Skocz do zawartości

Opinie na temat "lidlowej" ładowarki


marmur

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek, pewnie tak. Aku coś niehalo. Ale skoro problemy są tylko poniżej -10'C, a tych dni jest parę w roku, to bardziej uzasadnione ekonomicznie jest podpięcie ładowarki, którą i tak mam, niż wywalanie 300zł na nowe aku ;)

 

Choć z drugiej strony tryb użytkowania tego auta jest wybitnie niekorzystny dla aku. Krókie dystanse i rzadko, a to sporszy diesel. Altek nie ma szans na doładowanie, a prąd samorozładowania w czasie postoju też swoje robi... Więc zakup nowego aku wcale nie zagwarantuje mi, że ładowarka pójdzie w kąt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli komuś rano nie odpala to czas aku wymienić, bo tu nawet najlepszy prostownik to tylko usuwanie skutku a nie przyczyny .

No niekoniecznie.

Jak się wraca po pijaku (w PL norma to przecież) to można zapomnieć światła wyłączyć a rano zonk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam też mam taką ładowarkę - jest dobra ,cały czas używam .

Czy można  podłączyć ładowarkę tak aby cały czas doładowywała aku i jednocześnie z niego korzystac -czy coś popsuje ?  

Ja też kupiłem ten lidlowski właśnie po to o co kolega pyta.

Miałem taką lekką nadzieje, że właśnie tak zrobię. Pod przyczepowy aku podepnę ten prostownik i będę korzystał z aku a jak napięcie w aku spadnie to automatycznie załączy się prostownik. Niestety nic z tego.

Podłączyłem aku samochodowy, naładował do maksa, przeszedł w stan czuwania, włączyłem światła i aku się wyładował a prostownik się nie włączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem ten lidlowski właśnie po to o co kolega pyta.

Miałem taką lekką nadzieje, że właśnie tak zrobię. Pod przyczepowy aku podepnę ten prostownik i będę korzystał z aku a jak napięcie w aku spadnie to automatycznie załączy się prostownik. Niestety nic z tego.

Podłączyłem aku samochodowy, naładował do maksa, przeszedł w stan czuwania, włączyłem światła i aku się wyładował a prostownik się nie włączył.

 

Nie wiem, czy zadziała dokładnie tak jak chcesz ale spróbuj przełączyć na tryb podtrzymania, czyli tryb oznaczony śnieżynką.

Jak tak podłączę do akumulatora bez obciążenia i wymaga on doładowania, to automat przełącza go na ładowanie a po naładowaniu na podtrzymanie.

Problem pojawia się jak braknie zasilania prostownika, bo w ten czas przełącza się na standby :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"śnieżynka" to szybkie ładowanie , nie podtrzymanie.

 

to może faktycznie ten z Lidla działa trochę inaczej. U mnie w podobnym z Auchana:

tryb "zimowy" - gwarantuje pełne naładowanie akumulatora, nawet w b. niskiej temperaturze otoczenia

Jak już naładuje w tym trybie, to przełącza się w tryb podtrzymujący/konserwujacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.