Skocz do zawartości

Maty grzewcze podłogowe.


Lepciak

Rekomendowane odpowiedzi

W tym sezonie zawitał na camping do Przywidza nasz stary znajomy Holender który w przyczepie Hymer zamiast ogrzewania przestrzennego Truma miał fabrycznie zainstalowane ogrzewanie podłogowe wykonane z odcinków maty o szerokości 0,5 m i długości przycinanej na wymagany wymiar. Mata była zainstalowana w podłodze przy kuchni, w łazience, pod stołem biesiadnym oraz przy wejściu. Było za mało czasu aby podglądnąć z ilu i jakich warstw składa się podłoga ale warto się tematem zainteresować gdyż efekt grzewczy jest rewelacyjny a w przyczepie bardzo przyjemnie porusza się w skarpetkach. Mata grzewcza o takich samych parametrach grzewczych i takiej samej szerokości jest dostępna w naszym kraju w hurtowni MORS. Zużycie energii to 100 lub 150 W/godz na metr kwadratowy w zależności od modelu maty. Maty są przystosowane do ciągłego grzania w okresie zimowym więc zużycie energii w pozostałym okresie - np I zlot w Zdworzu będzie dużo mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciak , a jakieś foty sa mozliwe , bo nie bardzo moge to sobie wyobrazic , a byłbym zainteresowany takim cudem ( zwłaszcza ze uwielbiam chodzic w skarpetkach pd ciepłej podłodze.

 

rozumiem , podłoga powinna byc wtedy wykonana przymajmniej z paneli , gumolit chyba by sie nie nadawał...????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty grzewcze sa u nas popularne i szeroko dostepne.. nie wiem jakie Pan Lepciak widzial i czy bezposrednio po nich mozna chodzic... wiekszosc z tych co ja znam montuje sie pod posadzka betonowa, lub pod panelami jak serek1 napisal.. Panie Lepciak rozwin Pan temat jakie te w MARSie... moze te inne nie wymagaja dodatkowej podlogi??? ciekawym rozwiazaniem bylyby takie gotowe dywaniki .. jak poduszki elektryczne -byly takie kiedys..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewaznie jako ogrzewanie elektryczne podlogowe wkladaja folie grzewcza, Folia grzewcza dziala na zasadzie promiennika i nadaje sie pod kazda wykladzine stosowana w przyczepach. Chodzi to to na 12V i 230 Wat. Mozna wkladac tez w siedziska meblowe itp

 

caravan4.jpg

 

ale jak ktos ma zimne nogi to polecam prosty i niedrogi sposob, jaki kiedys wyczytalam na forumie "zimowych" kempingowiczow :) zwykla koldra elektryczna polozona pod dywanik przy stole i jest cieplo.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszony, ciepły i co? Nic mi nie mówi "Mars", co to za instytucja, gdzie ma sklepy lub siedzibę, jaki jest z nimi kontakt. Jakie są dokładnie parametry takicj mat, lub maty, ile to kosztuje i jaka jest opinia kolegów o ich stosowaniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszony, ciepły i co? Nic mi nie mówi "Mars", co to za instytucja, gdzie ma sklepy lub siedzibę, jaki jest z nimi kontakt. Jakie są dokładnie parametry takicj mat, lub maty, ile to kosztuje i jaka jest opinia kolegów o ich stosowaniu. :niewiem:

 

własnie potrzeba więcej danych , napewno wielu skorzysta z nich ... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszony, ciepły i co? Nic mi nie mówi "Mars", co to za instytucja, gdzie ma sklepy lub siedzibę, jaki jest z nimi kontakt. Jakie są dokładnie parametry takicj mat, lub maty, ile to kosztuje i jaka jest opinia kolegów o ich stosowaniu. :niewiem:

 

baja, ale masz wymagania :ok: poczekaj, to nie tak odrazu, trzeba sie troszke nameczyc zeby miec cieplo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pytają o szczegóły dotyczące podłogowych mat grzejnych a ja w pierwszym poście pisałem, że miałem za mało czasu aby podłogę w przyczepie rozwarstwić i temat zgłębić. Hurtownię MORS szybki czytelnik przekręcił na MARS i dobrze, że czujny jonski dokonał właściwej korekty.

Podaję link do producenta mat grzejnych ale zaznaczam, że NIE JEST TO JEDYNY producent tego typu materiałów.

http://www.devi.com.pl

Miałem ulotkę dotyczącą układania mat i wykonania podłogi na podłożu elastycznym (przyczepy i kampery) ale ją pożyczyłem i zwrotu doczekać się nie mogę.

Dopisuję kolejny adres dotyczący mat grzejnych:

http://www.elektra.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pod adresem

http://www.elektra.pl

są dane dotyczące mat grzejnych innego producenta. Dawno temu otrzymałem od nich instrukcję doboru właściwej mocy jednostkowej maty grzejnej, dane techniczne, warunki instalacji oraz sposoby podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.