mogę kupić straszy sprzęt, a zarazem prosty pod względem mechanicznym... z tym sobie sam poradzę.

To jest bardzo poważny w pozytywnym sensie argument w materii kamperów, choć przyczep również.

 

Secu Motion, DuoComfort - co to właśnie jest koledzy?

...

W pewnym sensie kontrowersyjny komfort, ale znacznie bardziej wymyślunek marketingowy.

1. Karawaning to przygoda z niespodziewanymi niespodziankami.

2. W karawaningu luksus/komfort jest pomyłką w stosunku definicji ;)

3. abs,esp,psp,tmg,chm,egeszege,telemorele...

Złotówkę na siłę trzeba zdobywać, niekoniecznie dla dobra konsumenta.

Wzorcem mojego poglądu w pewnym sensie jest UFO adamkwiatek'a

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Przeczytaj np.  tu 

:hej:

Dzięki śliczne za link do odnośnika-pomocny:)

 

WojEwa -też mam takie samo odczucie po przeczytaniu wyżej cytowanego linka, naciąganie człeka:)-moje odczucie

 

Wszedłem tylko do środka z p.sprzedawcą,bo oglądałem z nim pobieżnie  wcześniej chyba ze trzy przyczepy.O kamperze sam zagadał ,że jakaś inna wysoka,wersja-byłem tam z czystej ciekawości niecałą minutę i wyszedłem.Tyle wiem na jego temat,że jest  do sprzedania ,przed opłatami i że ma bagażniki z tyłu na rowery i skuter,więc nie pytaj mnie o jego szczegóły,bo od razu mówię,że nie wiem ...  :)

nie no spoko,tak tylko zapytałem myśląc, że może akurat zwróciło to Twoją uwagę:)-dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie. Czy mógłby mi ktoś pomóc z Leszna lub okolic?

Otóż takie oto autko:

http://olx.pl/oferta/kamper-knaus-fiat-ducato-doinwestowany-2-5d-5-osobowy-CID5-ID7stK7.html#a701da40ed

 

Z Białegostoku mam kawał drogi do Leszna, a nie chciał bym przelecieć całą Polskę po to by zobaczyć grzyba. sami rozumiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.