Skocz do zawartości

Pomoc w ocenie


jazi

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem jechać dzisiaj,ale sprzedawca odmówił  :oslabiony:  mam nadzieję, ze uda mi się tam pojechać w najbliższym czasie!

Rosołek, mój focus jest z 2001 roku, tak się zastanawiam, a może Twój ma 75KM a nie 90 i stąd ta różnica?

A spalanie masz rewelacyjne, ja jadąc w zeszłym roku z moją Niewiadówką nad morze spaliłem 6,7ltr na 100km. Zdradź technikę jazdy!

Edytowane przez jazi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba musimy założyć oddzielny wątek! Spalanie naszych holowników! 

Póki co obserwuję tylko fotki,ale zauważyłem w komisie k Warszawy 2 fajne budki! Oglądał je ktoś może?

 

http://www.przyczepykempingowe.auto.pl/Oferta/sprzedaz/beyaerland-sprinter-1994r_____12-700zl-2

 

http://www.przyczepykempingowe.auto.pl/Oferta/sprzedaz/knaus-vimara-410f_______________________17900zl

 

Będę wdzięczny za opinie!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach tych budek ja niczego złego nie wypatrzyłem. Na forum są osoby z naprawdę wprawnym okiem do zdjęć, trzeba poczekać, może się wypowiedzą. Takiego Bayerlanda ma mój znajomek i zawsze ta budka mi się podobała (ścięty przód, fajna w środku). Knaus to już troszkę inny przedział cenowy (dość grubawo), fajowy, zwłaszcza przedsionek. Po moim ostatnim zupełnie niespodziewanym zakupie jestem w stanie zrozumieć wszystko. Pół roku temu nie wyobrażałem sobie zakupu budki za ponad 10000zł. do póki nie będę wiedział konkretnie co mi się podoba, a tak z ciekawości obejżałem bardzo dużo przyczep, w różnych rozmiarach, ale dzięki temu wiedziałem jaki rozkład wnętrza mi odpowiada. Czy widziałeś na żywo np. jak wygląda przejście koło rozłożonego łóżka naprzeciw drzwi? wizualnie to bardzo fajny rozkład, jednak dla mnie trochę ciasnawo. Ale są osoby którym to nie przeszkadza. Grunt żebyś Ty wiedział, że Tobie i Twojej załodze to odpowiada, bo zakup dość drogawej budy powinien byc podparty jakimiś konkretnymi wymaganiami . Gdybym robił długie trasy, to szukał bym innej, lekkiej, itd. rozumiesz? co innego w 2, w 3 i w 4 osoby. Po Niewiadowie każda większa wydawała się super. Mam taki dziwny nawyk że nie lubię zmieniać rzeczy (samochodami jeżdżę 7-8lat), ale kupując swoją francuzkę wiedzałem że to taka przejściówka na jakieś 3 lata (wyszło trochę inaczej), żeby się jakoś określić, czego chcę. Dokładnie tego co kupiłem (chyba że okaże się za ciężka, trzeba będzie mocniejszy holownik). Sumując, jeśli jest to Twój/Wasz wymarzony rozkład to trzeba jechać i oglądać. Wielkość, masa i ksztalt zalinkowanych przyczep idealne do Twojego auta. Masz do jednej bardzo blisko,w komisie koło W-wy 2 w jednym miejscu . Z wycieczki wrócisz na pewno bardziej przekonany i sam będziesz wiedział która jest fajniejsza. Powiem jeszcze tak, w przypadku drogich budek przywiezionych z zach. istnieje większa możliwość,że przyczepa jest po jakiejś przygodzie, naprawie , tańsze zazwyczaj sprzedawane są z biegu (zbyt drogie naprawy), lub rozbierane na części. Czym przyczepa droższa tym bądź bardziej podejżliwy w oględzinach.

p.s. Panowie ! dajcie na luz z tym spalaniem !!!!

Edytowane przez tatadyrektor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komis zebrał dobre opinie, poczytaj tu: http://forum.karawaning.pl/topic/2979-grodzisk-mazowiecki-zel-wod/

 

w Knausie zwróć uwagę na podłogę pod prysznicem - sprawdź narożniki, czy nie są miękkie. taki układ łazienki, zachęca do brania prysznica, a jeżeli brodzik/toaleta nie były odpowiednio szczelne, może mieć to przykre konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie inne całkiem budki

Beyerland zawszemi się dokładnie ten podobał

Knaus już inny level:)

 

mi brakuje w tym beyerlandzie brodzika (jesli komuś na nim zależy) - co mają np. adrie, czy inne w podobnym przedziale.

 

ja po zdjęciach też nic specjalnego nie wypatrzyłem

 

Knaus ma stosunkowo niskie DMC jak na taką budkę - z jednej strony fajnie z drugiej tylko 180 kg ładowności - to nie jest zbyt wiele

Beyerland ma sporo więcej

 

zastanów się czy nie ma to dla ciebie znaczenia



pojawiło się fajne ogłoszenie na k.pl - sam się zastanawiałem:)

 

obczaj...

 

http://forum.karawaning.pl/topic/15604-s-sprzedam-przyczep%C4%99-knaus-azur-rprod-1991-dmc-1000-kg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za Wasze wypowiedzi. Beyerland odpowiadal by mi cenowo, jak tylko znajdę chwilę, postaram się jechać do Grodziska w celu obejrzenia budek!

Rosołek, dzięki za zamieszczenie linku do ogłoszenia, zerknąłem i tzw salonki jak odpadają! Szukam tylko i wyłącznie układu 2+2!

Edytowane przez jazi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Jak na razie nic nowego w temacie! Nie mam kiedy się wyrwać by pojechać i coś obejrzeć! A dzwonić nie ma sensu, bo wiadomo co się usłyszy... Panie, idealna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.