Skocz do zawartości

Opinie na temat "lidlowej" ładowarki


marmur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja tym lidlowskim ładowałem aku (duży z vana) od zera do full prawie cały dzień , jednak gdybym go nie miał to musiał bym biegać po kepmingu prosić o pomoc.

Mały, waży mniej od zasilacza do laptopa jeździ non stop w samochodzie , cetek napewno lepszy ale cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jeżeli próbujecie naładować accu rozładowany poniżej 10,5v oznaczy go jako uszkodzony i nie naładuje.

- zaskakujące. W instrukcji do tego cuda piszą, że właśnie służy m.in. do "rozładowanych akumulatorów", tj. takich, których napięcie jest między 7,5V a 10,5V.  Najpierw urządzenie ładuje impulsowo (czyli "leczniczo"), a po osiągnięciu wzmiankowanych 10,5V przechodzi w stałe zasilanie w wybranym trybie.

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też się dzieje.

Generalnie urządzenie warte swojej ceny, małe i poręczne.

Zawsze zabierane na dłuższe wyjazdy.

 

A swoją drogą to przez tą ładowarkę temat promocji trochę się zaśmiecił

Może moderacja trochę posprząta po nas i wydzieli temat lidlowskiej ładowarki do oddzielnego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że temat się wyczerpuje. Ja mam jednak kilka wątpliwości natury fizyczno-technicznej i zastanawiam się, czy w oddzielnym temacie nie poddać analizie niektóre bzdury jakie deklaruje instrukcja/producent.

Ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ładowarka pokazywała, że accu jest do bani. Sprawdziłem miernikiem było na nim poniżej 10v to był stary accu z samochodu. Wyrzuciłem go wstawilem nowy i ta ładowarka jest od dbania o niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łódki mam akumulator głębokiego rozładowania. Jak za długo na nim popływałem i napięcie spadło sporo poniżej 12V, to prostownik nie chciał go od razu ładować. Najpierw migała jakaś dioda w prostowniku(nie pamiętam jaka), dopiero po kilku godzinach zaczynał ładować normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... napięcie spadło sporo poniżej 12V, to prostownik nie chciał go od razu ładować. Najpierw migała jakaś dioda w prostowniku(nie pamiętam jaka), dopiero po kilku godzinach zaczynał ładować normalnie. 

Miałem nie zabierać więcej głosu w wątku z powodu rzekomego "zaśmiecania". Pardon więc. Ad rem - właśnie w instrukcji można wyczytać, że faza ładowania impulsowego, akumulatora "całkowicie" rozładowanego, sygnalizowana jest pulsowaniem owej "diody" (symbol akumulatorka z błyskawicą w środku - druga ikonka od lewej, na dole). Dopiero po osiągnięciu przez akumulator napięcia 10,5V przestaje "migać", a zaczyna świecić ciągle, sygnalizując tym samym stałe (nie pulsacyjne), dalsze ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, ten prostownik, o którym piszesz, to tylko do kwasowych!

Witam, no dobra niech wam będzie tak czy tak lidlowej nie chcę i z mojego linku też nie ale tą to wszyscy potraktują jako dobry towar choć cena lekko odbiega od lidlowej lecz jakość przewyższa znacząco http://beta.motostacja.pl/pl/p/PROSTOWNIK-AKUMULATOROWYLADOWARKA-BOSCH-C3-6V12V/2251

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.