Skocz do zawartości

Nasze Hobby


Kielek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Na zdjęciu wygląda dużo większy (na pewno chodzi o proporcje między TV a pomieszczeniem) Belmondo, ja chyba z tych 26 zejdę na 22 - 24 cale. A Ty nadal 32 ? Jeszcze jest kwestia wagi. Ścianki w cepce są komorowe (puste w środku, tylko ktarownica) Duży ciężar to trzeba by mieś uchwyt na wskroś (przez ścianę). Co z drugiej strony ? Śruby ? czy drugi uchwyt od zewnątrz ?

Mocowania są proste 4 śruby i nakrętki z podkładkami z drugiej strony ścianki ale przy TV 32 cale mogłoby to nie wytrzymać

post-14772-0-19559500-1383139860_thumb.jpg

post-14772-0-14549700-1383139882_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV 32 cale LCD waży około 6,5 - 7,0 kg, plazma 7,0 - 8,0 kg. TV 24 - 26 cali LCD to tylko 4,5 - 5,0 kg. Jest różnica. Należy również doliczyć ciężar uchwytu około 1,5 kg. Jeżeli TV jest na wysięgniku obrotowym (co prawda bardzo wygodny) tak jak ma Kielek, to ten ciężar TV na ramieniu około 30,0 - 40,0 ma jeszcze większą siłę dążącą do wyrwania ze ściany. Jak ktoś ma zamontowany na boku szafy, to pół biedy, śruby są w środku i są nie widoczne. Ja mogę zamontować na ścianie od łazienki, wtedy w łazience mam te piękne śruby i tu jest problem. Można je oczywiście jakoś zamaskować jakimiś wieszaczkami na ręczniki, ale to jest połowiczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest faktyczna długość zabudowy w środku??

 

I tu właśnie się zdziwiłem. Jako świeżak w dziedzinie przyczepek myślałem że te " 400" w nazwie dotyczy wymiaru zewnętrznego a tu niespodzianka w środku pomiar od okna do okna wyszło 400 cm więc jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie się zdziwiłem. Jako świeżak w dziedzinie przyczepek myślałem że te " 400" w nazwie dotyczy wymiaru zewnętrznego a tu niespodzianka w środku pomiar od okna do okna wyszło 400 cm więc jest git

Otóż to. Hobby ma oznaczenia nie po długosci zabudowy z zewnątrz, tylko jakoś inaczej. Moja jest 560, a tak naprawdę ma po dyszlu 7,5 m, a po zabudowie ok 6,5 to jest wymiar zewnętrzny. W środku jest okolo 6 m. Byłem ciekaw, jak to jest u Ciebie. Nasza poprzednia przyczepa była taka jak Wasza. Mieliśmy Caravelaira 405 i miał w środku 4 metry a po zewnętrznej 4, i 5cm, ale tam był kufer na zewnatrz osobny a nie w ramach zabudowy. Troszkę był inny układ w środku. Na pewno ta Wam posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.