Skocz do zawartości

Moja pierwsza przyczepka


ZdzislawW

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bedziesz w Ostrowie to zerknij na tę: 

http://karawaning.net/kip50.htm

 

Skoro DMC Ci nie przeszkadza i viatoll akceptujesz, to warto mieć solidną i wygodną budę. Zwykle przyczepy Kip, LMC, Tabbert są nieco cięższe od innych marek o podobnej wiekości, ale wynika to w dużej mierze z solidniejszego wykonania. Jeśli będziesz cągnął Jeepem to 100 czy 200 kg nie robi różnicy.

 

Jeśli planujesz wypoczynek w 2 lub 4 osoby to "elastyczna" i wygodna jest przyczepa o klasycznym układzie z dwiema podkowami na końcach (jak w linku). Podczas 2-osobowego wypoczynku nie składasz pościeli i z jednej strony masz sypialnię, a z drugiej jadalnię. Podczas pobytu 4-osobowego niestety konieczne jest składanie jednej pościeli. Wówczas jadalnię robisz w tej większej podkowie i mieścisz spokojnie przy śniadaniu 4 osoby. Zarazem wieczorem możesz położyć dzieci w sypialni i jeszcze trochę posiedzieć w środku (albo jak masz starsze dzieci, to możesz położyć się spać z żoną, zamnkąć sypialnię, a dzieci mogą spokojnie posiedzieć jeszcze np. przy tablecie).

W układach z kuchnią i toaletą na końcu przyczepy masz stolik zmieniany na noc na łóżko pośrodku. Moim zdaniem to mniej korzystne, bo po rozłożeniu spania ciężko jest zwykle przejść do toalety (trzeba się przeciskać przy łóżku), no i często łóżko środkowe jest niepełnowymiarowe tylko jakieś takie małe. Zwróć na to uwagę podczas oglądania różnych przyczep.

 

Tu masz jeszcze bardzo fajny i rzadko spotykany układ: 

http://www.przyczepy-campingowe.bialystok.pl//ogloszenie/172/TEC-TOUR

Jest to korzystne przy starszych dzieciach, które juz nie chcą spać ze sobą na jednym łóżku.

Ja bym bardzo chciał taki mieć, ale za dużo włożyłem pracy i pieniędzy w udoskonalenia mojej przyczepy, żebym teraz miał ją zmieniać na inną. Gdyby nie to, prawdopodobnie bym dzwonił do Ignatek pogadać o zamianie mojej starszej budki na tę nowszą, bo rozkład mi osobiście pasuje.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koledzy chylę czoła co do waszej wiedzy o przyczepkach. Po oględnięciu kilkudziesięciu przyczep w cenie do 15000zł stwierdzam,że nie warto kupować angielskich .Wszysto to przyczepy zawilgocone, trzęsące się galarety. Tak jak było pisane aby kupić coś konkretnego należy wydać pow.20000zł i szukać w przyczepkach z europy, co też uczynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.