Skocz do zawartości

Szukam kampera - czas na zmiany


stef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Po wielu burzliwych dyskusjach, szukania namiotu, większej przyczepy, a ostatecznie po podliczeniu finansów decyzja zapadła w 100% - Szukamy kampera.

 

I tu prośba do szanownego grona - Czy może ktoś z Was może coś polecić?

 

Otóż szukamy starszego sprzętu - pewnie rocznik 1990-1993 - bo możemy wydać około 20 000zł.

 

Znalazłem fajnego w Bielsku Białej, kolega oglądał ale niestety, właściciel nie chce zejść poniżej 24 tyś zł - a to niestety za dużo.

Wiem że to forum raczej dotyczy przyczep, ale wiem że wielu forumowiczów tak jak ja rozwija się i wymienia przyczepy na kampery.

 

Będę wdzięczny za każda pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A więc szukam czegoś do 20 tys zł. co najmniej 4 osobowe autko (2 dzieci + my). Autko fajnie aby miało bagażnik na rowerki, toaletę opróżnianą z zewnątrz i markizę. 

Patrząc po cenach to celuję w roczniki 1990-1994 na Fiatach, Peugeotach, Fordach. 

typ zabudowy to raczej alkowa, bo niestety zintegrowanego raczej nie znajdę w tej cenie i roczniku -  a chciałbym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłeś uwagę, że roczniki 1990-1994 na Ducato I wyceniane są w widełkach 20-40 tys. zł? Czyli celujesz w najtańsze auta. Życzę znalezienia czegoś ładnego, ale obawiam się, że może być jak z najtańszymi osobówkami albo gorzej. Jak wysortujesz na allegro po cenie to pierwsza połowa najtańszych ofert właściwie nie bardzo nadaje sie nawet do obejrzenia. Oczywiście mogą być wyjatki, ale niezbyt często.

Jeśli ktoś ściągnął z De samochód, który ma cenę rynkową 8-10 tys Euro jeśli jest sprawny i potem go sprzedaje już po zarejestrowaniu i opłaceniu wszystkiego za 20 tys zł to raczej nie ma na co liczyć. Wątpliwe, żeby to było ładne i sprawne auto. Ale może nie mam racji. Za bardzo się napatrzyłem na zachodnie serwisy ogłoszeniowe w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz racji. Można znaleźć za te pieniądze coś fajnego. Jedynym problemem jest tylko moje zamieszkanie we wschodniej części kraju - wszędzie daleko.

Znajomi oglądali fiacika z 90roku w naprawdę super stanie za 24tyś w woj. Śląskim, mam tez drugiego na oku - też już oglądanego przez kumpla w DE za 17tyś zł.

Można coś znaleźć w niskiej cenie trzeba tylko przymknąć oko na kosmetykę a skupić się na szczelności. Wiadomo że za te pieniądze to samemu też trzeba troszkę nad autem popracować i nie chodzi tu o wkład kasy a o wkład własnej pracy.

S woją przyczepę kupiłem za 1400zł, wyremontowałem - wkład finansowy to nie całe 1000zł. Teraz mam dwóch kupców za 4 tyś zł. Uważam, że wystarczy jedynie znaleźć dobrą bazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to życzę powodzenia (szczerze - nie z przekąsem). Ja szukałem trochę i nie znalazłem nic, co by mnie w miarę satysfakcjonowało. Zdecydowałem się póki co na budowę. Zbieram pieniądze na bazę i będę podchodził do samoróbki-blaszanki.

Na początku po pobieżnym przejrzeniu allegro sądziłem, że da się coś znaleźć, ale jest tak mała podaż, że nie dałem rady. Może pójdzie Ci lepiej. Ja nie mogłem sie pogodzić z niektórymi kompromisami za pieniądze rzędu 30 tys zł. w Ducato I i zabudowach z tamtych lat. Zwykle ogłoszenia były z daleka, nie mogłem sobie pozwolić na częste wyjazdy po kilkaset km. A jak widziałem coś w mojej okolicy i naprawdę starałem się porządnie obejrzeć, to wychodziło tyle "kwiatków". Może ja jestem zbyt wymagający, ale po prostu nie chcę sie przesiąść na auto z gorszą zabudową niż mam teraz w przyczepie. Buda 1993 rok więc niby powinno nie być trudno znaleźć kampera nie gorszego, ale mi się nie udało. A gdy zacząłem patrzeć na Ducato II to już ceny kosmos!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajnego w Bielsku Białej, kolega oglądał ale niestety, właściciel nie chce zejść poniżej 24 tyś zł - a to niestety za dużo.

 

I wcale się nie dziwię (jeśli to ten, który zalinkował Spablo1).

Całkiem przyzwoicie wygląda, wyposażenie również niezłe. Moim zdaniem kwota adekwatna dla tego sprzętu.

Oczywiście nie widziałem go w realu i nie mogę zweryfikować stanu rzeczywistego, ale jeśli byłby zgodny z opisem, to cena wydaje się być nawet atrakcyjną,.

IMHO

 

P.S.

Markiza, antena i tuner SAT, telewizor, dwa akumulatory, bojler ciepłej wody, klima, Secu Motion, DuoComfort - wystarczy policzyć, a przecież to nie wszystko :hmm:

 

Jedynie niepokoi mnie te 25 - 30 dodatkowych centymetrów na alkowie - łatwo zapomnieć :miga:

 

Auto zarejestrowane jest na 6 osób, z przodu są chyba 3 miejsca z pasami bezpieczeństwa, jak podróżują pozostałe osoby?

Leżą w alkowie :jump::hehe:

 

Tak już poważnie. Jeśli zarejestrowane na 6 osób, to prawdopodobnie (na fotkach tego nie widać) pasy są na dwóch kanapach przy stole (dwa na każdą kanapę), czyli cztery miejsca + kierowcy i pasażera = 6

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to ten. Znajomi z bliźniaczego forum camperteam oglądali i ma kilka wad ale ogólnie nie jest źle. Ale cena powinna być o kilka tyś niższa. Czekam aż właściciel tez to zrozumie i obniży cenę, a jak nie obniży to bee szukał dalej... on ma jeden sprzęt do sprzedania a ja mam do kupienia wiele aut...

zresztą gościu mi mówi że (oczywiście jak zwykle) już od 5 do 7 osób czeka w kolejce na zakup auta - a ogłoszenie jest ciągle ponawiane... więc te 5 czy 7 osób to pewnie ci moi znajomi :) 

Zasanawiam się jeszcze nad wycieczką na Litwę i tam poszukać kamperka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.