Skocz do zawartości

Pomoc w ocenie


jazi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po obejrzeniu zdjęć, zainteresowała mnie pewna budka.

 

http://allegro.pl/caravelair-bamba-395t-namiot-lazienka-2-2-osoby-i3659589232.html

 

Mogę prosić o wasze spostrzeżenia? 

Może jakieś wprawne oko dojrzy jakieś uszkodzenia, czy wcześniejsze naprawy. Jakie macie zdanie na temat francuskich budek no i wreszcie czy nie jest za droga?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caravelair jest przyczepą bardzo lekką w stosunku do jej wielkości. Ma to swoje zalety jak i wady, Zaletą jest to że taka budka fajnie się ciągnie, prawie jej nie czuć, nie duża masa + ścięty aerodynamiczny przód odczuwa się podczas jazdy, oczywiście na +. Nie wiem jaki dokładnie masz holownik, ale 90 KM to taka moc że raczej trzeba szukać przyczepy nie za ciężkiej. Chyba że pokonujesz niewielkie odległości. Jeśli wypoczynek na w miarę cywilizowanych polach, to wyposażenie moim zdaniem w 100% wystarczające. Wadą tej przyczepy jest to że jest ona wyprodukowana z materiałów o wiele delikatniejszych niż jej cięższe niemieckie odpowiedniki. Ale bez obawy, nie jest to budka z papieru i sama się nie zepsuje, po prostu trzeba ostrożniej ją użytkować, z głową pakować na wyjazd, czasem podokręcać poluzowane wkręty, uważać żeby dzieci nie skakały po wyrkach itp.kwestie (generalnie tyczy się to wszystkich przyczep, ale francuzek jednak bardziej). Tak to jest, na czymś trzeba było z tej masy zejść. Ogólnie bardzo fajne przyczepy, zwłaszcza do niezbyt mocnych holowników. Cena jak to cena, czy warta tych pieniędzy????, ja jestem zdania że lepiej troszkę więcej zapłacić przy zakupie i kupić budkę w ładnym stanie, niż później pruć ściany, albo dumać jak tu komuś szrota opchnąć. Także nie patrz na rocznik, jak tam "stoją" itd., liczy się ta konkretna przyczepa, ale to zweryfikujesz jak obejżysz na żywo, bo zdjęcia i opisy.........ja osobiście na zdjęciach niczego złego nie wypatrzyłem, jej stan patrząc na fotki mi się podoba...jeśli Ci przypadła do gustu to pojedź obejżeć.

Edytowane przez tatadyrektor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mała wgniotka przy oknie toalety, dla mnie drobnostka do zaakceptowania, kilkanaście lat ma, więc nowa nie jest, ale czasem ludzie szukają starych przedmiotów w "salonowym" stanie.

Edytowane przez tatadyrektor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje, to te roczniki były jeszcze robione solidnie, nie tylko "na okres gwarancji + 2 lata" Faktycznie, zdjęcia mało wnoszą do podjęcia decyzji, ale obejżeć warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój holownik to focus 1,8 TDDi. Moja poprzednia budka to niewiadów N126n, kupiona była w celu sprawdzenia, czy ta forma wypoczynku odpowiada! Wgniotkę zauważyłem, tego typu rzeczy są do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję się wybrać w najbliższych dniach do tego komisu. Na pewno podzielę się spostrzeżeniami! Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej koleżko

masz focusa mk 1 1,8 tdi?

 

jeśli tak. to powiem Ci coś z własnego doświadczenia - całe tamten sezon ciągałem moją foczką - masz na zdjęciu zestaw:)

Hobby dmc 1000 Kg - zawsze przeładowaną - i robiłem tym zestawem 2 razy morze, a ode mnie to kawałek, mazury, parę mniejszych wypraw, jurę po wzniesieniach ipowiem tak:

szału nie ma, ale tragedii też nie:)

 

szukając kolejnej budki wcale nie boję się szukać czegoś z dmc 1000 kg



może czasem jadący za mną by wzniesieniu mogli się poczuć lekko zdenerwowani - ale trudno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kombiaka więc tylko 1000 DMC - i rzeczywiście nie zależnie od wersji hatchback/kombi to dla tego silnika powyżej 1000 kg to już chyba za dużo

ja bym się ograniczył do tej wagi - w przedziale do 1000 DMC wybór jest naprawdę spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kombiaka więc tylko 1000 DMC - i rzeczywiście nie zależnie od wersji hatchback/kombi to dla tego silnika powyżej 1000 kg to już chyba za dużo

ja bym się ograniczył do tej wagi - w przedziale do 1000 DMC wybór jest naprawdę spory.

Rosołek, ja też mam kombi, więc skąd różnica 200kg? Ale zgadzam się z tym co napisałeś, powyżej 1000kg silnik strasznie by się męczył. Ile wyniosło u Ciebie spalanie w jeździe z budką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki model? dokładnie - mój 1999 rocznik 1,8 TDI i mam wpisane tylko 1000 kg DMC

 

spalanie z Hobby 420 - 1000 DMC na trasie Bardo - Ustronie Morskie (w nocy) około 500 km - 5,7 litra na 100 km

 

nieźle nie? :slina:



nawiasem mówiąc po co ta szmata na zdjęciu łazienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zasłonka zasłaniająca kibel, unosi się to razem z umywalką do której jest przymocowana jak korzystasz z kibla. To rozwiązanie widziałem w wielu francuzkach, nie wiem czy to oryginał, czy taki patent właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz oglądał, to sprawdź koniecznie podłogę- są bardzo delikatne i oczywiście narożniki, następnie wejdź na jakąś drabinkę i koniecznie zerkinj na dach( czy nie jest odkształcony) To takie moje rady z autopsji- mam identyczną, co prawda Gruau, ale to bodaj producent ten sam. Powodzenia i bez emocji w razie możliwości. pozdr. Paweł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.