Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przyczepy?


ZED

Rekomendowane odpowiedzi

moze sam sprecyzuj jakiej szukasz , a przeciez większość z nas codziennie przeglada ogłoszenia i moze ci cos podrzucic. Tylko jaka...????

 

nie obraz sie , ale bardzo jestem ciekaw jak masz zamiar zarejestrować taka bprzyczepe bez papierów...???? Jak sie wstydzisz zawsze jest Pw. :)

 

Pozdrawiam serek .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy zdziwiłbys sie sie , ale to moja słodka tajemnica. Juz skończyłem z ta instytucja- :)

 

Jestem ciekaw bo mam tez na oku przyczepe bez papiera, ale nie wiem co z nia robic po kupnie. Co do towarówki to tak jak koledzy pisali , sprawa jest prosta , i własnie jestem na etapie kompletowania osprzetu itd do złożenia towarówkiz zastosowaniem na lawete do przewozu małych pojazdów typu ( maluszek do KJS-ów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przyczepy angielskie są bardzo dobrze wyposażone i warte zainteresowania. Jako, że jesteśmy świeżo po wymianie przyczepy właśnie na angielską (ale w wersji europejskiej, z drzwiami po prawej stronie) to kilka uwag na temat obu przyczep, z pominięciem tematu pt. rejestracja :) .

Pierwsza - Avondale Korfu - brak zdjęć wnętrza (poza łazienką), co od razu jest podejrzane, poza tym zdawkowe "stan dobry", które może oznaczać wszystko, brak przedsionka i najważniejsza rzecz - cena. Na brytyjskich stronach cena przyczepy z tego rocznika to ok. 5-5,5 tys. funtów (patrz http://www.c4caravans.com/caravan2696.php http://www.c4caravans.com/caravan4902.php http://www.c4caravans.com/caravan3554.php ). Mając przykre doświadczenia z poszukiwaniem przyczepy (po przejechaniu 150 km okazuje się, że przyczepa w stanie bdb jest popowodziowa) raczej nie zawracałabym sobie nią głowy - kosztuje po przywozie do Polski to 1/3 z tego, co w GB więc cudów nie ma - ani poprzedni właściciel, ani pośrednik instytucją charytatywną nie są.

Druga - COMPASS LYNX - na zdjęciach bardzo ładna, ale znowu mam "ale". Po pierwsze jest dwuosobowa - nie jestem tego pewna, ale szafka między łóżkami z przodu sugeruje, że łóżka się nie rozkladają (nie wiem dla ilu osób szukasz przyczepy) Poza tym znów kwestia ceny - http://www.ukcss.co.uk/price26.htm - przyczepa wymaga gruntownego sprawdzenia stanu technicznego, bo można podejrzewać jakieś "jajo". Brak przedsionka.

Reasumując - bylabym ostrożna, za dużo tych "ale.."

Na pewno dobrze byłoby jechać po przyczepę z kimś, kto się zna, bo w razie "wtopy" naprawa przyczepy, zwłaszcza nietypowej to kosztowna sprawa.

Na pewno warto przed zakupem pojeździć trochę, poszukać, pooglądać różne przyczepy na spokojnie, a po oglądnięciu kilku, czy kilkunastu będziesz wiedział jakiej przyczepy potrzebujesz.

Życzę udanych łowów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam,

Mam Compass LYNX 430 od niedawna. To dwuosobowa przyczepka fajnie zaprojektowana. Stolik/szafka pomiędzy kanapami jest wystawiany. Pod nim wyciąga się stelaż, na którym można rozłożyć oparcia i masz spanie na całą szerokość. Tylko te oparcia są krótsze niż kanapa o wymiar szafki. Czyli, czy wystawisz szafkę, czy nie, to i tak środkowe spanie jest krótkie. Można na tym kawałku spać w poprzek, pod warunkiem, że twoja długość nie przekracza szerokości przyczepy (190 cm).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.