Skocz do zawartości

Zakup klimatyzacji którą wybrać ??? pomocy !!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Dwa tygodnie temu zamontowałem klimę Dometica HB2500 w mojej przyczepie. Na razie niewiele mogę powiedzieć o jakości chłodzenia bo na zewnątrz jeszcze zimno ;) ale jeżeli chodzi o ogrzewanie to jestem bardzo zadowolony. Urządzenie ma taki nawiew, że łeb urywa, ale dużym minusem jest głośność działania. Moją przyczepę (560) ogrzewa od temp.10 st do 20 st w niecałe 10 minut, ale to głównie dlatego, że nawiewy Dometica podłączyłem do istniejącej inst. ogrzewania Trumy. W ten sposób mam ring, który ogrzewa lub chłodzi całą przyczepę. Zatkałem wszystkie, oprócz jednego, otwory nawiewu Dometica. Tym jednym otworem zasiliłem cały ring. W ten sposób znacznie zmniejszył się hałas wentylatora, a za to fajnie zwiększyła się siła nadmuchu z nawiewów.

Dla mnie sporym minusem było to, że trzeba było wyciąć trzy, sporych rozmiarów otwory w podłodze. Nie wiem czy klimy Trumy tez tak mają. Co do jakości wykonania Dometica i automatyki sterowania to nie mam żadnych uwag. Jest ok. Zobaczymy jak ta klima będzie się zachowywała w sytuacjach extremalnych - jadę z nią do Chorwacji.

Edytowane przez Mort (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego Mort, mam nadzieję że wymieniłeś przewody rozprowadzające powietrze po przyczepie, bo te oryginalne nie nadają się do klimy :nono: . Sam osobiście przerabiałem ten temat, normalne przewody nie są przystosowane do klimy po pewnym czasie mogą Ci po prostu zgnić i się rozlecieć, nie wspomne o grzybach i innych bakteriach w przewodach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - drogi interes. Zapłaciłem ok 400 zł, ale wolałem nie ryzykować. Z doświadczenia wiem, że po wyłączeniu klimatyzacji, dobrze jest przedmuchać samą wentylacją lub nawet ogrzewaniem przez kilka minut, kiedy nie ma nikogo w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Znalazłem w sieci klimatyzator Blaupunkt Arrifana 0707  niżej link :

http://www.klimatop.pl/2016,pl-klimatyzator-przenosny-blaupunkt-arrifana-0707-super-osuszanie-br-font-color-orange-b-i-wysylka-gratis-48h!-i-b-font-.html

Parametry do przyczepy chyba dobre a cena około 1200 zł - moze grzac i osuszać .

Małe wymiary .... na przetwornicy 1000W powinna działac - chyba ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Trochę kłopotliwe będzie umieszczenie tego w przyczepie (rożne miejsca wylotów powietrza w zależności od trybu pracy).

Odprowadzanie ogrzanego powietrza też może być uciążliwe, chyba, że będziesz starał się urządzenie zabudować jakoś na stałe.

Waży tyle samo, co klima dedykowana do przyczep. Zaletą (jedyną) jest cena.

IMHO

 

P.S.

Na standardowej przetwornicy 1000  W nie będzie pracować :nono:

Moim zdaniem dobrym wyborem byłaby przetwornica 1200 W (1000 W, to absolutne minimum i oznacza pracę przetwornicy na maxa, co nie wróży jej długiej, bezawaryjnej pracy). Dodatkowym wymogiem jest czysty sinus na wyjściu, a to oznacza, że na tzw. modyfikowanej sinusoidzie nie ma szans, aby klima ruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer 

Dzieki za uwagi .

Klima przyda się też w domu ...

Na wyjazd do cepki ...

Pomyślałem że wystarczy zamontować półkę w przyczepie i zrobić otwór na wylot ciepłego powietrza .

Klime wozić luzem w bagażniku i w czasie postoju klimę ustawić na półce podłączyć do zasilania zuzycie energii 

na poziomie 900 W jest niskie ale jak pisza w danych techn. powinna obsłuzyć powierzchnię pokoju 10-15 m2 .

Z przyczepką małą da sobie radę . Co do przetwornicy to myślałem o sinosuidalnej - te są już od 600 zł podobno pełen sinus 1000 w do 1500w na przeciążenia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że powinna być to przetwornica dobrej klasy / jakości, oraz że klimatyzacja (sprężarka) w chwili rozruchu potrafi pobrać moc ok. dwukrotnie większą, niż podczas normalnej pracy (czasami nawet więcej lub mniej, zależy od konstrukcji).

Z tego powodu proponowałem moc przetwornicy na poziomie min. 1200W z możliwością jej podwojenia (chwilowo).

Dobrze jest, gdy przetwornica nie pracuje na granicy swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.